Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko - trzeba rozróżnić 2 kwestie - 1 to zapotrzebowanie domu wg projektu i w późniejszym eksploatowaniu - te informacje są bardzo ważne dla potencjalnych inwestorów którzy są w stanie porównać sobie w jakiejś mierze swój dom do Twojego, Marcina , Jaska, adiqq'a i wszystkich innych

 

2 sprawa to kto ile realnie płaci i z jakich rozwiązań i COPów korzysta - tu znów dla potencjalnych inwestorów jest prosty rachunek tj nakłady na inwestycję w kontekście potencjalnych korzyści

 

3 i ostatnią kwestią są czynniki subiektywne jak komfort, wygoda, prostota układu + ewentualna jego bezawaryjność

 

przy porównywaniu rachunków 3 nie będziemy nigdy brać pod uwagę

ale żeby było jasno i czytelnie powinny być podawane zarówno kWh jak i PLN (średnia cena z rachunku wraz z kosztami stałymi za tania i droga taryfę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz ze dziś o tym myślałem jadąc do pracy ...

na razie kosiarki nie mam - ale będzie mieszkał z nami teściu a on ma i elektryczną i spalinową

dla świętego spokoju będę używał spalinowej - bo mocniejsza i spokojnie objadę nią 20ar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież paliwo do kosiarki kosztuje pięć razy tyle co prąd...:yes::p

o corocznej wymianie oleju nawet nie wspomnę ...:cool:

 

ale ta moc i wygoda koszenia ... nie musisz ciagnąć druta ... ;)

 

mam, ale kbab kaze liczyć wszystko, łącznie z plazmą i światłem, nie wiem ile mam odliczyć na kosiarkę:(

 

 

jak wszystko to wszystko - kosiarkę też - nic nie odliczasz

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież główny licznik pokazuje Tobie całkowite zużycie...

razem z kosiarką, basenem, garażem i innymi pierdołami...:D

Ja tak podaję - Z/Z z faktury - jest sporo tekstów z zastrzeżeniem do poboru prądu przez pompki obiegowe, programatory, sterowniki itp, do grzejących gazem czy paliwami stałymi, że te koszty pomijają. Skoro mój tv czy piekarnik również ogrzewają dom to najprościej podać całkowite zużycie, zwłaszcza że odczytane z faktury nie podlega dyskusji. Nie mam osobnych liczników do klimy, czy innych odbiorników energii, mogę jedynie czasowo podłączyć do gniazdka watomierz. W moim przypadku jakaś część energii el na pewno podgrzewa dom czy cwu, ale jaka - mogę to ocenić jedynie szacunkowo - a to będzie obarczone jakimś błędem, natomiast podanie całości zużycia tego błędu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym gorsza izolacja budynku , tym większe dobowe zapotrzebowanie - i wtedy wymagana jest większa akumulacja budynku by móc grzać tylko w taniej taryfie

 

 

jasiek: właśnie teściu miał taką samoróbkę z silnika od pralki zrobiona - na trawnik samosiejkę był OK , ale jak posiałem ładny dywanik - taki gęsty to ni kuku - nie dawała rady - nie wspomnę o tym że czasami się nie chciało kosić i wtedy zamiast po 5-7 dniach to po 10-14 nie dawała rady ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasiek: właśnie teściu miał taką samoróbkę z silnika od pralki zrobiona - na trawnik samosiejkę był OK , ale jak posiałem ładny dywanik - taki gęsty to ni kuku - nie dawała rady - nie wspomnę o tym że czasami się nie chciało kosić i wtedy zamiast po 5-7 dniach to po 10-14 nie dawała rady ...

 

pewnie z silnika od pralki ....

 

ja mam Makita 1300w daje radę nawet rowy kosić ...:yes:

 

łańcuchową piłę do drzewa też mam elektryczną 2000w

do robótek podwórkowych jest gites ...:D

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałam wczoraj, poszukaj

poniżej twoja odpowiedź:

strasznie pewny siebie jestes:-) kilowatowogodzinow sie nie rozni ale kosztowo jak najbardziej.

 

kto mowil tak jako pierwszy?

to była twoja odpowiedź na mój post,

podpowiem Ci że w XII 2011 na ogrzewanie poszło 769kWh, nawet jeśli róznica to 10% to 77kWh ~30zł. jesli uważasz że wiecej to wylicz o ile Cię i innych oszukałem

 

Ja tak podaję - Z/Z z faktury - jest sporo tekstów z zastrzeżeniem do poboru prądu przez pompki obiegowe, programatory, sterowniki itp, do grzejących gazem czy paliwami stałymi, że te koszty pomijają. Skoro mój tv czy piekarnik również ogrzewają dom to najprościej podać całkowite zużycie, zwłaszcza że odczytane z faktury nie podlega dyskusji. Nie mam osobnych liczników do klimy, czy innych odbiorników energii, mogę jedynie czasowo podłączyć do gniazdka watomierz. W moim przypadku jakaś część energii el na pewno podgrzewa dom czy cwu, ale jaka - mogę to ocenić jedynie szacunkowo - a to będzie obarczone jakimś błędem, natomiast podanie całości zużycia tego błędu nie ma.

Nie zawsze tak się da bo co własnie z en. el. na oswietlenie posesji, pobór w odizolowanym garażu, czy hydrofor na zewnatrz w studni, u kazdego sa rózne odbiory których nie jesteś w stanie doliczyć do bilansu energetycznego bo nie daja zysków cieplnych.

a no jak tych chcesz krzaki kosić to jakaś V8 by się przydała...:D

 

do częstego koszenia byle "młynek "wystarczy...

Daj spokój z elektrycznymi, ja kosiłem co tydzień, a mimo to moja spalinówka miejscami musiała na dwa razy jechać bo głupia trawa rosła jak szalona, za duzo deszczu było w to lato, treaz kupuje traktorek, zima bedzie do odśnieżania, latem koszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj spokój z elektrycznymi, ja kosiłem co tydzień, a mimo to moja spalinówka miejscami musiała na dwa razy jechać bo głupia trawa rosła jak szalona, za duzo deszczu było w to lato, treaz kupuje traktorek, zima bedzie do odśnieżania, latem koszenia.

przy dużych areałach to oczywiście że traktora trzeba ...:cool::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...