Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jak u ciebie ze szczelnością domu z jaką wydajnością chodzi wentylacja?

coś dużo...

ja mam większy dom z gorszymi parametrami a mam niewiele więcej a kominka nawet nie dotykam...

 

Wentylacja na 50% czyli 170m3/h, szczelność ... hmm nie wiem, nie mam jak sprawdzić, choć może gdyby ustawić reku na nawiew i wziąć do domu barometr co coś pokaże?

 

Martwi mnie to zużycie bo cholera pilnowałem ocieplenia, uszczelniłem wszystkie łączenia płyt styropianowych osobiście pianką. uszczelniłem połączenie hydrostyru na fundamentach ze ścianą centymetr po centymetrze. Wełny nie rozkładałem sam ale codziennie sprawdzałem jak jest ułożona. Styropian zewnętrzny wystaje 20cm ponad wieniec i dochodzi do niego wełna. Uszczelnienia wymagają jeszcze styk tego styropianu z krokwiami (styro ułożony jest od krokwii do krokwii i tam są drobne mostki, już częściowo uzupełnione ale nie wszędzie) oraz jak już niejednokrotnie wspominałem belki nadprożowe nad tarasem wejściowym oraz od tyłu domu. Nie sądzę jednak żeby to powodowało aż taki ubytek ciepła. Brak izolacji tych belek można porównać do uszczerbku ocieplenia na ścianie o wielkości 0,5x05 m. Czy gdyby wyciąć w ścianie taką przykładową dziurę to możę to powodować straty rzędu kilkunastu kWh na dobę? Chyba nie. Izolacja tego fragmentu jest ogromnie problemowa bo mam dach z wiązarów i dostęp tam wymaga mikroczłowieka ;-) ale muszę w końcu takiego załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Panowie :)

 

[...]

 

A tu z tego roku:

 

http://www.mojeco.pl/2012

 

Dom dosc duzy (140m2 piwnic uzytkowanych "rekreacyjnie", 140m2 parter ale razem z nieogrzewanym garazem 30m2, 85m2 poddasze uzytkowe). 20cm styro na scianach, 30cm welny w dachu, rekuperacja (sa tez czujki). Wklejam i zachecam do dyskusji - sam nie mam za wiele czasu zeby sie temu przygladac, a co sto glow to nie jedna i moze znajdziecie w tym gaszczu kolorowych kresek jakies ciekawe uwagi :-)

 

Po formacie danych poznaje, ze to Ty podawales listingi na pl.misc.budowanie, a ja tutaj je przeklejalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek wybadaj czy aby WM nie robi ci podciśnienia w domu, ocieplenie zostaw na razie w spokoju

 

Hmmm mogę zrobić eksperyment i ją wyłączyć. Z tym że teraz eksperymentuje i nie palę w kominku oraz właczyłem obieg podłogówki w salonie - będzie ekstremum.

 

A co do podciśnienia - aż taki miało by wpływ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie idziemy "łeb w łeb"... z tym, ze to chyba ja jestem tutaj niespodzianka ;)

 

tylko Twój to już kolejny sezon, ja mam nieco większy do i niedocięte 3 pomieszczenia nieużytkowe które zwiększają kubaturę ....

 

nie mogę wejść do twojego dziennika

 

a jak wygrzewałeś dom?

 

nie wygrzewałem ? - u mnie praktycznie nie było okrych prac poza wylewką samopoziomującą na wiosnę i płytkach w lecie ....

poprostu odpaliłem ogrzewanie i pierwsze 2 dni pożarło łącznie 90 kWh i tyle "wygrzewania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o Paniach;)

 

Gdzieś coś więcej można poczytać o tym Waszym systemiku? Zagmatwany i mało czytelny ale i tak już coś w porównaniu do kajetów;)

 

Malo czytelny jak wyswietlisz wszystkie czujki :-) Zaznacz ktore chcesz zobaczyc i wtedy bedzie czytelnie. Sugeruje odrazu wlaczyc opcje Stats i Legend - wszystko bedzie jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mogę zrobić eksperyment i ją wyłączyć. Z tym że teraz eksperymentuje i nie palę w kominku oraz właczyłem obieg podłogówki w salonie - będzie ekstremum.

 

A co do podciśnienia - aż taki miało by wpływ???

 

bitter jak chcesz mieć sensowne zużycie energii to nie kombinuj z przestawianiem ogrzewania, zakręcaniem i odkręcaniem pętli itp....

ustal na sterowniku optymalną dla was temperaturę i tyle, po dwóch trzech dniach budynek się ustabilizuje i będzie ok.

 

przy pracy centrali w podciśnieniu część powietrza dostaje się do budynku nieszczelnościami i ma temp. taka jak na zewnątrz...

tak na marginesie to nie ma szczelnych budynków ...

są tylko mniej dziurawe ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bitter - to jakie masz teraz zużycie energii na CO że jest tak niedobrze. mieszkasz już w domu?

 

 

Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.

a nie wpadło ci do głowy że musisz rozgrzać podłogę do temperatury roboczej :yes:

do tej pory jej nie używałeś więc jej temp. była znacznie niższa ...

 

najpierw ustabilizuj temperaturę a potem będziemy debatowali ...:yes:

 

właśnie dla tego ja mam włączone ogrzewanie cały rok na okrągło:cool:

 

masz sterownik pokojowy czy sterujesz temp. wody w układzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aż tyle?

ja jak miałem zakręcone przez 2 doby dwa pokoje 14+15m2 a następnie je odkręciłem to przyrostu było z 3 kwh ale tylko jedną dobę

tylko że te 3 kwh bardziej wynikały z podniesienia temperatury z 20.5 na 21,5 w domu

te 3kwh to u bittera 9-12kwh

może u mnie te 2 dnii bylo za mało żeby ją wychłodzić

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.

 

Bitter a sprawdzałeś jak masz ustawione sterowanie? U nas przez pierwsze dwa tygodnie żarło jak głupie po 70kwh na dobę i nie mogliśmy załapać "o co kaman" a okazało się, że winne są sterowniki - przestawiały się jak chciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale aż tyle?

przy ogrzewaniu akumulacyjnym cały pic polega na ładowaniu i rozładowywaniu ...

cały budynek musi pracować w jednym rytmie, takie popierdywanie raz tu a raz tam niczemu nie służy

u mnie wystarczy przełączyć sterowniki na stałą temperaturę bez ładowania i rozładowywania a zużycie będzie średnio z 10-15kwh wyższe a w odczuciu nic się nie zmienia i temp. też są na tym samym poziomie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter - a może cały budynek musi się nagrzać, mury jeśli są z silki też potrzebują sporo energii aby się nagrzały

a zastanawiam sie czy kominek nie może też być powodem wychładzania, w końcu to dziura w dachu :) raz zapomnialem zamknąć dolotu i ... niezle ciągnęło zimno

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2-3 doby i będziesz wiedzial więcej

zejdzie spokojnie o 10-15kwh a za rok z 5-10kwh [drugi sezon]

 

jasiu mi podłoga grzeje się od 10 do 17,30

ale caly dom spada z 0,5 stop może troszkę więcej

tobie chodzi żeby nie wyłączać różnych pomieszczeń a następnie je odpalać?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...