Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie sterowania w II taryfie. Mam piec Kospela i można w nim ustawić temp dzienną, dzienną podwyższoną, nocną i nocną podwyższoną. Rozumiem, że chcąc korzystać tylko z II taryfy muszę na oko tak kombinować aby temperatura nocna, nocna podwyższona i dzienna podwyższona (którą ustawię pomiędzy 13 a 15) tak mi nagrzała podłogę aby piec nie załączał się już w taryfie dziennej? Sam piec nie ma (albo nie znalazłem) możliwości nie grzania w drogiej taryfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kombinowałeś z przestawieniem trybu pracy sterownika z 'Auto' na 'Realizowanie tylko temperatury dziennej/nocnej'? Czy wtedy kocioł będzie pracować tylko w zakresach czasowych tych temperatur czy cały czas z temperaturą z tego zakresu? Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatury zauważyłem że ciężko jest z faktycznym odczytem. Wszystkie termometry cyfrowe z 2 rodzajów sterowników + stacja pogodowa + inny cyfrowy podają wyższą temperaturę niż 2 rtęciowe różnica to około 1,5 stopnia.

 

Jak u was to wygląda?

a te "rtęciowe" to skąd ...?

z "wszystko po 4,50" ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
19-20? dziękuję! no i ubierz jakiś jakiś polar w taniej taryfie

Chodzi tylko o to żeby nie grzało w drogiej taryfie :)

Nie bój się,dom z 24st.C przez te kilka godzin wychłodzi się do 23,5st.C a nie 19st.C :)

To jest właśnie akumulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dokładnie model? Coś udało się już zdziałać by chodził tylko w II taryfie?

Kocioł MNz. Jak na razie ustawiłem temperaturę dzienną na 21 a podwyższoną dzienną i nocną kilka stopni wyżej tak aby piec włączał się po 22 i o 4 rano.

 

Może zastosuj zwykły włącznik-wyłącznik czasowy odcinając piec od zasilania.

Zaprogramujesz sobie załączanie pieca na 13-15 i 22-6 i nie ma mowy o wchodzeniu w dzienną taryfę. W czasie pracy ładujesz podłogę i CWU do zadowalających Cię wartości.

Piec jest podłączony bezpośrednio do skrzynki, ma 12kW więc musiałbym zastosować jakieś styczniki na szynach ale może to jest jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł MNz. Jak na razie ustawiłem temperaturę dzienną na 21 a podwyższoną dzienną i nocną kilka stopni wyżej tak aby piec włączał się po 22 i o 4 rano.

 

 

Piec jest podłączony bezpośrednio do skrzynki, ma 12kW więc musiałbym zastosować jakieś styczniki na szynach ale może to jest jakiś pomysł.

 

I raczej na tym sie skonczy..... U mnie wszystko pracuje w takim ukladzie, zegar zalacza grzejniki i bojler przez stycznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter nie kombinuj z ustawieniem temperatur na piecu (podwyższonych obniżonych etc) zastosuj regulator pokojowy w tanich godzina wyższa temperatura a w drogich obniżona tak aby piec nie załączył się i tyle. Na piecu ustawisz tylko temp. zasilania 30-35 C i koniec.

 

nie chce byc niegrzeczna, ale jak teraz juz kombinujesz z ustawieniami, bitter, to co bedzie w srodku zimy:-)

 

przysun sobie lozko blizej pieca, zebys sterowal nim bez wychodzenia spod koldry:-)

 

zabijacie, panowie, podstawowe zaletę ogrzewania elektrycznego, jaka jest bezobslugowosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...