Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odpowiadam:

 

1. A kto Ci każę ładować posadzkę,jeśli temperatura w tych pomieszczeniach będzie idealna ?

 

2. Najpierw przyznaj się w jakich godzinach ładujesz posadzkę,ja przewiduję od 22-6 i 13-5 w razie potrzeby a z tego co widzę Ty masz potrzebę grzać non stop.

Ty masz niecentralne z potrzebą grzania w I taryfie ja będę miał akumulacyjne bez potrzeby wspomagania się drogą taryfą.

 

ad.1 mi nikt, a tobie sterownik centralny.

ad.2 moje max dobowe zuzycie 40kWh/dobę, moc pracujacych kabli 11kW -> <4h/dobę pracuje ogrzewanie, tania taryfa trwa 10h/dobę, potrzebuję grzac w I taryfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no widzisz,tu wprowadzasz wszystkich błąd.Mając tanią I taryfę nie patrzę się na nic tylko umieszczam maty pod klejem.

Nie nadajesz się do tego wątku gdzie większość myśli o akumulowaniu ciepła z II taryfy.

Nawet nie masz prawa wypowiadać się na temat kabli bo grzanie kablami całodobowo różni się zdecydowanie od kabli grzanymi w II taryfie.

drzesz jape a nie widzisz co ludzie pisza!

o tym ze grudzień, zaznaczam grudzien 20111 ogrzewanie chodzilo bez kaganca byla mowa w dyskusji z zytko, ale jakos wtedy nic nie pisales. sezon 2010/2011 100% II taryfa, sezon 2012/2013 tez tak bedzie bo nie bedzie potrzeby "na sile" dobijac I taryfy.

Ameryki nie odkryles, a podniecasz sie naj male dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
my tu wszyscy wprowadzamy was w błąd...

to spisek ...:D

Pierwszy raz słyszę,że Ty czy Lobo grzejecie w I taryfe...

Ktoś oprócz Was ma też pracowniczą tanią I taryfę też czy może o czymś nie wiem ?

Jestem święcie przekonany,że większość w tym wątku myśli tylko o II taryfie akumulacyjnej...

 

Spisek ? Doradzać grzanie prądem nie centralnie tylko w II taryfie uważam za spisek lub złą wolę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę,że Ty czy Lobo grzejecie w I taryfe...

Ktoś oprócz Was ma też pracowniczą tanią I taryfę też czy może o czymś nie wiem ?

 

a nie dziwi cie to ze skoro mam 3000kWh upustu na I taryfe przez dwa sezony grzewcze grzalem 1 miesiac w drogiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę,że Ty czy Lobo grzejecie w I taryfe...

Ktoś oprócz Was ma też pracowniczą tanią I taryfę też czy może o czymś nie wiem ?

Jestem święcie przekonany,że większość myśli tylko o II taryfie akumulacyjnej...

Ja nie wiem jak Tobie trzeba wytłumaczyć abyś zrozumiał ...

nie wiem co ty jarasz ...

ale wywal to świństwo ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę,że Ty czy Lobo grzejecie w I taryfe...

Ktoś oprócz Was ma też pracowniczą tanią I taryfę też czy może o czymś nie wiem ?

Jestem święcie przekonany,że większość myśli tylko o II taryfie akumulacyjnej...

 

Spisek ? Doradzać grzanie prądem nie centralnie tylko w II taryfie uważam za spisek lub złą wolę.

sezon grzewczy ma jakies 6miesiecy, co w przeciagu dwoch lat daje 12, a trzech (najblizszy) 18, jeden miesiac grzania bez limitu czasu przy 11/17 w II to dla ciebie jest grzaniem w I taryfie, takie są własnie twoje wypowiedzi, merytoryczne i skrupulatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przyjedź do mojego domu ...

przekonasz się na własne oczy o tej "złej woli"...:yes:

Mam nadzieję,że każdy wyrobi sobie odpowiednią opinię ;)

Mnie to rybka ale żal nowych inwestorów,którzy zdecydują się na "odwrotne" wentylacje czy grzanie nie centralne w II taryfach(22-6 i 13-15) z zastosowaniem najtańszych kabli w regionie ;)

 

Tylko nie piszcie bzdur,że słońce w salonie o godz.11-12 odetnie zasilanie ogrzewania,które nie ma prawa chodzić w I taryfie !!!

 

Chociaż w nocy księżyc też potrafi dogrzać...to dla logicznie myślących ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że każdy wyrobi sobie odpowiednią opinię ;)

Mnie to rybka ale żal nowych inwestorów,którzy zdecydują się na "odwrotne" wentylacje czy grzanie nie centralne w II taryfach(22-6 i 13-15) z zastosowaniem najtańszych kabli w regionie ;)

 

Tylko nie piszcie bzdur,że słońce w salonie o godz.11-12 odetnie zasilanie ogrzewania,które nie ma prawa chodzić w I taryfie !!!

 

Chociaż w nocy księżyc też potrafi dogrzać...to dla logicznie myślących ;)

Artur...

nawet nie chcę mi się komentować tych bzdur które tu wypisujesz ...

 

no ale być może na te brednie ma wpływ pełnia księżyca ...

 

wiesz...

my z Lobo to tutaj wszystkich zahipnotyzowaliśmy i teraz jak przyłączą się do naszej sekty to wypisują to co chcemy ...:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dziwi cie to ze skoro mam 3000kWh upustu na I taryfe przez dwa sezony grzewcze grzalem 1 miesiac w drogiej?

 

to nie fair

 

zataiłeś ten fakt a jeśli grzałes w najzimniejszym miesiącu w zimie, to znacząco zaburzy to obraz kosztów ogrzewania,

 

teraz kojarzę, ze jakis gosc Cie wtedy przycisnal - żyrafko czy jak mu tam i dopiero się ujawniłes - to było po tym, jak pokazales fakturę

 

w sumie jak masz tak energooszczedny dom, to bardziej by oplacalo Ci się nie grzać niż na siłę wykorzystac te 3000kWh - chyba, że otwierałeś okna

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę to przemyśleć, ale najpierw chciałbym zmienić taryfę na G12. Wg ost fakt od 1.03 do 18.09 Z/Z (zapłaciłem/zużyłem) 767,46zł/1250kWh tj płaciłem po 0,614zł/kWh, od września 2006r wg moich faktur prąd podrożał o 60,84%

Kiedyś wklejałem popularne w Azji małe, domowe generatory gazu. Można takim tanim gazem zasilić generator prądu - pewnie kiedyś ludziom się to opłaci - monopolista nie będzie bez końca podnosił cenę energii.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że w niekórych domach (20cm wylewki Arturo, albo "wiadrolitrowe" - twój :-) ) centralne da radę, ale w domach niskoenergetycznych, w których zyski bytowe, a szczególnie zyski słoneczne mają spore znaczenie sterowanie centralne nie da pełnego komfortu. Jasne że będzie działąć, ale da się lepiej i efektywniej.

 

co innego kable, a co innego wodna. i ide o gruby zaklad, ze zyskow słonecznych mam wiecej od ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie fair

 

zataiłeś ten fakt a jeśli grzałes w najzimniejszym miesiącu w zimie, to znacząco zaburzy to obraz kosztów ogrzewania,

 

teraz kojarzę, ze jakis gosc Cie wtedy przycisnal - żyrafko czy jak mu tam i dopiero się ujawniłes - to było po tym, jak pokazales fakturę

 

w sumie jak masz tak energooszczedny dom, to bardziej by oplacalo Ci się nie grzać niż na siłę wykorzystac te 3000kWh - chyba, że otwierałeś okna

 

powiedz no liwko, co TY drugą ręką robisz, skoro masz taką uwagę w stopce? :p

 

Słabo kojarzysz, żytko z kims się spierał żeby znalazł 10-ciu kablowców co pokaża swoje faktury, ja byłem pierwszy i jedyny który pokazał scany, więc kto mnie przycisnał? oj chyba kolezanka słabo odrobiła lekcje,

Dlatego ja od zzawze podawałem zużycie w kWh a nie w zł, dlatego nie uważam że kiedykolwiek kogokolwiek oszukałem bo kWh zawsze jest ta sama.

A skoro wtedy widzialas co pisalem to czemu wtedy cie to nie dziwilo, bicie piany mozesz razem z Arturo uskuteczniać.

Co to ma za znaczenie, takie samo jak to że na I taryfe mam zniżke a grzeję w II, w tym roku już dawno minęło 3000kWh bo z mojego domu prad bierze tymczasowo moj tata do swojego "rancza" gdzie bedzie się budował, też nie pisałem o tym a powinienem? To też jest zatajenie?! macie jakąs fobię, a jak bym chciał to zataić to bym ci tego nie pisał, dziecinada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiają się Marcin ... zamiast docenić Twój wkład

najważniejsze jest ile kwh dom potrzebuje a to gdzie i kiedy je dostarczą i czym to 2 rzędna kwestia

 

każdy robi jak uważa - jedni wola wydać na pompy inni na rurki , jeszcze inni na śmieciuchy czy kominki ...

ważny jest efekt końcowy - ile kwh i ewentualnie jaki rachunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim odpowiem, dodam, że przeczytałam cały wątek od a do z - zajęło mi to dwa tygodnie, ale pewne fakty kojarzę i swój rozum mam :)

 

Słabo kojarzysz, żytko z kims się spierał żeby znalazł 10-ciu kablowców co pokaża swoje faktury, ja byłem pierwszy i jedyny który pokazał scany, więc kto mnie przycisnał? oj chyba kolezanka słabo odrobiła lekcje,

 

doceniam, że pokazałeś - mam nadzieję, że reszta takżę nie wstydzi się swoich wyników - chociaż... z kablarzy nie było więcej nikogo poza jasiekiem - z tego, co pamietam, to regularnie podaje zuzycie Liwko oraz Kebab ale oni grzeją alternatywnie. Posród kablarzy panuje hurraoptymizm nie poparty żadną fakturą niestety :) ja obiecuję, że przełamię ten stereotyp, jak zamieszkam.

[/b]

 

 

Co to ma za znaczenie, takie samo jak to że na I taryfe mam zniżke a grzeję w II, w tym roku już dawno minęło 3000kWh itd itd

 

ma znaczenie zasadnicze - inaczej grzeje się tylko w taniej taryfie a inaczej mając dostęp do taniego prądu w dziennej -> skąd mamy mieć pewność, ze nie obniżasz na noc wszędzie do 17stC i dobijając do 21 od np. 8.00, kiedy wstanie małżonka?? przecież nikt z akumulacyjnych kablarzy nie jest samobójcą, by tak ustawic termostat, zeby uzupełnianie strat ciepła odbywało się w drogiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...