Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i temperatura w domu - przy 21 to nie ma problemu ani z przegrzaniem ani ze sterowaniem - ale jak ja pisalam - mam inne priorytety - ja nie chodze zima w swetrach u mnie w domu rozbieraja sie grzejacy weglem wiec chyha jest naprawde cieplo, ja nie oszczedzam i nei chce sie chwalic wynikami. U mnie temp nigdy nie spada ponizej 22 stopnie, teraz mam 22,5 stopnia i dygoce z zimna wiec nie porownujmy naszych sterowan. Niemniej - upieram sie nadal przy tym, ze w okresach przejsciowych nei da sie nie przegrzewac domu jezeli nie steruje sie recznie ustawieniami chyba ze nieekonomicznie znow zostawimy je na caly rok z zalozeniem ze zima beda sie wlaczac niezaleznie od taryfy.

 

siedzę teraz w kuchni przy stole - po słonecznych zyskach mamy 21,25 stopnia - siedzę w krótkim rękawku i bez kapci

tak więc nie wiem co Twój mąż robi ale chyba kiepsko Cię grzeje ;)

 

za radą Budowlanego Laika w tym sezonie nie mam zamiaru grzać więcej niż 21 stopni - dom jest wychłodzony i wilgotny ...

dziś mija 7 dni grzania - poszło mi 150 kWh - z czego 80 w pierwszych 2 dobach , kolejne po ok 11-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasiek ale Ty wyraznie kiedys pisales ze zima Ci sterowniki duzo w I się załąćzają, więc Twoje ustawienia nie są najbradziej wkonomiczne, pozatym WY lubicie jakies arktyczne temperatury no i ja nie mam wykladzin na podlogach tylko wszedzie plytki i male dzieci, wiec musze grzac podlogi dla komfortu - no i - nie moge miec w nocy 23 stopnie jak w dzien u dzieciakow bo mi padna, wiec musze sterowac. Ale tylko w ich pokojach to to nie ma nic do reszty domu.

 

 

 

oczywiście że część pomieszczeń włącza mi się w drogiej taryfie...

szczególnie jak na zewnątrz jest - 30* ...;)

patrząc na twoje wyczyny to nawet nie chce mi się dyskutować na temat ekonomii ...:cool:

 

mówisz arktyczne temp. ...?

nas rano wita taka temperatura

http://imageshack.us/a/img811/7572/sdc11045y.jpg

wieczorem do spania mam ok.22*

płytki na całym dole domu ...

 

zastosuj się do moich porad to przestaniesz głupoty pisać ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej mówię o nowym wykonaniu i pogodówce sterującej odp. obwody czyli BEZ indywidualnych sterowników. Trochę dla mnie w dzisiejszych czasach sterownik w każdym pomieszczeniu to archaizm. W każdym pomieszczeniu to ma być czujnik temp. podłogi i/lub powietrza a ich wskazania zebrane w centralnym sterowniku z danymi pogodowymi.

ale działanie tego jest dokładnie takie same jak przy sterownikach w każdym pomieszczeniu ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej nas te nowinki ze wszelkimi zdobyczami techniki wykończą ...;)

 

Zgadzam się z jaśkiem. Ja tam wolę proste sterowanie typu załącz - wyłącz, wtedy i o tej porze kiedy ja chcę. Pogodówka moim zdaniem jest zbędna, wystarczą wewnętrzne czujniki powietrza, co by sterować temperaturą pomieszczeń z osobna, jeśli taka wola i kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jaśkiem. Ja tam wolę proste sterowanie typu załącz - wyłącz, wtedy i o tej porze kiedy ja chcę. Pogodówka moim zdaniem jest zbędna, wystarczą wewnętrzne czujniki powietrza, co by sterować temperaturą pomieszczeń z osobna, jeśli taka wola i kaprys.

 

Przy podłogówce i chęci wykorzystania taniej taryfy jest to trudne do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu przypomina mi się program o Angliku który wybudował sam domek gdzieś w dziczy , wstaje o 5 rano , kładzie się spać o zmroku bo nie korzystają z oświetlenia a elektryczność w ograniczonym stopniu (ogniwa + akumurator) głównie do pompy do wody (dla wygody!) by żona nie musiała nosić wody w wiaderkach do mycia i WC, dodam że maja chyba 2-3 letnią córeczkę i nie jest to historia tylko teraźniejsza teraźniejszość

 

czasami sobie myślę że mógłbym tak żyć ... a nawet chciałbym tak żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu przypomina mi się program o Angliku który wybudował sam domek gdzieś w dziczy , wstaje o 5 rano , kładzie się spać o zmroku bo nie korzystają z oświetlenia a elektryczność w ograniczonym stopniu (ogniwa + akumurator) głównie do pompy do wody (dla wygody!) by żona nie musiała nosić wody w wiaderkach do mycia i WC, dodam że maja chyba 2-3 letnią córeczkę i nie jest to historia tylko teraźniejsza teraźniejszość

 

czasami sobie myślę że mógłbym tak żyć ... a nawet chciałbym tak żyć

 

W Bieszczadach znajdziesz jeszcze takie miejsca:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie tak żyli od tysięcy lat , dopiero w ostatnim stuleciu nastąpił drastyczny przeskok technologiczny - można by rzec że porównywalny z tym gdy wynaleziono koło , żyjemy tak jak żyjemy, bo innego życia nie znamy , żyjemy coraz szybciej , po to by mieć , posiadać, a spece od marketingu nami bawią się jak marionetkami wymyślając co chwilę nowe potrzeby które zaspokajamy , a tym wszystkim coraz mniej czasu dla siebie , dla rodziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uswiadomilem sobie pewna sytuacje na mojej ulicy.... trzy instalacje PCi z dolnym zrodlem pionowym w odstepie 20 m. Jak myslicie moze wystapic zjawisko "jakiegos" podkradania ciepla przy takim zageszczeniu?

 

Nic takiego nie będzie mieć miejsca. Odwierty robi się z odstępem minimum 6m od siebie. Ta odległość wystarcza by jedna sonda nie miała wpływu na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia umiejscowienia czujników.

 

Rtęciowe dałem specjalnie koło czujników, żeby nie było tak dużej dysproporcji w moich sterownikach zaniżyłem wartość temperatury.

 

Z tego co zaobserwowałem to kolejny problem przy porównywaniu domów bowiem temperatura temperaturze nie równa :)

 

Ktoś może mieć 22 a w rzeczywistości 21 i od razu zużycie kWh pójcie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...