Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wpadłem tu na fali złego samopoczucia, że wybrałem gaz, a nie prąd, ale teraz widzę, że i u Was nie jest lekko - każdy ma 'lepszy' prąd i co tu wybrać... :)

Jasiek - a czym to się podgrzewa, od dachu?

Mam nadzieję, że się nie przytrafi jakaś awaria, bo zbiornik wygląda na duży...

Edit - już wyjaśnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
nawet jeśli byłaby taka pompa za 4 tys o idealnych parametrach to jej zwrot w porównaniu do Galmetu to ok 8-10 lat

tematu nie neguje - ale na kolana też nie powala

Dokładnie tak,ja również to stwierdziłem i kupiłem od razu kompletną do c.o i cwu ;)

 

Z drugiej strony zależy od zużycia cwu,jeśli korzysta się tylko z prysznica a na dodatek często wyjeżdża się na delegacje a w domu zostaje 1 osoba i to często u mamusi bo nudzi jej się w domu samej to jasne jest,że zużycie cwu nie będzie wysokie ale dla kogoś kto korzysta z uciech wanny obniżenie rachunków za cwu może być zbawienne i czas zwrotu takiej pompy będzie nie 8 a 3-4 lata.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie czepiala, ale przypomnij nam jakie to temp miales nad ranem w miasiacach kwiecien/maj ... bo sadze ze przy takich jak Ty uzyskiwales moj prad wynosilby jeszcze mniej :p

 

A no tak, miałem o poranku 19* (nie grzejąc i było tak tylko jeden dzień), po godzinie od słoneczka było już ponad 20. Ale masz rację, gdybym grzał, to nie zapłacił bym 1500zł za rok, tylko 1502 :p

Przynajmniej nie mam raz 25, a za chwilę -20 jak to u ciebie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, miałem o poranku 19* (nie grzejąc i było tak tylko jeden dzień), po godzinie od słoneczka było już ponad 20. Ale masz rację, gdybym grzał, to nie zapłacił bym 1500zł za rok, tylko 1502 :p

Przynajmniej nie mam raz 25, a za chwilę -20 jak to u ciebie :p

 

taką histerezę mają te sterowniki? jakiej marki są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mi ta PC nie spina się. Chyba zaszaleję jak jasiek71 i pod czarnymi ceramicznymi dachówkami, od strony strychu, puszczę po prostu ze 100-200m pex-a wpadającego do Galmeta - 15l - 30l wody jak postoi w rurce to się ogrzeje, rączki się umyje to następna porcja napłynie i tak do wieczora pełny zbiornik ciepłej będzie (oczywiście na mrozy automatyczny by-pass) :cool:

 

moje rozwiązanie działa inaczej ...

 

te rurki pod dachówką to nic nie warte ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapachniało mi wielkim światem :) chyba, że na zachodzie, tzn. u Ciebie :)

 

Wiem, że Twoje najlepsze a reszta świata nic nie warta ale takie rurki (z tym, że z glikolem) to standardowe komercyjne zastosowania na zachodzie.

 

i na dalekim wschodzie też - zwłaszcza przez GAZPROM, tylko on, zamiast glikolu, tę rurę wypełnia czym innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I?

Jasne, że szaleństwa nie ma - nie jest to PC zasilana setkami m3 gorącego powietrza. Jeśli jednak mając pod dachówkami 40-70stC i pex za grosze, to bez żadnych dodatkowych udziwnień jak pompki itp. bo ciśnienie z sieci, żal nie skorzystać - stojąca woda w rurkach musi się ogrzać.

Sprawdziłeś temperaturę pod dachówkami ? Ja mam odmienne zdanie do takiej temperatury.U mnie pod czarną dachówką ceramiczną po kilkudniowych upałach temperatura dachówek nie była porażająca,na pewno nie była taka jaką podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I?

Jasne, że szaleństwa nie ma - nie jest to PC zasilana setkami m3 gorącego powietrza. Jeśli jednak mając pod dachówkami 40-70stC i pex za grosze, to bez żadnych dodatkowych udziwnień jak pompki itp. bo ciśnienie z sieci, żal nie skorzystać - stojąca woda w rurkach musi się ogrzać.

i co...?

będziesz stał i pilnował , a kiedy będzie ciepła to szybciutko wodę spuszczał ...

w zimie jak słoneczny dzień to napuszczał wody a na zimny wieczór wypuszczał co by nie zamarzło...

 

to może od razu jakiegoś węża po podwórku porozciągaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Twoje najlepsze a reszta świata nic nie warta ale takie rurki (z tym, że z glikolem) to standardowe komercyjne zastosowania na zachodzie.

 

było wałkowane na FM kilka razy - nie opłaca się - na czynnku tez masz straty a zyski pod dachówka są znacznie mniejsze niz pod blachą , bo sama dachówka musi się nagrzać - inwestyczyjnie kolektor powietrzny wychodzi najbardziej opłacalnie , do tego wspomagasz nim WM w okresach przejsciowych i masz 2w1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, a masz jakies rozwiązanie dla parterowych budynków ?

 

jak na razie nie miałem takiej potrzeby ;)

ale może się coś wymyśli...:cool:

tylko może być problem z dostępem do tego w razie "W" ...:bash:

 

jasiek jest skromny chłopak, więc się nie przyzna, że mi takie coś zaprojektował już jakiś czas temu

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=146490&d=1352239078

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...