Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hipka ty tak poważnie czy żartujesz? Po co się wkopywać w takie koszty na dzień dobry nie wiedząc nawet czy się tej wodnej podłogówki kiedykolwiek użyje? U siebie mogłabym mieć taką instalację jedynie w cenie samych materiałów a i tak stwierdziliśmy, że byłby to niepotrzebny i głupi wydatek. Boisz się gadania dobrych ludzi że rachunki będą kosmiczne a już co to będzie jak prąd zdrożeje czy nie wiesz co z kasą robić?

 

przecież ktoś to robił wcześniej i rurki kosztowały 800pln - przy kosztach domu to żaden koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądanie w cudzy licznik to nieeleganckie jest :p

Dane podał dobrowolnie (nawet wkleił skany faktur) i nie zabronił komentować- zatem każdy może (tabelka jest gdzieś wklejona). Swoje dane również podaję w szczegółach (tak dokładnie chyba nikt ich nie udostępnia), co nie zmienia faktu że mój dom potrzebuje sporo kWh/rok, chociaż wynik jest co raz lepszy, oczywiście kosztowo - mogłoby być lepiej, ale te rosnące z roku na rok ceny...

Po za tym nie o elegancję tu chodzi, ale o wykorzystanie cudzych, dobrych doświadczeń, zwłaszcza jak są udokumentowane

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ktoś to robił wcześniej i rurki kosztowały 800pln - przy kosztach domu to żaden koszt

 

To ja pisalem a sens jest taki ze jak przyjdzie piatek sobota i niedziela to dla klimatu bede sobie palil w kominku z PW.

Natomiast w tygodniu kable, nie rozumie co w tym dziwnego i smiesznego ja tak chce i sobie tak zrobie.

Koszt 800 PLN oczywiscie same rurki bez rozdzielaczy szafek pompek i innych medykamentow.

W tygodniu pracujemy dzieci - szkola .... jak przyjdzie czas przed emerytalny i czesciej bedziemy w domu wrzucimy pale klockow do kominka z PW czy to brykiet czy inne drzewo i tak sie to bedzie krecic......

 

pozdrowienia

male_kable_rurki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek czy twoje sterowniki można ustawiac tak że 2 taryfa jest od połowy godziny,tak jak jest to w moim rejonie energetycznym?

 

można co do minuty ustawiać sześć stref czasowych ...

 

zaraz po zainstalowaniu miałem problem z odczytem temperatur podczas ładowania...

po dłuższych analizach okazało się że winny jest czujnik wewnątrz urządzenia ( reaguje na temperaturę pracy przekaźnika ... )

po wyprowadzeniu czujników na zewnątrz ( zainstalowałem je pod wyłącznikami oświetlenia które mam obok... ) problemy zniknęły i działają super...

myślałem że te moje to jakiś odosobniony przypadek / felerna seria czy coś w tym stylu ...

ale właśnie doszły mnie słuchy że inne tego typu też mają taki defekt...:confused:

 

więc ostrzegam że sterowniki tego typu mają wadę konstrukcyjną i czujnik wewnętrzny ( pokojowy ) reaguje na nagrzewający się przekaźnik wewnątrz i przedwcześnie wyłącza ogrzewanie...

 

jak ktoś trochę kumaty to może sobie przerobić i będzie miał naprawdę dobry sterownik z bardzo przyjaznym programem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opuściłem wątek. Czy pojawił się temat dotacji na domy energooszczędne? Coś mi wpadło w ucho, że będą dotowane kredyty. I co mam zrobić? Na Rodzinę na Swoim za stary jestem a na dotację do energooszczędnego za późno bo właśnie skończyłem? Przepraszam a dlaczego ja nie mogę odzyskać pieniędzy za to, że mam energooszczędny dom? A może jest jakiś myk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opuściłem wątek. Czy pojawił się temat dotacji na domy energooszczędne? Coś mi wpadło w ucho, że będą dotowane kredyty. I co mam zrobić? Na Rodzinę na Swoim za stary jestem a na dotację do energooszczędnego za późno bo właśnie skończyłem? Przepraszam a dlaczego ja nie mogę odzyskać pieniędzy za to, że mam energooszczędny dom? A może jest jakiś myk?

 

Banksterzy maja za duże wpływy, by coś skapło dla NORMALNYCH bez kredytu:P przed całym zamieszaniem.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\odnośnie ostatnich wypowiedzi o sensowności sterowania niecentralnego i skuteczności WM w wyrównywaniu temp w domu: weekend u nas był dość słoneczny, nie za ciepło wietrznie, ale zyski od słońca znaczne, temp w sypialni 21,8*C temp w salonie i kuchni 23,4*C pomieszcenia te dzieli szeroki korytarz o dł 3,5m, drzwi w pokojach pootwierane, WM chodziła w dzień na 50% (225m3/h), noc 30%. Jak widać WM nie jest w stanie wyrównać temp w pomieszczeniach. Teraz noce są ciepłe przez co ogrzewanie jest zbędne, a w salonie w ciągu dnia były otwarte drzwi na taras, a na utrzymanie 21,8 w sypialni wystarcza to że w niej śpimy. No i teraz nawiew z WM to 22,5-23*C zimą jest mniej, więc bez zysków od słońca niezałączenie ogrzewania w sypialni 13-15 powodowałoby większe wahania temp w tym pomieszczeniu. jęsli ogrzewaniem sterowałby czujnik centralny w salonie to w sypialni (zaznaczam zimą, dla analogicznej pogody z zyskami od słońca) byłoby chłodniej, w łazience to samo, bo tam zyski od słońca to zero. Im bardziej energooszczędny dom tym ogrzewanie centralne mniej się sprawdza, bo będzie powodowało miejscowe przegrzewanie albo niedogrzewanie, a zimą WM chodzi na min, chyba że ty Arturo będziesz chodził na maxa, żeby dorównać zużyciu CWU.

Arturo powiedz mi po co w salonie ładować 13-15 posadzkę? \nawet jeśli noc będzie zimna to ogrzewanie miedzy 4-6 spokojnie naładuje wylewkę.

Albo inaczej, dlaczego nie ładować w sypialni lub łazience?

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Marcin, że nie wszyscy mają rozłożyste parterówki. że u ciebie sprawdza się niecentralne, nie oznacza, że tak będzie zawsze.

 

trudno to wyczuć ...

ja mam dość zwarty budynek z otwartym dołem i klatką schodową a temperatury w poszczególnych pomieszczeniach rozjeżdżają dość znacznie pomimo pootwieranych drzwi w pokojach na piętrze ...

( rozmawiamy oczywiście o zyskach słonecznych i bytowych ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj we Wrocku miało być 17*, ale ledwie sięgało 13*, do tego wilgotno, trochę padało, chociaż temp w domu 20,5* rozpoczynam sezon grzewczy przepaleniem w kominku, trochę wzrok się nacieszy w tym ponurym dniu i cwu dogrzeje, słońce dziś niezbyt łaskawe.

Dobrze z drinkiem przy kominku

1.10.2012.jpg

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj we Wrocku miało być 17*, ale ledwie sięgało 13*, do tego wilgotno, trochę padało, chociaż temp w domu 20,5* rozpoczynam sezon grzewczy przepaleniem w kominku, trochę wzrok się nacieszy w tym ponurym dniu i cwu dogrzeje, słońce dziś niezbyt łaskawe.

Dobrze z drinkiem przy kominku

 

A na Śląsku jest 20* :)

A w domu 24*, i okna pootwierane, bo było też trochę słońca, więc pogoda nas rozpieszcza w tym roku.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...