Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zachowuje sie tak gdyż dziś mnie na wiele stać i na równie wiele nie stać , w związku z niepewnymi czasami i niestabilną sytuacją wybudowałem dom na który stać mnie dziś i w najbliższym czasie , a który będzie tani w eksploatacji teraz i kiedyś ...

 

kilka razy już o tym pisałem przy tego typu dyskusjach - dla mnie kredyt to najtańszy pieniądz na rynku , to po pierwsze , a po drugie bez kredytu nie było by mnie w ogóle stać na wybudowanie czegokolwiek , tak więc takie podejście i zdanie musisz też uszanować i nie wyliczać mi tu ile do prądu za ogrzewanie i za CWU mam jeszcze doliczyć - bo tego nie będę robił - dla mnie wystarczającym argumentem dla budowy i kredytu był koszt roczny na poziomie ok 9-10 tyś za mieszkanie 64 m2 w bloku - tak więc teraz licząc np 3200 rachunki za prąd za wszystko (stopka liwko) mam 6tys oszczędności które w zupełności pokrywają mi koszt kredytu , a może nawet jeszcze będę na + .... więc może od rachunków za grzanie mam zamiast dodawać coś może powinienem dobrze to przeliczyć i finalnie jeszcze odejmować ? tak ?

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety, ale nie moge sie zgodzic z takim podejsciem.

Nie da sie zyc bez analizy finansowej.... R&K zachowujesz sie jakby ci pieniadze z nieba lecialy...

 

A czemu od razu kredyt na 30 lat, jak ja to nazywam do usranej śmierci, a nie np na 10 lub tylko 3? Raty stałe czy malejące???

A czemu nie za gotówkę...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. po co ci CWU w nieograniczonej ilosci?

 

"Nieograniczone ilości" wyszły niejako przy okazji zastosowanej technologi i ceny nośnika stałej przez całą dobę. Jak już jest to i zastosowanie się znajdzie.

A to gorącą w czerwcu do basenu dzieciakom, a to psiaki na podwórzu wykąpać (w letniej oczywiście), ze dwie wanny na dobę do kąpieli, dzieciaki razem powoli już się nie chcą kąpać więc pewnie za chwilę ze trzy będą (ja osobiście wanna w roku 1 max 2 razy) itp. Dodatkowo ktoś jest zawsze całą dobę w domu to dochodzi jakieś niewielkie, ale jednak dodatkowe zużycie.

Podobnie szacuje zużycie zdaje się Arturo.

Niektórych zużycie osiągam jak......jesteśmy na wczasach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe 20000 zl z kredytu hipotecznego na 30 lat, wydane na lepsze ocieplenie wg dzisiejszych realiow to miesiecznie od 110-120 zl (RnS) do 140-150 zl dodatkowych kosztow. Nie uwzgledniam kosztow serwisu.

 

czy uważasz że ja wydałem więcej na ocieplenie czy okna od ciebie ...?

 

a jeżeli ocieplenie wymaga jakiegoś serwisu to ty tez je masz ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niestety, ale nie moge sie zgodzic z takim podejsciem.

Nie da sie zyc bez analizy finansowej....

No to policz jeszcze raz ale dokładniej ;)

Za pompę ciepła dałem 16tys.zł zmontażem,za piecyk elektryczny musiałbym zapłacić 3 tys.zł+bojler 1tys.zł bez montażu czyli "przepłaciłem" 12tys.zł.Kredyt na 30lat.

Zużycie na c.o+cwu rocznie przy COP1 to ok.9000kWh(4500+4500),pompa przy COP2,5 zużyje 3600kWh.

Przelicz opłacalność :)

Mi się nie chce już liczyć ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to policz jeszcze raz ale dokładniej ;)

Za pompę ciepła dałem 16tys.zł zmontażem,za piecyk elektryczny musiałbym zapłacić 3 tys.zł+bojler 1tys.zł bez montażu czyli "przepłaciłem" 12tys.zł.Kredyt na 30lat.

Zużycie na c.o+cwu rocznie przy COP1 to ok.9000kWh,pompa przy COP2,5 zużyje 3600kWh.

Przelicz opłacalność :)

ja za swój dom wydałem kosmiczną sumę 265tys.zł do zamieszkania, bez kredytu...

za CO i CWU płace ok. 3,2k rocznie, uważasz że mam gorzej od ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja za swój dom wydałem kosmiczną sumę 265tys.zł do zamieszkania, bez kredytu...

za CO i CWU płace ok. 3,2k rocznie, uważasz że mam gorzej od ciebie ?

Przecież ja nie piszę,że mam lepiej od Ciebie lub kogoś innego :)

Nie patrzę nikomu do kieszeni,Kurt wyskoczył ni z gruszki ni z pietruszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Krzychu, to była tylko cięta riposta na głupią zaczepkę Kurta.

Już kiedyś wystarczająco się tu na ten temat nakłuciliśmy, no ale proszę bardzo. Na CO i CWU wydaję z PC 1500zł rocznie. Bez żadnych wspomagaczy na CWU zwykłym prądem płaciłbym około 900-1000zł, czyli na CO zostało by mi jakieś 500zł. Proszę, doprowadź mój dom do takiego zapotrzebowania za 7000zł! (taka kiedyś wyszła nam różnica w kosztach jak liczyliśmy z Lobo).

Jak widzę próbujecie leczyć jakieś kompleksy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...