Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bitter, ustaw zakresy godzin na tanią i drogą taryfę. Później daj na tanią temp. żądaną + początkowo 1*C (ew. później mniej lub więcej). Na drogą ustaw np. 10*C.

 

@budowlany_laik - i tak trzeba zrobić, u siebie mam ten sam piec, ustawiam w programie temp w godzinach tanich i drogich tak żeby pracował tylko w tanich, dodatkowo mam czujke temp pokojowej od wypadku gdyby na krzywych grzewczych byl problem to wysterować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na swój profil i przeczytaj ostatnie, a może nawet wszystkie posty jakie umieściłaś.

czy jest w nich coś więcej poza biciem piany?

 

zaczne grzac, to bedziemy rozmawiac konkretnie, na razie przysluchuje sie, jak zapętlacie rzeczy oczywiste

 

a w czym problem, jesli wolno spytac?

 

czy, procz pradu, oszczedzasz tez na transferze?

 

lepiej przejrzyj swoje posty, doinstaluj polski slownik i popraw swoje bledy ortograficzne, bo juz Ci ktos zwracal kiedys uwage.

 

phi, damski bokser sie znalazł

 

żonę tez tak musztrujesz?

 

bez odbioru.

 

A Wy co ?? derby pomorza o podwyższonym ryzyku ? bo iskrzy jak cholera - a to tylko 80 km ....

Hipka Tylko Marcinowi tej szpilki nie wbijaj gdzie nie trzeba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bitter jest na rozruchu i trochę musi się zaangażować ale nie wygląda to na dzisiaj obiecująco:/

 

Oj nie wygląda bo bitter ma tylko częściowo ocieplony cholera strop ... dalej niestety.

 

Pętle odpowietrzałes po kolei?

 

Odpowietrzałem ale napuszczałem znów wody a że wodę mam dalej od sąsiadki z węża ogrodowego to poczekam aż mi w końcu licznik zamontują ;-)

 

@budowlany_laik - i tak trzeba zrobić, u siebie mam ten sam piec, ustawiam w programie temp w godzinach tanich i drogich tak żeby pracował tylko w tanich, dodatkowo mam czujke temp pokojowej od wypadku gdyby na krzywych grzewczych byl problem to wysterować...

 

Ja zlikwidowałem czujnik temp wewn bo ciepło od kominka (mimo że w pomieszczeniu obok) zakłócało pomiar temperatury. Ustawiam teraz temperatury na dzień, noc i podwyższone. A co do zarzutu hipki o niesterowalność to system będzie sterowalny ale najpierw trzeba go poznać. Zakładam, że jak już znajdę właściwą krzywą grzania i temperatury do ustawiania będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj A co do zarzutu hipki o niesterowalność to system będzie sterowalny ale najpierw trzeba go poznać. Zakładam, że jak już znajdę właściwą krzywą grzania i temperatury do ustawiania będzie ok.

 

nie zarzut a spostrzeżenie:-)

 

podobnie, jak to:

 

Doszedłem do wniosku że sterowanie pogodowe w okresie przejściowym jest nie do końca dobrym rozwiązaniem, w nocy przymrozek to pompa ładuje w podłogę 25stopni a w dzień na zew. 15stopni i jest za gorąco w domu.

Zmniejszyłem temperatury na krzywej o jeden stopień i pompa nie włącza się do grzania CO. Nie ma wyjścia z ustawieniami muszęzaczekać jeszcze aż temp. zew będzie niska i ustabilizowana bez takich skoków jak teraz występują.

 

prawda, panie Liwko?

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie prawdziwa zima, jeszcze będziesz poprawiać ;)

 

jeszcze prawdziwa zima nie przyszła a ja już grzebałem przy sterownikach dziś w nocy zmiana czasu - już teraz przestawiłem w nich godzinę by w nocy pracowały w odpowiednich godzinach

przy okazji z powrotem kaganiec na temperaturę podłogi zwiększyłem na 22,50 stopnia bo np w pomieszczeniu wschodnim gdzie mam zerowe zyski słoneczne nie wiedząc czemu temperatura była 19,75, po pracy kabli w ciągu dnia 13-15 temperatura wróciła już prawie do normy 20,50 stopnia

 

czyli okazuje się ż podłoga dość szybko się nagrzewa i sterownik wyłącza ogrzewanie mino że zadana temperatura w pomieszczeniu nie została osiągnięta

 

PS. ciekaw jestem jak dziś pogoda u innych kablarzy i kablarek - u mnie miało spaść dużo śniegu a rano było 4 stopnie i deszcz , w ciagu dnia 6 sopni i jeszcze więcej deszczu , za to południowy zachód zawaliło śniegiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! a jak zmienia sie czas w licznikach dwutaryfowych? bo jesli one nie zmieniaja, to wasze przestawianie jest bez sensu? ma ktos sprawdzone informacje?

 

"samo się zmienia"

liczniki mają zaprogramowane kiedy co jest - również daty świąt, dni wolnych od pracy, etc (tak jest u mnie - taryfa G12w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze prawdziwa zima nie przyszła a ja już grzebałem przy sterownikach dziś w nocy zmiana czasu - już teraz przestawiłem w nich godzinę by w nocy pracowały w odpowiednich godzinach

przy okazji z powrotem kaganiec na temperaturę podłogi zwiększyłem na 22,50 stopnia bo np w pomieszczeniu wschodnim gdzie mam zerowe zyski słoneczne nie wiedząc czemu temperatura była 19,75, po pracy kabli w ciągu dnia 13-15 temperatura wróciła już prawie do normy 20,50 stopnia

 

czyli okazuje się ż podłoga dość szybko się nagrzewa i sterownik wyłącza ogrzewanie mino że zadana temperatura w pomieszczeniu nie została osiągnięta

 

PS. ciekaw jestem jak dziś pogoda u innych kablarzy i kablarek - u mnie miało spaść dużo śniegu a rano było 4 stopnie i deszcz , w ciagu dnia 6 sopni i jeszcze więcej deszczu , za to południowy zachód zawaliło śniegiem ...

 

Hmm. z tego co pamiętam z ulotki ENEA nie zmienia się czasu obowiązuje czas zimowy, nie wiem jak u was ale ja nie zmieniam czasu w sterownikach.

 

Mam w czasie letnim zamiast od 14:30 to od 15:30 tanią taryfę.

 

Radze sprawdzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. ciekaw jestem jak dziś pogoda u innych kablarzy i kablarek - u mnie miało spaść dużo śniegu a rano było 4 stopnie i deszcz , w ciagu dnia 6 sopni i jeszcze więcej deszczu , za to południowy zachód zawaliło śniegiem ...

 

U mnie w lubuskim w dzień około 4C teraz jest 0C włączyłem kolejną pętle w kuchni. Do tej pory grzał salon, sypialnia, łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXI wiek a urządzenie elektroniczne nie "wie" o zmianie czasu? Moja stara nokia zmieniała sobie sama czas lat temu...

Masz szczęście.

Nokia informowała o zmianie czasu. Mój andek tego nie robi. Rano nie wiem czy nie "zapomniał" przestawić.

 

j za to południowy zachód zawaliło śniegiem ...

Gdzie?

Chyba w górach. U mnie kilka płatków i nic więcej.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy startują z ogrzewaniem dokładnie w porach II taryfy radzę uważać na zegar, który w liczniku może być dobrze przesunięty względem właściwego czasu.

 

dokładnie...

jak ustawiacie zegary w sterownikach to sprawdźcie jaki jest w zegarze przy liczniku ...

http://img513.imageshack.us/img513/4576/sdc11045.jpg

u mnie rozbiega się o siedem minut ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXI wiek a urządzenie elektroniczne nie "wie" o zmianie czasu? Moja stara nokia zmieniała sobie sama czas lat temu...

 

ano nie wie , jak nie ma zaprogramowanej zmiany lub synchronizacji z nadajnikami

 

"samo się zmienia"

liczniki mają zaprogramowane kiedy co jest - również daty świąt, dni wolnych od pracy, etc (tak jest u mnie - taryfa G12w)

 

dokładnie...

jak ustawiacie zegary w sterownikach to sprawdźcie jaki jest w zegarze przy liczniku ...

http://img513.imageshack.us/img513/4576/sdc11045.jpg

u mnie rozbiega się o siedem minut ...

 

licznik w skrzynce zmienił godzinę sam

jasiek ta rozbieżność dotyczy poszczególnych urządzeń - mój analogowy zegar sterujący czasem do CWU ma rozbieżność 2 min na 24h więc raz na tydzień będę musiał go przestawiać

 

Gdzie? Chyba w górach. U mnie kilka płatków i nic więcej.

 

wczoraj godzina 15 Polkowice

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=144678&d=1351413555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mieszkam już od lipca, ale do tej pory nie zainstalowałam żadnego sterownika do mojego kotła (Kospel). Trochę jestem zła na mojego hydraulika, że mi nic nie zaproponował - jak montował kotłownię, to byłam dłuższy czas poza domem i efekt jest taki, że nic nie mam, a reguluję wszystko na piechotę. Na piecu ustawiam temperaturę i włączam wieczorem, a wyłączam rano.

Czy sterownik Auraton 2005 będzie wystarczający, abym mogła sobie ustawić temperaturę np. na 21 st. i żeby piec się załączał tylko w II taryfie?

Może znacie kogoś w okolicy Piaseczna, kto by mi to wszystko pomógł poustawiać? Jakoś straciłam zaufanie do mojego hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe, mam Kospel Ln2p - sterownik załącza go beznapięciowo (poprzez zwarcie styków). Mój sterownik (termostat) to Insbud IB-Tron 3100HT. Wisi obok salonu w miejscu, gdzie nie jest wystawiony na działanie słońca. Jest do niego doprowadzone napięcie 230V, a od niego do kotła biegnie kabelek, który właśnie zwiera styk w kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...