Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz bym chyba dał biokominek,.

 

A widziałeś to na żywo? Masakra - ma się tak do normalnego kominka jak maluch do mercedesa. Żadna przyjemność z ognia, widziałeś może na wsi jak opala się kurę nad ogniem z denaturatu? Wygląda jak biokominek (tylko bardziej śmierdzi kurą)

 

prawda, moja obudowę do tym z chęcią wrzucił do tego kominka i puścił z dymem:-) Ciekawe czy jak bym zrobił jakąś ciężka akumulacyjna, czy to by pomogło, tak czy nie i tak razem z adaptacją poddasza obudowa kominka pójdzie w niepamięć.

 

Będziesz musiał napalić w kominku do 1600stopni bo dopiero wtedy wełna się zapali :D:lol2::D. A poza tym kolega czytał wątek o ogrzewających prądem i skupił się za bardzo a nie doczytał wątku o kominkach, gdzie już od kilku lat promują szaleńcy obudowy "ciepłe" ;-) Ja zrobiłem z płyt szamotowych od Bohusza i jestem mega zadowolony. Materiał na obudowę kosztował mnie ok 1600zł no i jeszcze muszę to czymś obrobić. Zrobiłem ją sam w kilka dni.

 

No wiesz kszhu.int, kotły na eko mają katalizatory ceramiczne, więc sadza nie idzie w komin. Proces spalania w retorcie przebiega od góry, a nie od dołu jak w zwykłym śmieciuchu, czy kominku na drewno, który wydziela kondensat, a ten osadza się na szybie i w kominie.

 

W moim (jak również LIwko i maluxa) w kominku pali się od góry :p

 

szacun panowie, ale jak Wy grzejecie wodę do 40stopni w zbiorniku to pluskacie swoje kaczory w 36 zapewne - jak nie mniej a bynajmniej ja w zimie na baterii termostatycznej ustawiam 45st i stoję pół godziny, więc ilość wilgoci jest odpowiednio większa

 

Przegonił bym z domu kijem! :D Pół godziny! To ja specjalnie kupiłem baterię z przyciskiem ograniczającym przepływ, żeby trzeba było go wcisnąć celem zwiększenia wydajności. Zamierzałem pójść dalej w baterię eko pokazującą światłem że woda już za długo leci. Oj te kobiety, prysznic to nie sauna a w Afryce wody nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawisz, nie bez racji, jak dobry kaznodzieja albo inny handlarz... ja jednak tak nie kupuję, dużo widziałem różnie spieprzonych wykonań a tylko w jednym ekstremalnym przypadku umierające okna.

Poczekajmy na fotki może Liwko - zobaczymy jak ma wykonane, czy jest tam grzyb, czy może okna już padają.

 

wysyp bedzie za 2-3 lata, budowanie termosów dopiero zaczyna być modne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim (jak również LIwko i maluxa) w kominku pali się od góry :p

 

Liwko ma normalny kominek jak widać w stopce, nie wiem jaki ma malux, ale na przykładzie liwko nie ma to nic wspólnego z górnym spalaniem, chyba że opanuje technikę odpalania jak na youtube. Poczytaj czasami wątki o eko, to będziesz wiedział o co chodzi z górnym i dolnym paleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem, ale uleciało. Jakie masz wahania temperatury wewnętrznej (w środku sezonu grzewczego) przy tej swojej znacznie cieńszej wylewce?

Z pytaniem tym wiąże się też następne: po co szybsza reakcja kabli? Czyżby była niezbędna właśnie przez spadki temperatury wewnętrznej i 'oczekiwanie' na tanią taryfę?

Korzystasz z drogiej taryfy przy ogrzewaniu?

 

Dodam, że przy płycie fundamentowej 20 cm (z wodną podłogówką) i ścianach z silikatów u mnie temperatura wewnętrzna waha się do 0,5 K/dobę (100% sezonu tania taryfa) - u Arturo72 i 33 cm betonu będzie jeszcze lepiej. To zaleta fundamentu grzewczego akumulacyjnego.

wahania są takie na ile pozwoli histereza sterownika ....:yes:

i grubość izolacji ...:p

w praktyce 1* aby grzać tylko w taniej ...

przy silnych mrozach częściowo w drogiej ...

 

ta ilość betonu nic by wam nie dała bez waszych dociepleń ...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości - jak długo wygrzewałeś ten kabelek na powietrzu? To była max temp. jaką osiągnął czy odpuściłeś?

 

po upływie kilkunastu minut osiągnął te 60* i tak został przez następne pół godziny po czym wyłączyłem...

przy takiej temp. równoważy swoją moc z wypromieniowaniem...

kabel 17w /m osiągnie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wydaje mi się, że przynajmniej w jednym miejscu mam niedolane więc kilka cm kabla może być "luzem". Kabel 17W/m a temp. dopuszczalna to 60stC. Ciekawi mnie ile jest ta granica przesunięta w dół od realnej temp. topnienia izolacji - muszę dopytać producenta.

 

Ciekawi mnie czy ten problem występuje w wodnej podłogówce?

Też mogą się upalić rurki z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Hipki, a co ja takiego złego w obrobce okna poczyniłem?

Teraz kilka wyjasnien:

1. Nie mam specjalnego problemu ze skraplaniem sie wody na dole okna - narazie, w zimie moze sie to zmienic. Nadal nie mam jeszcze reku zakupionego...(kasa!)

2. Problemem najwiekszym jest badziewne okno, jego walory termiczne sa ponizej krytyki, jak i niespelniajace swojej funkcji uszczelki.

3. Lukarna była by lepszym rozwiazaniem pomijajac walory estetyczne, czy ingerencje w bryłe budynku.

 

Widzisz Hipka, jak dla mnie, podkreslam ze dla mnie, okna dachowe sa nieporozumieniem, moze mam poprostu badziewne okno i dlatego mnie tak irytuje. W nastepnym domu nie miał bym z tym problemu, bo była by parterówka. Jestem młody i wszystko przede mna :)

 

Mam tylko jedno okno dachowe, i jak najdzie mnie ochota i bedzie na to fundusz to poszukam lepszej klasy produktu i wymienie to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ma normalny kominek jak widać w stopce, nie wiem jaki ma malux, ale na przykładzie liwko nie ma to nic wspólnego z górnym spalaniem, chyba że opanuje technikę odpalania jak na youtube. Poczytaj czasami wątki o eko, to będziesz wiedział o co chodzi z górnym i dolnym paleniem.

 

liwko ma obudowe betonową i szamot we wkladzie

u mnie to działa w ten sposób ze na poczatku szyba delikatnie grzeje a po 1h do 2h jak obudowa się wygrzeję to dopiero czuć wieksze ciepło

aczkolwiek nie jest to efekt suszarki do włosów a bardziej pieca kaflowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale czytając nie mogłem się powstrzymać

 

bitter współczuję żonie - jestes zwyczajnym szkotem!

woda to najtanszy element codziennej toalety - poźniej są odżywki, kremiki itp itd...

I pomyśleć że to wszystko po to żeby wydobyć naturalne piękno... podobno. :)

 

Ciekawi mnie czy ten problem występuje w wodnej podłogówce?

Też mogą się upalić rurki z wodą?

A jaka jest temperatura spalania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wydaje mi się, że przynajmniej w jednym miejscu mam niedolane więc kilka cm kabla może być "luzem". Kabel 17W/m a temp. dopuszczalna to 60stC. Ciekawi mnie ile jest ta granica przesunięta w dół od realnej temp. topnienia izolacji - muszę dopytać producenta.

częściowo odsłoniętego kabla nie przegrzejesz , on może pracować bez otuliny z betonu

10cm takiego kabla (17w ) wydziela raptem 1,7w

 

temp. dopuszczalna..., czego...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nikt nie praktykuje takiego rozwiązania aby np. w taniej osiągać wyższą o kilka stopni temp. (np. 23) od swojej standardowej (np. 21), żeby później w drogiej sukcesywnie temp. spadała do standardowej i znów podgrzewać w taniej?

 

ale właśnie tak mam ustawione ...:)

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Hipki, a co ja takiego złego w obrobce okna poczyniłem?

 

Teraz kilka wyjasnien:

1. Nie mam specjalnego problemu ze skraplaniem sie wody na dole okna - narazie, w zimie moze sie to zmienic. Nadal nie mam jeszcze reku zakupionego...(kasa!)

2. Problemem najwiekszym jest badziewne okno, jego walory termiczne sa ponizej krytyki, jak i niespelniajace swojej funkcji uszczelki.

3. Lukarna była by lepszym rozwiazaniem pomijajac walory estetyczne, czy ingerencje w bryłe budynku.

 

Widzisz Hipka, jak dla mnie, podkreslam ze dla mnie, okna dachowe sa nieporozumieniem, moze mam poprostu badziewne okno i dlatego mnie tak irytuje. W nastepnym domu nie miał bym z tym problemu, bo była by parterówka. Jestem młody i wszystko przede mna :)

 

Mam tylko jedno okno dachowe, i jak najdzie mnie ochota i bedzie na to fundusz to poszukam lepszej klasy produktu i wymienie to moje.

 

zobacz post #13761 zwlaszcza obrazek - nie masz źle, ale można lepiej :)

skoro wszystko działa, to nic nie ruszaj; jednak jak cos się wydarzy, to daj znac ku przestrodze nastepnym inwestorom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...