Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ja dodam że cieszę się z moich silikatów bo jak mi wysiadło ogrzewanie to mimo braków w ociepleniu stropu w domu temperatura spadła o 1 stopień. Minusem natomiast jest niestety echo w pokojach ;-( też tak macie?

 

Też jestem zadowolona z Silki. Rewelacyjni izoluje akustycznie. Ostatnio była w okolicy bardzo głośna impreza, sąsiedzi zakładali stopery, a ja pozamykałam tylko okna i była cisza :). Myśłę, że to też świadczy o dobrym uszczelnieniu wszystkich okien i stropu.

Najgorsze jest to, że teraz boje się, że to wszytko zniweczą........... myszki szare, paskudne, obrzydliwe :mad: Mam je nad stropem. Już nad tym pracuję, ale straszne przeżywam stresy, jak sobie myślę, że pewnie już zaczynają chorować, a za chwile będą tam leżały mysie trupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

asbe, nie wiem jaki masz model, ale w Ln2p jest takie podłączenie jak na foto. Spójrz w swoją instrukcję.

 

Nie namawiam do samodzielnej pracy, jeśli nie czujesz się na siłach, ale wystarczy zdjąć obudowę kotła (po uprzednim wyłączeniu go oraz wyłączeniu "bezpiecznika" [wyłącznika nadprądowego]), usunąć mostek, który jest między wejściami RP (on pozwala Ci na samodzielne sterowanie kotłem) oraz podłączyć przewód zgodnie ze schematem.

O podłączenie możesz poprosić elektryka, a nie hydraulika (zresztą z tego co pamiętam, to w gwarancji jest miejsce na wpis elektryka). BTW, robiłaś już przegląd zerowy?

 

Z ustawianiem Auratona na bieżąco jest R&K ;)

 

Wielkie dzięki za wskazówki, będę nad tym ślęczeć, bo to dla mnie czarna magia. Boję się, że hydraulik coś pochrzani, więc i tak muszę się nauczyć co i jak. Elektryka miałam rewelacyjnego, ale jest dość daleko i pewnie nie uda mi się go do tego ściągnąć.

Nie robiłam przeglądu zerowego, a po jakim czasie trzeba, bo nie zwróciłam uwagi na ten szczegół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, takie dostały, ale i tak te "mumie będą" tam leżały.

A swoja drogą - na czym polega ta mumifikacja - wysychają? Na pewna nie zaczną cuchnąć, ale jak mają tam leżeć tyle czasu co wielcy starożytni Egipcjanie, to wielkie dzięki.

 

W proch się obrócą;) Oczywiście po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, miałam zapytać. Co oznacza stukanie rekuperatora? Mam Lunę 200. Na drugi dzień po opuszczeniu bypasa zaczęło coś cyklicznie pukać. Na razie zrobiłam głośniej radio i nie słyszę, ale.......... Czy coś się zepsuło, czy tak ma być. Nie jestem pewna, czy faktycznie ta reku działa, bo jakby dmucha, ale czy cieplejsze powietrze, to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duss, z OZC to masz raczej 35 kWh/m2*rok - doprecyzuj, bo wartość, którą podałeś wprowadza w błąd.

Jeśli to jest 35 kWh/m2*rok, to:

35*300=10.500 kWh/rok

tj. (w przybliżeniu) przy prądzie w II taryfie: 10.500*0,3=3.150 zł

przy PCi z COP=3 będzie 3.150/3=1.050 zł

 

asbe, przegląd zerowy rób jak najszybciej. Dzwoń do Kospela, podadzą Ci telefon do najbliższego punktu serwisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, nie ma co... myszy, szczykanie w kolanie, cukier w kostkach:/ Widziałaś tytuł tematu?

 

A requ to otwórz i zobacz co stuka bo tam tylko silniki i klapki by-pass-u na które stawiam - jak nie zablokowane to przepływ powietrza nimi stukać może.

 

No wiesz co? Nie widziałam tematu - w ciemno strzelam. Ale jak Ci przeszkadza, lub denerwuje, to już kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, nie ma co... myszy, szczykanie w kolanie, cukier w kostkach:/ Widziałaś tytuł tematu?

 

A requ to otwórz i zobacz co stuka bo tam tylko silniki i klapki by-pass-u na które stawiam - jak nie zablokowane to przepływ powietrza nimi stukać może.

 

A tak na marginesie - jak to się mówi? - przyganiał kocioł garnkowi

to chyba z Twojej stopki :): ": ıʞdǝzɔɐz ǝulıqǝp ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu :"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echo jak echo, ale to pilnowanie zegarków kilka razy w roku co by rozpierduchy nie zrobiło w domowym budżecie:P

To już ekogroszkowcy mają lepiej. Przynajmniej psychicznie, wsypie ze dwa wory i nie stresuje się taryfami

Ekogroszkowcy tak mają - żyją na psychicznym luzie ( nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić woreczki):p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej chemia w żywieniu wykończy niż pylica. a jeśli chodzi o kręgosłup to też te dobrodziejstwa cywilizacji pomagają go wykańczać.;)

 

Na szczęście edukacja w narodzie postępuje i ludzie coraz częściej czytają składy produktów, jak i nie robią ze swoich domów małych potworków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

nie

A no właśnie,sam nie czytałeś regulaminu a uwagę innym zwracasz...

A wyobrażasz sobie, że całe społeczeństwo chciałoby tak żyć? Na całym świecie? I tak by wszyscy żyli? Nieruchliwi analfabeci (bo po co wiedza), bez podróży, medycyny, kontaktów ze znajomymi dalej niż z sąsiedniej gawry? Można by tak wyliczać bez końca... Są na tym świecie utopiści i szaleńcy i chwała im za koloryt i tylko za to;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odpowiedz....

wyinka z tego, ze jak juz wybudowalem dom "energooszczedny" - to koszty odwiertow + PC (ok 80-90k) narazie mi sa zbedne...

bo gdybym mial w kieszeni tyle...to oki...ale mam SSZ i nie mam juz wolnych $;)

 

 

 

duss, z OZC to masz raczej 35 kWh/m2*rok - doprecyzuj, bo wartość, którą podałeś wprowadza w błąd.

Jeśli to jest 35 kWh/m2*rok, to:

35*300=10.500 kWh/rok

tj. (w przybliżeniu) przy prądzie w II taryfie: 10.500*0,3=3.150 zł

przy PCi z COP=3 będzie 3.150/3=1.050 zł

 

asbe, przegląd zerowy rób jak najszybciej. Dzwoń do Kospela, podadzą Ci telefon do najbliższego punktu serwisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...