Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę odbiega od grzania ale czy w swoich skrzynkach ZK macie zabezpieczenie podlicznikowe podłączone kolorowymi żyłami czy wszystko czarne? U mnie wszystko czarne a żyły na dodatek w kablu więc się zastanawiam czy "energetyki" aby na pewno dobrze to podłączyli. Do zwykłego stosowania nie ma znaczenia pomyłka w fazach ale już taki silnik 3 fazowy nie da rady.

 

sorki, ale od razu mi się skojarzyło :)

http://www.youtube.com/watch?v=45x1dSsUJdc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiega od grzania ale czy w swoich skrzynkach ZK macie zabezpieczenie podlicznikowe podłączone kolorowymi żyłami czy wszystko czarne? U mnie wszystko czarne a żyły na dodatek w kablu więc się zastanawiam czy "energetyki" aby na pewno dobrze to podłączyli. Do zwykłego stosowania nie ma znaczenia pomyłka w fazach ale już taki silnik 3 fazowy nie da rady.

 

EDIT: po temacie - wg. "energetyka" u nas nigdy nie można być pewnym czy kolejność faz odpowiada opisowi więc montaż gniazda 3-fazowego powinno się robić z testerem... inaczej by ich nie sprzedawano;)

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Masz trzy fazy, u Ciebie żyły czarne, ja mam też trzy fazy, u mnie żyły biało-mleczne. Tylko jakie to ma znaczenie i w czym problem? Silnik 3-fazowy zawsze trzeba sobie samemu sfazować. Urządzenia podłączone na stałe nie wymagają później zmian.

Nie wiem o co Ci chodzi? Chcesz pożyczać piłę tarczową od teścia? Chcesz ciąć drewno przed każdym sezonem? Zmienisz sobie dwie żyły w gnieździe i po problemie. Tym bardziej, że zrobisz to tylko raz. Zawsze masz 50% szansy, że trafisz bez zmieniania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy niewielkiej liczby urządzeń. Silnikowi to rybka w jaką stronę się kręci.

Może to dotyczyć jedynie pomp wirnikowych.

Spawarek transformatorowych, spawarek mig-mag, urządzeń rozruchowych, pomp tłokowych itp. to w zasadzie nie dotyczy.

Normalny użytkownik "domu" też nie używa kompresora "siłowego". Co najwyżej 240V.

Nie bardzo wiem w czym problem.

No chyba, że posadzka w salonie zaczyna grzać od drugiej strony. Wtedy może być problem. U "wodniaków" woda przeniesie ciepło, ale przy kablach mogą się rozlatywać meble z taniej płyty wiórowej a na środku salunu może być chłodno. Wtedy trzeba zmienić zasilanie przedlicznikowe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie powinno być gdyby stosować się do standardów a nie jak to często u nas bywa, szukać idiotycznych argumentów na zwykły błąd. A silnikowi bardzo nie obojętne w którą stronę się kręci - polecam piłę tarczową stołową, pompę głębinową a nawet głupią betoniarkę z profilowanymi łopatkami.

 

Podtrzymuję to co napisałem.

Silnikowi to rybka. Problem ma piła, pompa wirnikowa i betoniarka.

Problem piły nie istnieje, bo grzejący prądem nie używają piły do drewna. Problem dotyczy palących węglem.

Pompa wirnikowa do wody zwana hydroforem jest podłączona na "stałe" i problem faz nie dotyczy.

Betoniarka to tylko budowa i problem dotyczy jednorazowo ekipy a nie "płatnika" za usługi.

Na moje subiektywne i obiektywne odczucie oraz doświadczenie mieszkania na jednej działce przez 20 lat (w domu ok. 9-10 lat, wcześniej w zakładzie) problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że stek bzdur?

Zawodowo wykorzystuję pompę tłokową zasilaną 3-fazowo u klientów w różnych lokalizacjach i nie problemem jest silnik czy pompa w którą stronę się kręci. Są większe problemy w "życiu".

Np. czy:

Gniazdo jest 16A czy 32?

Czy bolce są okrągłe czy bardzo starego tybu płaskie?

Czy są 4 bolce czy może 5 sztuk?

A może 64A okrągłe w wydaniu 5-cio czy 4 bolcowym?

Występują jeszcze 64A płaskie.

Robienie problemu z koloru żył jest naprawdę szukaniem dziury w całym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...