Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tutaj pisałam: kilowatowogodzinowo sie nie rozni ale kosztowo jak najbardziej

 

oj uraziłam honor forumowego idola? bo nie wiem, co jeszcze roztrząsasz?

 

Zrobiłaś afere na skalę komisji śledczej z macierewiczem na czele, to teraz się nie dziw.

A gdzie pisałem o wartościach złotowych, nigdzie czemu tak cie to oburzyło że uzyłaś czcionki w rozmiarze 166.

Nastepnym razem 2x się zastanów nim kogoś o cos oskarżysz.

 

PS. czasami lubię sie podroczyć:-) miłego dnia, idę zakopać topór, hehehe

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie odpowiedziałaś...

 

ja odpowiem ...

grzanie w jednej taryfie czy tylko w taniej niczym się nie różni...

budynek ma określoną stratę dobową uzupełnianą systemem grzewczym

A dla mnie rozni sie, moze niewiele ale jednak - ja mam ustawione na konkretne godziny, jak spadnie mi ponizej zadanej temp dziennej to czeka do kolejnego nastawu i temp calego budynku spada co musi dobic sobie, Lobo "dobija" częsciej bo ma 24/h - napewno ilość kW będzie inna, tylko hm.... myślalam najpierw ze na nasza niekorzysc, ale niekoniecznie, zwsze podczas rozruchu urzadzenie pobiera najwiecej mocy - u Lobo zalacza sie czesciej podloga niz u mnie.... ???? dobrze sobie wydedukowalam?

 

Apropos - moja plazma ktora chodzi jakies 20 godzin zuzywa 380 W................. czyli 228 kW miesiecznie, czyli ponad 100 zł ............. ech a Wy to marnych paru kW dywagacje prowadzicie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie rozni sie, moze niewiele ale jednak - ja mam ustawione na konkretne godziny, jak spadnie mi ponizej zadanej temp dziennej to czeka do kolejnego nastawu i temp calego budynku spada co musi dobic sobie, Lobo "dobija" częsciej bo ma 24/h - napewno ilość kW będzie inna, tylko hm.... myślalam najpierw ze na nasza niekorzysc, ale niekoniecznie, zwsze podczas rozruchu urzadzenie pobiera najwiecej mocy - u Lobo zalacza sie czesciej podloga niz u mnie.... ???? dobrze sobie wydedukowalam?

 

Apropos - moja plazma ktora chodzi jakies 20 godzin zuzywa 380 W................. czyli 228 kW miesiecznie, czyli ponad 100 zł ............. ech a Wy to marnych paru kW dywagacje prowadzicie :p

 

20h na dobę? to pewnie wieczorami fikołki są grane:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao Swiki;)

 

Podczas rozruchu to silniki pobierają większą moc ale tylko ułamek sekundy więc nie ma co dzielić włosa na czworo... tak jak z plazmą, która średnio pobiera połowę tego co max więc żeby się przekonać co i jak podłącz ją na osobny licznik albo lepiej na jakiś przekładnik prądowy.

Ciao :p Kupilam sobie takie cudo do prondu coJasiek kiedys wspomnial ale kobietom jestem - nie chce mi sie instrukcji czytac a przyciskow zbyt duzo i lezy juz pol roku

 

 

Ok zuzycie z faktur na dzien 22.08,2012

I taryfa 3003

II taryfa 8210

 

czyli 2400 zuzylam w I na inne cele niz ogrzewanie i CWU

i ok 4100 w II zuzylam na inne cele niz ogrzewanie, ale w tym jest CWU.

 

Wychodzi ze na ogrzewanie zuzywam duzo mniej niz na cala reszte..... No i niestety 1/3 w drozszej taryfie i srednia 0,39 za kwH

Co nie zmienia faktu, że w moim przypadku wybór taryfy 12E jest słuszny i na ten moment (nie wliczajać ogrzewania, bo byłoby jeszcze więcej ok 2400zl) dał mi 990 zł oszczedności ;)

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy? Kasa? Resztę możesz pominąć.

No własnie od kiedy hm.... trzeba byłoby poszukać kiedy licznik zakładali.

7.01 założony licznik w domu czyli ten do ogrzewania, a 1.01.2012 główny licznik miał już I- 311, II -1057 czyli w sumie tyle nalezaloby odjac bo wprowadzilismy sie dokladnie 31.12.2012 okolo godziny 19 ;)

Może być mniej dobra;) Ale masz jeszcze czas się zaopatrzyć w zwykłe urządzenia a nie żadne cuda...

Nie stac mnie na ten moment nawet w te zwykle urzadzenia sie zaopatrzac.

A plazme - sprawdze, ale mialam ja ustawiona na mozliwie najbardziej energochlonna opcje - zero oszczednosci, tryb dynamiczny czyli bardzo jasny itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao :p Kupilam sobie takie cudo do prondu coJasiek kiedys wspomnial ale kobietom jestem - nie chce mi sie instrukcji czytac a przyciskow zbyt duzo i lezy juz pol roku

 

 

Ok zuzycie z faktur na dzien 22.08,2012

I taryfa 3003

II taryfa 8210

 

czyli 2400 zuzylam w I na inne cele niz ogrzewanie i CWU

i ok 4100 w II zuzylam na inne cele niz ogrzewanie, ale w tym jest CWU.

 

Wychodzi ze na ogrzewanie zuzywam duzo mniej niz na cala reszte..... No i niestety 1/3 w drozszej taryfie i srednia 0,39 za kwH

Co nie zmienia faktu, że w moim przypadku wybór taryfy 12E jest słuszny i na ten moment (nie wliczajać ogrzewania, bo byłoby jeszcze więcej ok 2400zl) dał mi 990 zł oszczedności ;)

 

 

3000 + 8200 = 11200kWh minus 1400kWh stanu początkowego licznika daje 9000kWh od 07.01 br! to bardzo dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...