Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Zapotrzebowanie Arturo jest w teorii, w praktyce pokażą to kwh na rachunku.

Strzał kulą w płot.

Tutaj w większości przypadków zapotrzebowanie było najpierw na papierze w przeciwieństwie do groszkowców,którzy nie znają tego pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie Arturo jest w teorii, w praktyce pokażą to kwh na rachunku.

 

Strzał kulą w płot.

Tutaj w większości przypadków zapotrzebowanie było najpierw na papierze w przeciwieństwie do groszkowców,którzy nie znają tego pojęcia ;)

 

10% odchyłki to myslę że max, jesli OZC jest dobrze zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tytułem, występuję!

W nowym domu rozpoczynam sezon grzewczy (i wygrzewanie podłogi) i obserwacje.

Od paru dni temperatura ok 7C (o 22:00).

Przed położeniem desek wygrzewam jeszcze 10cm betonu na kablach grzejnych (w pokojach na dole, w łazienkach maty pod klejem, taryfa jeszcze budowlana).

Jak dotąd, co 2 dzień palę w kominku przez ok 2-3h wieczorem.

W domu przez cały dzień 24-25C, wilgotność systematycznie spada, aktualnie <69%.

Edytowane przez mart44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było. Tylko bez DZ, ale można było mieć taką gruntową z montażem. O DZ dla twojego zapotrzebowania już też dużo pisaliśmy:D

 

To po ile można dostać jakiąś sensowną pompę 7KW? U mnie w okolicy na wiosnę dawali takie ceny, że nie mam teraz ochoty zawracać sobie nimi głowy.

Allegro to około 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę oszczędności na budowie plus parę błędów w sztuce, nieumiejętność sterowania systemem grzewczym i już się robi 30%

tez mnie tak straszyli, a to g... prawda. Te herezje o błedach w sztuce o oderwaniu obliczen z OZC od rzeczywistości to można wpuścić jednym a wypuscić drugim uchem, Spokojnie jak ktoś jest pierdoła i mu robią takie błedy co maja dac straty 30% a on ich nie widzi to niech się za budowanie nie zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie włączymy w czwartek - jak jasiek przyjedzie - przyznaje sie bez bicia - nie mam czasu na czytanie instrukcji od sterowników - są na razie ważniejsze rzeczy do robienia przed weekendową przeprowadzką

temperatura w domu systematycznie spadała do dziś - mniej więcej 0,2-0,3 stopnie na dobę

wczoraj w południe było 18,8

dziś rano 18,6 , od rana piękne słońce, płytki w salonie aż ciepłe temperatura ok 11:30 wzrosła z powrotem do 18,8 , wychodząc zostawiłem rolety odsłonięte co by słonko dogrzewało dom

to chyba najlepiej pokazuje siłę zysków słonecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nazywa się jak się nazywa to wszyscy co nie grzeją lub nie mają zamiaru grzać czystą elektrycznością (bo kompresorek od lodówki w PC lub inna pompka obiegowa to nie to) wypad?;)

 

Na CO i CWU zużywam około 4000kWh rocznie. PC to taki kociołek elektryczny, tylko o dużo większej sprawności;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...