Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Płyta jest gruba i ciężka ale pod płytą jest odpowiedni styropian pod te obciążenia.Prawdopodobnie płyta będzie się sporo czasu ogrzewała ale zanim się wychłodzi to potrwa nie dzień,nie dwa.

Tak z grubsza - 3m2 płyty to 1m3 betonu, przy 120m2 musisz wylać 40m3 betonu, masa to ok 80t. Z tą wodą i kablami opowiadasz bajki, nie ma znaczenia czym płytę podgrzejesz - najważniejsze to jaką mocą to zrobisz i ile kWh dostarczysz. Aby taką płytę podgrzać o 1*C potrzebujesz 20kWh energii cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

podam taka ciekawostke z tej chwili ...

temp. pomieszcz. / temp. podł. / temp. na pow. podł. / ilość energii ost. doba

 

salon 22,5 / 21,4 / 22,0 / ---

hol 22,7 / 22,4 / 22,1 / ---

kuchnia 22,9 / 22,8 / 24,1 / 3,4kwh

syp. 1 23,3 / 23,0 / --- / ---

syp. 2 23,2 / 23,4 / --- / ---

sypialnie mają wykładziny więc temp na powierzchni jest to samo co pomieszczenie

na dole płytki, salon i hol podłoga zimna, kuchnia podłoga w odczuciu ciepła ( chodząc na bosaka ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy korzystać z taniej taryfy to na niewiele nam to się przyda. Skąd niby będzie wiadomo, że następnego dnia będziemy mieli zyski? Podłogówka musi być grzana z wyprzedzeniem (mułowatość)

jaka jest optymalna grubość wylewki przy wariancei akumulacyjnym?

ja mam 7-8cm i jest to max co moim zdaniem jest potrzebne, 36h zaniku napięcia zeszłej zimy, nie zrobiło wrażenia na domu, kominek nie został odpalony.

a co sądzicie o tych kablach? brzmi przekonywująco i cena całkiem fajna!

http://www.into.pl/ogrzewanie/kabel.html

pytanie, jakie maja atesty i czy sa w pełni ekranowane.

 

Pytanie techniczne: czy kabelki do betonu mogę zamocować uchwytami do mocowania kabla elektrycznego w ścianie (US 2), pewnie wiecie jak to wygląda. Czy to jest plastic-fantastic i się stopi? A jak nie to to jakieś inne cudo? Za siatkę montażową wychodzą jakieś kosmiczne pieniądze, tak z grubsza patrzyłam na necie. R&K skąd brałeś siatkę na pięterko?:-) Taniej mi wyjdzie jak koleś od wylewek przyjedzie 2 razy a ja jakoś przymocuje te kabelki za pomocą męża, jego wiertarki i jakiegoś czegoś do mocowania:-).

ja mam kable mocowane takimi własnie uchwytami, nic im się nie stanie bo kable sa niskotemperaturowe.

 

a co w okresach przejściowych? nie przegrzejesz?

 

chodzi Ci o to, ze reku i tak uśredni temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w domu?

 

to gdzie tu zaleta niecentralnego sterowania, o którym pisze pan Lobo?

Czy dwustrefowa klimatyzacja z małym samochodzie osobowym działa? No tak, to czemu sterownaie niecentralne w domu miało by sie nie spiasywać. Na to jest prosty przykład pierwzy lepszy słoneczny dzień, wtedy to 13-15 sterowniki w pomieszczeniach od strony pd nawet nie drgną a w lazience i sypialni od wschodu jak najbardziej, przez co nie bedzie przegrzania tych piarwszych a niedogrzania tych drugich. Jasne że da się sterować na jednym sterowniku, ale nie da to mofortu sterowania niecentralnego. 99% steowników centralnych jest zamontowanych w salonie w ktorym to najwięcej się dzieje, są największe zyski bytowe, i w tym samym przypadku, ogrzewanie centralne wyłączy wszystko i nie naładuje 13-15 obwodów łazienki i sypialni, wentylacja by to wymieszała ale praktyka jest taka że nikt zima nie chodzi wentylacji na maxa wiec wm tego nie wymiesza. Trzeba sobie raz na zawsze uzmysłowić jak działa i do czego służy niecentralne ogrzewanie. Arturo ma problem ze zrozumieniem, ale mnie to nie dziwi. Ja mieszkałem w domu z centralnym zterownikiem kotła gazowego w przedpokoju i jego nastawy miały się jak pies do jeża z reszta domu. Druga sprawa inaczej będzie się zachowywać ogrzewanie niecentralne w domach "standardowych" Liwko, gdzie ogrzewanie naprawdę musi pracować, a inaczej w domach 3-4 litrowych, gdzie ono niektore pomieszczenia dosłownie podgrzewa, zrób OZC a zobaczysz jakie są róznice zapotrzebowania poszczególnych pomieszczeń.

Słuchajcie Lobo to daleko zajedziecie ;)

1350zł sezon grzewczy na kablach +1m3 drzewa to chyba nie jest zły wynik, no ale Arturo to stary "praktyk" on wie lepiej.

 

ZARAZ ZARAZ

 

ale pan Jasio pisal wczesniej, ze u niego termostat czuje, kiedy gotuje wodę w czajniku czy upiecze coś w kuchni i odcina

 

czyli Jasio ma kable w kleju? ze tak szybko to reaguje?

 

wiesz co, ja swoim ogrzewaniem mogę sterować zwykłym zegarem z dokładnością do dziesiątych części stopnia...

zakres temperatury podłogi ma niewiele wspólnego z temperaturą pomieszczenia...

dlatego właśnie nie da się nią poprawnie sterować czujnikiem w podłodze ...

każdy z takim ogrzewaniem to potwierdzi

Ja się upierałem że się, da i zmieniłem zdanie. Tyle że ja jak zmienię zdanie to sie przyznaje, Arturo zawsze twierdzi że on od zawsze tak chciał zrobić i zdania nie zmienił - PCi powietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to,że wychładzanie kilka m3 betonu po odcięciu zasilania nie trwa kilka minut a znacznie dłużej,Ty sugerowałeś co innego,dlatego taka reakcja Hipki.

Kable czy maty w warstwie kleju reagują natychmiast w przeciwieństwie do 10cm warstwy betonu.

To dobrze,że ma sieczkę,przynajmniej podejdzie poważnie do tematu ogrzewania a nie będzie sugerowała się nie całkiem poważnymi argumentami.

Grzejesz w I taryfie skoro odcina Ci grzanie przy gotującym się czajniku i urzędowaniu w kuchni ?

chłopie przyjedź do mnie to się przekonasz ...

 

co ty k... wiesz o ogrzewaniu na kablach ...???:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek to kiepski izolator, raczej nadaje się na akumulator, najlepszym i najtańszym izolatorem jest uwięzione powietrze.

 

albo próżnia! ale pomimo tego, ze jej nie ma, jest najdroższa w utrzymaniu!

 

cześć chlopaki - już nadrabiam czytanie

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My daliśmy do skontrolowania i poprawek projekt WM bezpośrednie firmie Bartosz . Projekt mąż robił sam - pomagał nam Lobo i dokładnie w projekcie było tak, że w salonie dał wyciągi. Wyobraź sobie, że firma Bartosz w naszym przypadku potwierdziła tą ich teorię.

?? ja w salonie wyciągi? może wyciąg kolo kominka, bo ja tak mam, ale standardowo w salonie, sypialniach są nawiewy, tak jest u mnie i nie sądzę żebym inaczej komuś radził:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? ja w salonie wyciągi? może wyciąg kolo kominka, bo ja tak mam, ale standardowo w salonie, sypialniach są nawiewy, tak jest u mnie i nie sądzę żebym inaczej komuś radził:-)

 

to Ty masz hybrydę WM czu wg teorii klasycznej czy teorii jaska czy jak w koncu?

bo troche kręcisz, jak Cię przycisną :)

 

wyjaśnij kobietce jak chłop krowie na rowie, czy w salonie nawiewasz czy wysysasz?

 

chyba, ze mialo być WYCIOR zamiast wyciag, bo to calkiem co innego

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra co tu się wypisuje! Arturo mylisz podstawowe, pojęcia materiały akumulacyjne i izolacyjne - piasek. reakcja sterownika pokojowego na gotowanie w kuchni z szybkością rwacji wylewki, nie spędziłeś ani godziny w domu z ogrzewaniem niecentralnym, sam nie zacząłeś grzać a piszesz jakbyś był Alfą i Omegą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...