Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czysta mechanika jak ford mustang a nie jakieś tam devilinki dla dzieciaków

To w Hameryce, u nas to jak syrenka, niektórzy jeszcze pamiętają wożenie części zapasowych w bagażniku - i można było w razie potrzeby zrobić remont kapitalny silnika w drodze jak ktoś miał zapasowe tuleje na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zmieniam jak narazie ustawien sterownikow, ustawilam i jest, ale przegrzewa sie dom - temp 23 stopnie, temp podlogi 28, temp powietrza 23 i 22/21, sypialnie moja 21,5 dzieci 22.

a więc już dwie osoby potwierdzaja, że okresy przejściowe są niewysterowywalne przy akumulacji w wylewce

 

Hipka - ale swiki sie nie liczy - ona ma temperaturę podłogi na 28 ustawioną - tym się nie da sterować - taka podłoga łyknie wszystko a później oddaje do pomieszczenia energię i dlatego przegrzewa pomieszczenie - stad potrzebny kaganiec na temperaturę podłogi

 

u mnie na razie temperatura w domu ok 20,75-21 stopni

w dzień skacze o 1 w salonie i 2-3 stopnie w przedsionku - ale przez noc budynek wszystko absorbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipka - ale swiki sie nie liczy - ona ma temperaturę podłogi na 28 ustawioną - tym się nie da sterować - taka podłoga łyknie wszystko a później oddaje do pomieszczenia energię i dlatego przegrzewa pomieszczenie - stad potrzebny kaganiec na temperaturę podłogi

 

jak się odczepi od sterowania podłogami to może nawet bez tej blokady się obejdzie ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to do mnie nie przemawia. Jak z każdym dniem będzie coraz zimniej, to i w chałupie będzie podobnie. Będziesz wyziębiał aż do momentu w którym włączysz elektronikę. Ten moment to będzie sweter czy już kurtka?

 

Cytując klasyka tego Forum Arturo72 jak dom nie jest durszlakiem, godzina załącznia nie ma znaczenia. U mnie teraz przy tej łagodnej pogodzie bez ogrzewania temperatura powietrza w domu nie spada poniżej 21st. W dzień przez duże okna potrafi się podnieść do 23. Podłogówkę włączam tylko dla samego komfortu ciepłej podłogi w nogi, tak jak to robi swiki. Jak swiki to opanuje bez niepotrzebnego przegrzewania, nie będzie miała o czym tu pisać

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech te osoby najpierw sobie dobrze ustawią sterowniki ...;)

Jasiek ale Ty wyraznie kiedys pisales ze zima Ci sterowniki duzo w I się załąćzają, więc Twoje ustawienia nie są najbradziej wkonomiczne, pozatym WY lubicie jakies arktyczne temperatury no i ja nie mam wykladzin na podlogach tylko wszedzie plytki i male dzieci, wiec musze grzac podlogi dla komfortu - no i - nie moge miec w nocy 23 stopnie jak w dzien u dzieciakow bo mi padna, wiec musze sterowac. Ale tylko w ich pokojach to to nie ma nic do reszty domu.

u mnie na razie temperatura w domu ok 20,75-21 stopni

w dzień skacze o 1 w salonie i 2-3 stopnie w przedsionku - ale przez noc budynek wszystko absorbuje

 

Ja walczyłem wiosną tego roku z przegrzewaniem podłogi, tak jak teraz swiki, ale w końcu to opanowałem. Więc temat do ogarnięcia metodą prób i błędów.
i temperatura w domu - przy 21 to nie ma problemu ani z przegrzaniem ani ze sterowaniem - ale jak ja pisalam - mam inne priorytety - ja nie chodze zima w swetrach u mnie w domu rozbieraja sie grzejacy weglem wiec chyha jest naprawde cieplo, ja nie oszczedzam i nei chce sie chwalic wynikami. U mnie temp nigdy nie spada ponizej 22 stopnie, teraz mam 22,5 stopnia i dygoce z zimna wiec nie porownujmy naszych sterowan. Niemniej - upieram sie nadal przy tym, ze w okresach przejsciowych nei da sie nie przegrzewac domu jezeli nie steruje sie recznie ustawieniami chyba ze nieekonomicznie znow zostawimy je na caly rok z zalozeniem ze zima beda sie wlaczac niezaleznie od taryfy.

Wysterowywalne najzwyklejszą pogodówką.

tzn ??? Jak - do kazdego sterownika pogodowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej mówię o nowym wykonaniu i pogodówce sterującej odp. obwody czyli BEZ indywidualnych sterowników. Trochę dla mnie w dzisiejszych czasach sterownik w każdym pomieszczeniu to archaizm. W każdym pomieszczeniu to ma być czujnik temp. podłogi i/lub powietrza a ich wskazania zebrane w centralnym sterowniku z danymi pogodowymi.

Im dom bardziej ocieplony tym sterownie niecentralne ma większe znaczenie i sens. Archaizm? W Polsce to dopiero wchodzi, na "zachodzie" to żadna nowośc sterownie domem w systemach KNX/EIB czy tym podobne, tam sterowanie niecentralne to podstawa, czego ostatnie dni są potwierdzeniem ogrzewanie załacza się tylko w łazience, od wczoraj nie chodzi nawet w sypialni.

Jak zamieszkasz to postaraj się sterować tylko czujnikami podłogi, powodzenia, przerabialem to i to się kupy nie trzyma. Widze ze w tym temacie średnio co dwa tygodnie jest mowa o tym samym, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...