Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...przegrzewanie - wychodzą wam bokiem te obudowy z welny plus 11-20 kw

prawda, moja obudowę do tym z chęcią wrzucił do tego kominka i puścił z dymem:-) Ciekawe czy jak bym zrobił jakąś ciężka akumulacyjna, czy to by pomogło, tak czy nie i tak razem z adaptacją poddasza obudowa kominka pójdzie w niepamięć.

to ty nie rozumiesz ;) jeżeli temp. spadnie poniżej zadanej to nad ranem rusza wszystkie podłogi bo niestety nie widzą się nawzajem il zamiast przyjemnej temp z jednej podłogi będę miała niepotrzebna saunę. to o czym mówisz działa ew zamkniętych pom a u mnir ravzej otwarta przestrzeń.

 

albo ja czegoś nie rozumiem, albo masz coś skopane swiki

 

Swiki jak to mozliwe że rano będzie parówa? Jak masz ustawioną max temp posadzki? Bo to jak opisujesz ewidentnie swiadczy spora przez co nie masz "kagańca" i ładujesz w nieskończoność wylewkę bo przecież pokojowy czujnik nie wyłączy bo temp rośnie wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jak opisujesz ewidentnie swiadczy spora przez co nie masz "kagańca" i ładujesz w nieskończoność wylewkę bo przecież pokojowy czujnik nie wyłączy bo temp rośnie wolniej.

ona dalej próbuje udowodnić że podłogami da się sterować temp. w pomieszczeniach ...:D

na lato pewnie wyłączyła bezpieczniki i pewnie dla tego zresetowały się ustawienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona dalej próbuje udowodnić że podłogami da się sterować temp. w pomieszczeniach ...:D

na lato pewnie wyłączyła bezpieczniki i pewnie dla tego zresetowały się ustawienia ...

 

Ja też spuszczam eski na lato, ale jedyne co musze ustawic na nowo w sterownikach to czas/data resztę pamiętają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem maniakiem, nie zostawiam ładowarek w gniazdach, lapów w stanie czuwania, segreguje na papier/makulatura/plastiki/butelki pet/szkło itd. taki ze mnie eko świr, Szwedzi mi to wpoili, Arturo może i tobie by się czasami jakis wyjazd przydał to bys tok myślenia zmienił;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem maniakiem, nie zostawiam ładowarek w gniazdach, lapów w stanie czuwania, segreguje na papier/makulatura/plastiki/butelki pet/szkło itd. taki ze mnie eko świr, Szwedzi mi to wpoili, Arturo może i tobie by się czasami jakis wyjazd przydał to bys tok myślenia zmienił;-P

he he he ...

wyłącz sobie czasami telewizor pięć minut wcześniej to więcej zyskasz niż na tym wyłączaniu sterowników ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mieszkało całą zimę a dalej nie rozumie jak to działa i nie potrafi ustawić sterowników ...

a drugie nawet nie mieszkało w takim domu ...

pełny luzik :D

to mnie naucz, a najlepiej wyjaśnij dlaczego niby zle....

mam 6 sterowników, 3 na otwartej przestrzeni, 2 w pokojach il 1 w łazience, zresztą eidziales to

 

jak nastawie dla mnie komfort, czyli by rano bylo ciepło wszystkie podłogi czyli od 4_6 na 23 st to o 4 ruszą wszystkie bo w nocy u nas na zewn juz na minusie (dzis skrobslam szybkę) ale w dzień jest są duże różnice temp w dzień il podłogi będą grzać do zadanej temp podłogi il powietrza nie widząc się, wylacza się powiedzmy po ok godzinie ale temp.bedzie nadal tosla w pom. il robi się sauną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie naucz, a najlepiej wyjaśnij dlaczego niby zle....

mam 6 sterowników, 3 na otwartej przestrzeni, 2 w pokojach il 1 w łazience, zresztą eidziales to

 

jak nastawie dla mnie komfort, czyli by rano bylo ciepło wszystkie podłogi czyli od 4_6 na 23 st to o 4 ruszą wszystkie bo w nocy u nas na zewn juz na minusie (dzis skrobslam szybkę) ale w dzień jest są duże różnice temp w dzień il podłogi będą grzać do zadanej temp podłogi il powietrza nie widząc się, wylacza się powiedzmy po ok godzinie ale temp.bedzie nadal tosla w pom. il robi się sauną.

 

zacznijmy od ...

jaka minimalna a jaka maksymalna temperatura Ciebie interesuje ...

w jakich godzinach masz tańszy prąd...

jaką najmniejszą histerezę da sie ustawić na sterownikach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym pisałem,podłoga ma za dużą bezwładność,żeby bawić się w sterowanie indywidualne każdego pomieszczenia z osobna.

Pisac to ty sobie możesz, ale wiedza na ten temat jest nikła. u mnie wszystkie sterowniki sa odpalone, wczoraj o 22 załączył się w łazience i pokoju syna, w pokoju obok ani drgnał bo chodzil tam komputer stacjonarny ktory działa jak grzejnik, salon-kuchnia zyski z dnia nie pozwoliły na załączenie, w sypialni załączyło sie kolo 24-tej. To jest praca niecentralna ktorej ty za chiny nie zrozumiesz, a nawet jesli tak to sie do tego nie przyznasz, tak samo jak do tego ze sie zarzekałeś ze za chiny PCi w domu nie dasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atruro bez problemu można sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna.

To tylko kwestia doboru odpowiedniego sterowania.

Trochę trudniej jest, gdy ma się założony kaganiec w postaci taniej taryfy i limitów czasowych, ale też pewnie są na to jakieś wypróbowane sposoby metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...