Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A przy 20-3stC na zewnątrz i podobnej wewnątrz? Nie mieszkasz chyba w klimacie gdzie albo trzeba non stop grzać albo nagle w mieszkaniu bez grzania robi się 26-7stC ze wzgl. na temp. zewnętrzną?;)

 

na tą chwilę wszystkie podłogi mają pomiędzy 22 a 23* ...

więc cały rok w przedziale 2-3 * ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem nawet że moje ogrzewanie pożarło aż 115kwh w obecnym sezonie grzewczym...

kiedy się zaczął to nie wiem ...

 

pewnie jakbym miał załączone bezpieczniki też już by pykało w niektórych pomieszczeniach - bo było kilka dni chłodniejszych - ale temperatura znów poszła do góry w domu i jest OK- pewnie jak przyjedziesz to powłączasz wszystko

 

a czy ktoś te nasze informacje bierze na poważnie ...?

 

wszyscy z poza "sekty" kablarzy uważa że bijemy pianę ...:yes::D

 

tylko że cała reszta uwielbia jakoś je czytać ... niektórzy przyznają się że od roku lub 2 nawet po ciuchu czytali w ciemnościach przy świeczce, by nikt nie widział że to robią

 

Po dwóch sezonach grzewczych i po tym jak ludzie nie chodzą za mną z krzyżem żebym się nawrócił nabrałem pewności;-) Ostatnimi dniami każdy się pyta czy już grzejemy jak do nas wchodzą, bo oni już zaczeli a u mnie dzisiaj ponad 23*C.

 

to samo dziś powiedział stolarz który u mnie był - wchodzi i stwierdza "ciepło masz - grzejesz ??"

 

a co do tej pewności siebie ... człowiek jej nabiera wraz z obcowaniem na FM i budowaniem własnego domu ... był moment gdzie wahałem się ... wodna czy el podłogówka etc ... byli tacy co chcieli mnie nawrócić ... i nie będę głośno mówił kto to był bo niektórym byłoby wstyd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zużycie trzeba podawać w kWh, bo co z tego że podasz w PLN, skoro każdy może mieć inną taryfę i innego dostawcę

Tu pełna zgoda, od lat preferuję taki sposób podawania danych, bo wg zużytych kWh policzymy wszystko tj zapotrzebowanie, straty domu a koszt może się różnić, bo są zróżnicowanie ceny nośników. Tylko dane w kWh pozwalają porównać różne systemy grzewcze i to zarówno w kosztach inwestycyjnych jaki późniejszej eksploatacji. Do tego dochodzi czas, inflacja, kto dzisiaj pamięta koszt sprzed 5, 10 czy kilkunastu lat, kto potrafi to wyliczyć średnią płacę i np ile kWh może za nią nabyć, jak to się zmienia w ciągu lat. Koszt jest wypadkową wielu czynników w przeciwieństwie do zapotrzebowania energii, spadek takiego zapotrzebowania po modernizacji odczujemy od razu w kieszeni, chociaż inflacja może to wyrównać, za to w kWh spadek będzie widoczny. Dla poparcia tego wklejam zapotrzebowanie (zużycie wg faktur) mojego domu w kWh i dodatkowo w zł z ostatnich lat,

Energia wg faktur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tu pełna zgoda, od lat preferuję taki sposób podawania danych, bo wg zużytych kWh policzymy wszystko tj zapotrzebowanie, straty domu a koszt może się różnić, bo są zróżnicowanie ceny nośników. Tylko dane w kWh pozwalają porównać różne systemy grzewcze i to zarówno w kosztach inwestycyjnych jaki późniejszej eksploatacji.

Oprócz zużytych kWh należy podawać w przypadku grzania prądem w jakich godzinach było zużycie,gdyż ma to duże znaczenie w przypadku wyboru systemu nie centralnego lub akumulacyjnego,o których to systemach trwa wymiana zdań.

Jeśli zużycie kWh na ogrzewanie było jedynie w II taryfie i to w większości w nocy to nie widzę zalet systemu nie centralnego,tak chwalonego przez niektórych.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był moment gdzie wahałem się ... wodna czy el podłogówka etc ... byli tacy co chcieli mnie nawrócić ...

 

no u Ciebie to jeszcze wielka niewiadoma he he ...

 

dopiero po tym sezonie dowiemy się co warte są te wszystkie izolacje, akumulacje i wyliczenia...:D

( to że będzie mało raczej nie wątpię, ale dokładnie ile to się dopiero zobaczy ... )

 

przy grzaniu z COP 1 nic nie oszukasz, liczniki nakręcą dokładnie tyle ile dom potrzebował ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

przy grzaniu z COP 1 nic nie oszukasz, liczniki nakręcą dokładnie tyle ile dom potrzebował ...:yes:

Przy okazji,czy macie u siebie liczniki dwutaryfowe i jakie ?

Chcę założyć ale szukam po necie ale licznik taki z LCD kosztuje ok.500-600zł.

Jest tańsza opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... no i zostałam sprowokowana do odezwania się, chciałam odczekać do rozpoczęcie sezonu grzewczego, ale:

 

- faktury ja także pokazywałam ....

 

- Co do płytek, nawet Płytki rektyfikowane utrzymują założony przez producenta rozmiar z dokładnością do 0,2 mm (zależy od producenta) przy braku fug takie odchyły na całej powierchni dużego pomieszczenia będą zauważalne. Ja mam płytki 80x80 i fugę z tego co pamiętam 2mm, póki co nic się nie dzieje, ba, mam płytki w całości na dylatacjach i także mają się dobrze.

 

- nie mam reku, mam okna zwykłe, i okna głównie od północy, które do tej pory większość dnia były pootwierane, ale mam dobrą izolację domu i taką samą sytuację jak Lobo - każdy kto wchodzi pyta czy grzejemy, temp w domu ponad 23 (nawet 24) stopnie - nie ma potrzeby grzania i teraz już rozumie co dało mi własnie dodatkowe docielpenie, a gdybym jeszcze zainwestowała w reku i okna, pewnie przedłużyłby sie ten okres niegrzania sporo.

(dodam że nocami temp spada poniżej 10 stopni na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zużytych kWh należy podawać w przypadku grzania prądem w jakich godzinach było zużycie,gdyż ma to duże znaczenie w przypadku wyboru systemu nie centralnego lub akumulacyjnego,o których to systemach trwa wymiana zdań.

Jeśli zużycie kWh na ogrzewanie było jedynie w II taryfie i to w większości w nocy to nie widzę zalet systemu nie centralnego,tak chwalonego przez niektórych.

 

moja posesja zużyła od 12,07, 2011 do 12,07, 2012

9708 kwh nocnej

2641 kwh dziennej

liczniki ogrzewana nakręciły 8523 kwh

licznik bojlera nakręcił 1009 kwh

 

ogrzewanie przy silnych mrozach działa częściowo w drogiej, ale jakie to ma znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - w Chorzowie na Turhana chyba (przynajmniej na bank przedłuzenie jej) jest sklepe elektryczny - wystawiali się na necie i tam mają zwykłe liczniki dwutaryfowe za coś 100 z zegarem.

 

Moze zużycie na ogrzewanie od 7.01 do wczoraj (przy czym popełniłam zonka strasznego i całe lato szła podłoga w przedpokoju (na temp podłogi nastaw wieć się załączało) i czasem w pokojach dzieci, wyłączyłam dopiero pod koniec sierpnia jak się zorientowałam a i młody kiedyś mi salon uruchomił na afrykańskie temperatury :p No i przypominam moja nauka i instalowanie przez elektryka też troche kW pociągło:

I taryfa: 595 KWh

II taryfa: 4175 kWh (:p)

 

Ile prądu wogóle? HEhe Jaska kWh są dla mnie jakieś z kosmosu - miesięcznie płacę ok 350 zł bez ogrzewania - z ciekawości spojrzę na licznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja posesja zużyła od 12,07, 2011 do 12,07, 2012

9708 kwh nocnej

2641 kwh dziennej

Zużyłeś 12349kWh/rok, w moim przypadku to niecałe 18k brutto, ale po uwzględnieniu strat kominowych tj kominek sprawność 0,7, piec gazowy 0,95 to netto wychodzi 14569kWh/rok - podobnie, ale w moim przypadku koszt jednostkowy wg faktur wyniósł 0,1883zł/kWh. Wielokrotnie forumowicze zarzucają innym brak kosztu pompki obiegowej, sterowników itp, ja podaję wszystko, łącznie z plazmowym tv, piekarnikiem czy ostatnio z klimą. Tu wkleiłem moje faktury za prąd, dokładnie widać wzrost jego ceny, tj 60,84% od 2006r

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-prąd-gaz-olej-węgiel-inne&p=5445547&viewfull=1#post5445547

HEhe Jaska kWh są dla mnie jakieś z kosmosu - miesięcznie płacę ok 350 zł bez ogrzewania - z ciekawości spojrzę na licznik ;)

daj se spokój z takimi danymi, licznik zostaw inkasentowi, lepiej podaj Z/Z z faktury, może uda Ci się zsumować dane za rok?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zużytych kWh należy podawać w przypadku grzania prądem w jakich godzinach było zużycie,gdyż ma to duże znaczenie w przypadku wyboru systemu nie centralnego lub akumulacyjnego,o których to systemach trwa wymiana zdań.

Jeśli zużycie kWh na ogrzewanie było jedynie w II taryfie i to w większości w nocy to nie widzę zalet systemu nie centralnego,tak chwalonego przez niektórych.

jeszcze raz wrócę do tego ...

 

sterowniki mam ustawione tak ...

6:00 21,5*

13:00 22,5*

15:00 21,5*

3:00 22,5*

 

uwzględnij czas reakcji to przekonasz się że najcieplej mamy w tedy kiedy tego oczekujemy a najchłodniej kiedy śpimy pomimo wykorzystania w większości taniej taryfy ...

wszelkie zyski słoneczne/ bytowe spowalniają spadek temperatury pomieszczeń w których występują przez co przesuwa się czas załączenia ogrzewania w danym pomieszczeniu, a także skraca się czas działania samego ogrzewania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...