Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jasiu skonczylem dzisiaj żona układała szklanki , talerze

no jak zamieszkam to się będę cieszył tanim cwu

a jak oceniasz zyski z telewizora, kuchenek kompów w kilowatach będzie z 1 kwh na dobę?

 

Chociaż pytanie do jaśka to może ja odpowiem:)

Zysków z kompa, telewizorów i kuchenki to nawet może być więcej jak 1-2 kWh na dobę.

Od maja do sierpnia wywalam te zyski tanią klimą z kuchni i "cichym" splitem" z sypialni.

Zimą te zyski mnie również przerażają bo dom ogrzewam "trochę" taniej jak drogą taryfą jak oglądasz telewizję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wnetrze nie było u nas limitu

a jaki to ma związek ze zużyciem energii...?

może ograniczmy się do strony technicznej związanej bezpośrednio ze zużyciem kwh...:yes:

 

jak na razie masz bardzo małe zużycie, bardziej interesuje mnie ile więcej trzeba zainwestować dla tak niskiego zapotrzebowania...

sam koszt PC to nie wszystko...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna ten sam koszt

isomury wszystkie działowe i nośne z 3 tyś

dodatkowy styropian na posadzki 1,5-2

naściany też 1,5-2

granulat wełny [50-70 cm wyszedł na 135m2 ] 5,5 tyś[no to dopłaciłem 1-2 tyś

okna 3 szybowe 3 tyś i śmieszne konsole 1 tyś

zabawy w dodatkowe docieplenia może 2-4 tyś [takie pierdoły i miejsca o których się zwykle nie myśli]

i ggwc to 3-5 tyś[olałbym to teraz]

czyli maksymalnie 22 tyś dodatkowo

plus 1-2 na xpsa przy fund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna ten sam koszt

isomury wszystkie działowe i nośne z 3 tyś

dodatkowy styropian na posadzki 1,5-2

naściany też 1,5-2

granulat wełny [50-70 cm wyszedł na 135m2 ] 5,5 tyś[no to dopłaciłem 1-2 tyś

okna 3 szybowe 3 tyś i śmieszne konsole 1 tyś

zabawy w dodatkowe docieplenia może 2-4 tyś [takie pierdoły i miejsca o których się zwykle nie myśli]

i ggwc to 3-5 tyś[olałbym to teraz]

czyli maksymalnie 22 tyś dodatkowo

plus 1-2 na xpsa przy fund

a cena centrali went. względem dwóch wiatraczków z GWC ?

a różnica pomiędzy PC a np. kociołkiem elektrycznym ?

 

to wszystko to tylko szacunkowe różnice odnoszące się do twojego domu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu po wyregulowaniu sterowników zużycie na dobę zeszło w końcu poniżej 50kwH - wczoraj było 46kw. Początkowo było ogromne bo dochodziło do ponad 70 kwh na dobę. Wszystko przez źle ustawione sterowniki devireg touch. Ogrzewam od 3 tygodni powierzchnię 180m2, temp. ustawiona na 15*/18* ponieważ jeszcze nie mieszkamy i trwa wykańczanie, w domu panuje jeszcze wysoka wilgotność - aż 80%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jak na razie masz bardzo małe zużycie, bardziej interesuje mnie ile więcej trzeba zainwestować dla tak niskiego zapotrzebowania...

sam koszt PC to nie wszystko...;)

Teraz piszesz jak ekogroszkowcy ;)

A może wątek Ci się pomylił ?

a cena centrali went. względem dwóch wiatraczków z GWC ?

a różnica pomiędzy PC a np. kociołkiem elektrycznym ?

 

to wszystko to tylko szacunkowe różnice odnoszące się do twojego domu :yes:

No nie...

Różnica między PCi z zasobnikiem cwu 300l a piecem elektrycznym i bojlerem to 10-12tys.zl

Nie wiem ile kosztują wiatraczki do GWC i samo GWC ale moja wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to 5tys.zł.

Przy okazji mam prawdziwą klimę a nie tylko wydumaną ;)

 

W moim przypadku różnica między standartowym projektem z zapotrzebowaniem 88kWh/m2/rok a 40kWh/m2/rok to o 8m3 lepszego styropianu więcej na ściany zewnętrzne,o 16m3 styropianu więcej na strop,o 16m3 lepszego styropianu więcej w podłogę,o ok.4tys.zł więcej za okna i ok.3tys.zł więcej za wentylację.

Ceny można sobie wstawić ale wychodzi mniej więcej o ok.12-14tys.zł

 

Idźmy dalej,koszt zmniejszenia zapotrzebowania z 40kWh/m2/rok na 16kWh/m2/rok i zużycia cwu z min.4000kWh na 1600kWh na rok to dalsze 10tys.zl

 

Dzięki takim inwestycjom ogólne roczne zapotrzebowanie względem projektu standartowego łącznie z cwu czyli 14284kWh spadło na ok.3500kWh łącznie z cwu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to na forum ktoś kto ma podłogówkę na kablach w domu szkieletowym ?

Ekhm... sorki że dopiero teraz się odzywam ale w weekend leniuchowałem. Od sierpnia zamieszkuję szkieleta z ogrzewaniem matami w warstwie kleju + piecyk wolnostojący, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało. Nadmienię że jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie :)

 

Wkleilem juz link do mojego "systemiku" pomiarowego w watku o zuzyciu energii przez pompe ciepla - pozwole sobie wkleic i tutaj, w koncu to tez ogrzewanie elektryczne ze wspomaganiem z natury ;) System oparty o ~15 czujek temperatury i licznik zuzycia energii (pokazuje na wykresie zuzycie w kWh (trzeba podzielic przez 10 - tj. 25C to moc 2,5kW etc). Ogrzewanie to pompa ciepla z buforem 1000l, 100% podlogowka, sterowanie pogodowe (no nie takie bezposrednie bo mam tu kilka "knifow"). Ustawienia od zeszlego roku niezmieniane - i juz widze (system odpalilem ponownie dopiero wczoraj) ze trzeba dokonac kilku korekt bo dorobilem sie ocieplenia i posadzek na poddaszu - na parterze zrobilo sie za cieplo, no i poki co grzeje tez za wysoko bufor.. :) Dzisiaj wprowadze poprawki wiec nim sie sytuacja ustabilizuje, wykresy moga troche "szalec" ;)

 

http://www.mojeco.pl

 

Tu macie wyniki z zeszlego roku:

 

http://www.mojeco.pl/2011

 

A tu z tego roku:

 

http://www.mojeco.pl/2012

 

Dom dosc duzy (140m2 piwnic uzytkowanych "rekreacyjnie", 140m2 parter ale razem z nieogrzewanym garazem 30m2, 85m2 poddasze uzytkowe). 20cm styro na scianach, 30cm welny w dachu, rekuperacja (sa tez czujki). Wklejam i zachecam do dyskusji - sam nie mam za wiele czasu zeby sie temu przygladac, a co sto glow to nie jedna i moze znajdziecie w tym gaszczu kolorowych kresek jakies ciekawe uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że po przeprowadzce i założeniu drzwi wewnętrznych i anemostatów do WM zużycie będzie jeszcze niższe. Na chwilę obecna jeszcze nie mamy uszczelnionej na dole bramy garażowej i założonego w garażu wyłazu na strych. Od nieogrzewanego garażu dzielą nas tylko drzwi między pralnią - więc tutaj może wywiewać. Przyznam szczerze, że pierwsze dwa tygodnie były dramatyczne jeśli chodzi o zużycie. Nie mogliśmy dojść o co chodzi - co przyszliśmy do domu to pozmieniane były parametry na całkiem inne niż im ustawialiśmy a podłogówka grzała sobie w najlepsze poza tania taryfą . Winne okazały się sterowniki nowej generacji - którym trzeba było wyłączyć inteligencję i zapamiętywanie. Same wracały do swoich ustawień temperatury i godzin a ogrzewanie grzało jak chciało.

Moje pierwsze wrażenia z korzystania z tego typu ogrzewania są takie, że temperatura odczuwalna jest wyższa niż to co pokazują termometry - przyjemne uczucie. Ale to jest też pewnie efekt bardzo dużej wilgotności i tego ze nas dogrzewa od dołu i nogi nie marzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie od brunetki:

 

dlaczego, mając w salonie 24stC, wyciąg reku ma ledwo 17,5-18,5stC?

zakładam, że wyciągasz w łazience, gdzie jest tak samo albo i cieplej niż w salonie:)

 

o ile dobrze rozumiem pytanie to studzisz sobie to powietrze w kanałach przebiegających w chłodniejszych miejscach budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie od brunetki:

 

dlaczego, mając w salonie 24stC, wyciąg reku ma ledwo 17,5-18,5stC?

zakładam, że wyciągasz w łazience, gdzie jest tak samo albo i cieplej niż w salonie:)

 

Bardzo słuszne pytanie :)

 

Pewnie dlatego ze rekuperator stoi w nieogrzewanym garazu no i ja wentyluje wszystko - w tym dwa nieogrzewane garaze (jeden jest na poziomie piwnicy) i cala piwnice w ktorej jest troche chlodniej niz w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K jeszcze raz zapytam ... jakim cudem takie wyniki w pierwszym roku? Masz dom o 70% większy od mojego i zużycie 2/3 mojego. Różnice to że ja mam fundamenty Ty płytę i 10cm więcej styro na ścianach.

 

nie mogę wejść do twojego dziennika

 

a jak wygrzewałeś dom?

ja przez miesiąc wygrzewania wtłoczyłem w dom 0koło 2500kwh , część mokrych robót zrobione w 2011 roku

pamiętasz ile przed wprowadzeniem licznik nabił

w kominku w trakcie wygrzewania kilka razy paliłem[ 20-30 kg brykietu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...