Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Próbuję ogarnąć auditora ozc. Wklepałem dane swojego domku (nie do końca wiem czy dobrze największy problem mam z samonel połączonym z kuchnią i holem) i wyszło mi (na razie tylko parter + poddasze jako nieużytkowe)

71,8 m2

Wyszły współczynniki U dla

ściań zew 0,164 (szkielet drewniany 15 wełna + 10 styropian)

podłoga na gruncie 0,212 (15 styropian+15 beton - płyta fundamentow)

strop 0,208 (szkielet 23 wełna)

dach nieocieplony więc 5,714 (dachówka Cementowa)

siciany wew 0,354

 

Z obliczeń wyszło mi

Całkowita projektowa strata ciepła !^F!~: 4062 W

Wskaźnik !^F!~!-HL!= odniesiony do powierzchni !^f!~!-HL,A!=: 56,6 W/m2

 

czy te wyniki to są realne, czy jakieś z księżyca.... ? :)

 

 

Aha, jeszcze chyba to jest ważne:

Wskaźnik !^F!~!-HL!= odniesiony do kubatury !^f!~!-HL,V!=: 21,3 W/m3

 

 

ps.? na który to się wskaźnik patrzy ? m2 czy m3 ?

 

Aj chyba już znalazłem w dalszej części tabelki

 

Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło EA: 57,6 kWh/(m2 rok)

Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło EV: 21,7 kWh/(m3 rok)

Edytowane przez MasterCheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie do tej pory ani dnia nie było grzane i temp wszędzie 22,5-23,5 ,dziś temp w domu od 21,7(sypialnia) - 22,5 (salon, kuchnia) ale jak dla mnie już zbyt chłodno i zdecydowanie dziś nad ranem (czyli w sumie jutro tj 8.10.2012) ruszam z ogrzewaniem.

Narazie stopniowo będę uruchamiała i zacznę od "holu" z kuchnią. Jutro zobaczę czy jest potrzeba uruchamiać coś więcej.

 

Swiki, przy twoim zapotrzebowaniu na potrzeby bytowe sprzęty powinny cię ogrzewać aż do największych mrozów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiki, przy twoim zapotrzebowaniu na potrzeby bytowe sprzęty powinny cię ogrzewać aż do największych mrozów :)
il pewnie kogos innego by ogrzewaly bo nadal wiecej niz 22 stopnie ale przypominam ze ja cieploludny człek ;)

 

 

Jasiek: e tam, nie czepiaj sie :p Wogole to nie wiem czemu zresetowaly mi sie wszystkie ustawienia i wszystko bede musiala na nowo robic, ale poprostu nie ma sensu grzac wszytskiego to po co maja wlaczac sie i przegrzewac? Potrzeuje tyle to tyle uruchamiam.

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasiek: e tam, nie czepiaj sie :Pale poprostu nie ma sensu grzac wszytskiego to po co maja wlaczac sie i przegrzewac? Potrzeuje tyle to tyle uruchamiam.

widzę że dalej nie rozumiesz jak to działa ...;):p

jeżeli ciepło utrzymuje się w jakimś pomieszczeniu powyżej temp. nastawionej to nic się nie włączy ...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie zyski, bytowe? słoneczne? u nas od kilku dni jesień. wszedzie masz >22,5?

 

Trudno powiedziec skad, poprostu sa :)

Jezeli mial bym stawiac na tym etapie na jakis decydujacy czynnik to raczej brak "wrota tarasowego", tylko male wejscie takie jak w bloku na balkon.

Brak jakichkolwiek kominow tez robi swoje.

Nie otwieram tez w ogole okien - wentyluje rekuperatorem.

 

Odnosnie izoterm w domu: to przyjalem zasade wszystkie pomieszczenia otwarte, kuchnia jest od strony polnocnej wiec kompensuje sie to, brak wyciagunad kuchenka.

 

Na koniec musze pochwalic ekipe, ktora wyglada na to, ze praktycznie nie zrobila bledow wykonawczych.

 

ps. dzisiaj rano mialem jeden grzejnik letni po nocy.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec skad, poprostu sa :)

Jezeli mial bym stawiac na tym etapie na jakis decydujacy czynnik to raczej brak "wrota tarasowego", tylko male wejscie takie jak w bloku na balkon.

Brak jakichkolwiek kominow tez robi swoje.

Nie otwieram tez w ogole okien - wentyluje rekuperatorem.

 

To fakt, moje dwa okna 2x3 w salonie w dni bez słońca z wiatrem robią swoje, no ale coś za coś.

Teraz bym chyba dał biokominek, tymbardziej ze teraz są naprawdę ciekawe propozycje, no i nie ma latania z drzewem, przegrzewania pomieszczeń, czyszczenia szyby, a jest żywy ogień wiec 100% zadowolenia. No i wyszło by 2x taniej niż standardowy (licząc z kominem obudową itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie szyby? A co to takiego?:popcorn:

 

zeby na szybie nie bylo oasadu trzeba palic a nie polalac w kominku, miec odpowiednia temp, a ja po prostu nie moge bo bym chate zagotowal, ja w zeszlym roku szczapy jakie mialem rąbalem jeszcze na 2-3 czesci zeby moc wkladac 3 kawalki zeby byl ogien i miec malo ciepla, palenie na pol gwizdka z ciagne przymknietym doplywem powietrza no i prze to sie szyba smoli. \ja mam wklad 11kW a na moj dom to zabojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby na szybie nie bylo oasadu trzeba palic a nie polalac w kominku, miec odpowiednia temp, a ja po prostu nie moge bo bym chate zagotowal, ja w zeszlym roku szczapy jakie mialem rąbalem jeszcze na 2-3 czesci zeby moc wkladac 3 kawalki zeby byl ogien i miec malo ciepla, palenie na pol gwizdka z ciagne przymknietym doplywem powietrza no i prze to sie szyba smoli. \ja mam wklad 11kW a na moj dom to zabojstwo.

 

No to strzeliłeś sobie babola, ale to nie wina kominka tylko twoja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to strzeliłeś sobie babola, ale to nie wina kominka tylko twoja;)

tak i nie, co do kominka to tylko biokominek miałby sens, każdy inny to za duża moc, przez to żona miała wolną rękę, bo on ma pełnić rolę estetyczną, miał być duży wkład bo salon jest duży >50m2 i mały by nie pasował, poza tym miał być panoramiczny. Jedyne co mnie uratuje, to ja zrobie strych, a coraz częściej ten temat jest w domu poruszany, jedna wielka powierzchnia, taki "pokój" wypoczynkowy - sofy pufy audio projektor. wtedy bedzie otwarta czesc sufitu w salonie schody wlasnie kolo kominka i bedzie migracja ciepła na górę, ale to melodia przyszłości, myśle z 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbab zapomnij, nie u mnie:-) te twoje szczapy po bokach to ja bym na 6-8 kawalkow porąbał:-)

Fakt, zależy od zapotrzebowania, przy większych mrozach ładowałem większe, z drinkiem przy takim widoku to nie to samo co przy biokominku. Przy okazji - polecam palenie od góry.

stos9.12-2.jpg

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dalej nie rozumiesz jak to działa ...;):p

jeżeli ciepło utrzymuje się w jakimś pomieszczeniu powyżej temp. nastawionej to nic się nie włączy ...:no:

to ty nie rozumiesz ;) jeżeli temp. spadnie poniżej zadanej to nad ranem rusza wszystkie podłogi bo niestety nie widzą się nawzajem il zamiast przyjemnej temp z jednej podłogi będę miała niepotrzebna saunę. to o czym mówisz działa ew zamkniętych pom a u mnir ravzej otwarta przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty nie rozumiesz ;) jeżeli temp. spadnie poniżej zadanej to nad ranem rusza wszystkie podłogi bo niestety nie widzą się nawzajem il zamiast przyjemnej temp z jednej podłogi będę miała niepotrzebna saunę. to o czym mówisz działa ew zamkniętych pom a u mnir ravzej otwarta przestrzeń.

 

u mnie jest w większości otwarta przestrzeń ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...