Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na ile osób? Albo inaczej - ile l na osobę?

 

na to pytanie to już trzeba sobie odpowiedzieć samemu...

czy częściej wanna , czy szybki prysznic...

 

ja nie jestem miarodajny bo mam takie ustrojstwo co odzyskuje ciepło z prysznica i dzięki niemu zużywamy ok. 45-50 L ciepłej wody (60* ) na dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbab, czy prąd do altany, hydroforu, kosiarki, areatora, pompki basenowej, garażu i innych pierdół też liczyć? U mnie latem więcej na to poszło niż na dom:cool:

kilowatogodziny są bardzo ważne, ale moge ich miec nawet 1000 000, byle bym za nie mało zaplacil.

 

Liwko witaj w klubie złamanych kończyn ;-)

 

przecież paliwo do kosiarki kosztuje pięć razy tyle co prąd...:yes::p

o corocznej wymianie oleju nawet nie wspomnę ...:cool:

 

Tylko i wyłacznie kosiarka spalinowa. Ciągnący się kabel to przekleństwo

Ciao Swiki;)

Podczas rozruchu to silniki pobierają większą moc ale tylko ułamek sekundy więc nie ma co dzielić włosa na czworo... tak jak z plazmą, która średnio pobiera połowę tego co max więc żeby się przekonać co i jak podłącz ją na osobny licznik albo lepiej na jakiś przekładnik prądowy.

 

Moja plazma pobiera non stop min 300W, sprawdzałem miernikiem. Fakt, że część tej energii to ciepło bo latem nie dało się wysiedzieć w małym pokoju przy włączonej TV ;-)

 

Już ci kiedyś pisałem, jestem smakoszem http://www.twenga.pl/dir-Zywnosc-i-napoje,Alkohole-mocne,Whisky-13220

Wydaję na nią dużo więcej niż na CO i CWU razem wzięte:D

 

OFF topowo odkryłem przedwczoraj orzechówkę Soplicy. Pije się to jako sznapsa z odrobiną mleka w środku .... przepyszne, bez popitki, słodkdawe - miód w gębie - polecam również Paniom.

 

patrząc na zużycie ze stopki Lobo 1825kwh/ rok i odejmując stratę dobową zasobnika to zużywa średnio jakieś 65-70 L wody o temp. 60* na dobę...

 

Ja zdecydowałem się na 120L, na wyjściu mam mieszacz. Jeżeli przygotuję wodę 60stopni a kąpie się pewnie w wodzie ok 38 to ze 160 litrów pewnie wyjdzie.

Żałuję, że odprowadzenie z kanalizacji nie ułożyłem równolegle z rurą doprowadzającą wodę ... ciekawe jaki byłby bilans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz:D. Złamasy z nas bitter:D

 

No ja co prawda tylko nadgarstek i już lekko zagojony ale szyna wkurzała ... cóż budowa wymaga ofiar! ;-)

 

A ja 80L narazie 2 osoby starcza to ponad nasze potrzeby ale bez wanny.

 

A propos bojlerów. Podrzuci ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie z bojlerem podzlewowym? Właśnie uruchomiłem ogrzewacz przepływowy 4,5kW i dupa. Woda leci letnia tylko jak się tyci tyci odkręci kran a jak mocniej to po prostu zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos bojlerów. Podrzuci ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie z bojlerem podzlewowym? Właśnie uruchomiłem ogrzewacz przepływowy 4,5kW i dupa. Woda leci letnia tylko jak się tyci tyci odkręci kran a jak mocniej to po prostu zimna.

przerabiałem ten temat ...

mam u siebie 15 L bezpośrednio do wężyka od wylewki podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na 120L, na wyjściu mam mieszacz. Jeżeli przygotuję wodę 60stopni a kąpie się pewnie w wodzie ok 38 to ze 160 litrów pewnie wyjdzie.

Żałuję, że odprowadzenie z kanalizacji nie ułożyłem równolegle z rurą doprowadzającą wodę ... ciekawe jaki byłby bilans.

Co to za mieszacz, podeslij jakis link, moze i ja tak zrobie, 40-45 na wyjsciu wystarczy, po co pchac 60. pokaż jakąś fote jak to zrobiłeś.

zapomniałem dodać, wczoraj wieczorem odpaliłem ogrzewanie w łazience, podłoga już cieplutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.etermo.pl/index.php?products=product&prod_id=470

 

O takie coś na przykład. Z jednej strony woda z bojlera, z drugiej zimna. Nastawiasz temp i zawsze masz stałą z trzeciego końca. Chyba że w bojlerze pustki.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo to jest dopiero krejzol, Taryfa G11, nieźle :)

Przecież ja się wprowadzam dopiero na wiosnę to po co mi G12 ?

Przez zimę i na wykończeniówkę będzie koza w domu bo trzeba spalić 4m3 drewna po budowie a pompa jedynie do wygrzania podłogówki przez 28dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja się wprowadzam dopiero na wiosnę to po co mi G12 ?

Przez zimę i na wykończeniówkę będzie koza w domu bo trzeba spalić 4m3 drewna po budowie a pompa jedynie do wygrzania podłogówki przez 28dni :)

 

A tak na serio to G12 rzeczywiście się bardziej opłaca nawet bez ogrzewania ( a byłem sceptyczny) od 1 września do dzisiaj zużyłem w stosunku 55 do 45 na korzyść drugiej taryfy (grzanie klimą ok 1 h dziennie).

 

Także Arturo masz teraz rok czasu aby to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...