Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Od dawna śledzę kilka wątków z forum, począwszy od dzienników j-j, lobo_M, piczmana, R&K, jaśka71. Ten również należy do moich ulubionych, jak i kilka założonych przez adama_mk. Powoli kompletuję projekt i może kiedyś dołączę do grzejących prądem.

Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów

http://img208.imageshack.us/img208/2914/192vpl.jpg

zwłaszcza, że nie stosował chyba żadnej izolacji cieplnej ścian zewnetrzych w poziomie ocieplenia posadzki. Przy dość płytkim posadowieniu daje to niezły mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wpadło ci do głowy że musisz rozgrzać podłogę do temperatury roboczej :yes:

do tej pory jej nie używałeś więc jej temp. była znacznie niższa ...

 

najpierw ustabilizuj temperaturę a potem będziemy debatowali ...:yes:

 

właśnie dla tego ja mam włączone ogrzewanie cały rok na okrągło:cool:

 

masz sterownik pokojowy czy sterujesz temp. wody w układzie ?

 

Sterowanie mam pogodowe. Piec Kospel mierzy sobie temperaturę na zewnątrz i ustawia na tej podstawie i na podstawie ustawionej krzywej grzania temperaturę wody w podłogówce. Wiem, że odpaliłem nieużywaną część podłogi i musi się podgrzać ale i tak kiedy była wyłączona zużycie zaczęło wynosić ponad 30kWh przy ogrzewaniu połowy domu kominkiem

 

Bitter a sprawdzałeś jak masz ustawione sterowanie? U nas przez pierwsze dwa tygodnie żarło jak głupie po 70kwh na dobę i nie mogliśmy załapać "o co kaman" a okazało się, że winne są sterowniki - przestawiały się jak chciały.

U mnie steruje całym domem piec Kospela, mam wodną podłogówkę jak pisałem

 

przy ogrzewaniu akumulacyjnym cały pic polega na ładowaniu i rozładowywaniu ...

cały budynek musi pracować w jednym rytmie, takie popierdywanie raz tu a raz tam niczemu nie służy

u mnie wystarczy przełączyć sterowniki na stałą temperaturę bez ładowania i rozładowywania a zużycie będzie średnio z 10-15kwh wyższe a w odczuciu nic się nie zmienia i temp. też są na tym samym poziomie ...

Ja mam ustawione to tak, że w taniej taryfie sterownik ma ustawione że ma grzać pomieszczenia do wirtualnej temperatury (wirtualnej bo nie ma czujnika wewnątrz) 26 stopni. W ten sposób w taniej taryfie udaje mu się dogrzać podłogę do temperatury 23 stopnie. W taryfie drogiej mam ustawioną temperaturę 18 stopni tak aby piec się nie włączał no chyba że nagle przymrozi o 20 stopni na dworze mocniej ;-)

 

z tego co wyczytałem to bitter nie ogrzewa salonu podłogówką tylko kominkiem, nie wiem jak inne pomieszczenia...

budynek łącznie ze wszystkimi przegrodami trzeba ogrzewać równomiernie:yes:

No tak właśnie robiłem do tej pory a teraz eksperymentuje i wyłączyłem grzanie kominkiem a właczyłem podłogówkę w salonie. Dla tych co mówią, że dom musi się wygrzać. Mieszkam już miesiąc, nie raz zdarzyło mi się w salonie grzać kominkiem i się tak rozpędziłem, że było 27 stopni! Moim zdaniem przez ten miesiąc dom się wygrzał jak cholera.

 

Witam wszystkich.

Zastanawiam się czy problemów bittera nie należy upatrywać również w ociepleniu fundamentów

http://img208.imageshack.us/img208/2914/192vpl.jpg

zwłaszcza, że nie stosował chyba żadnej izolacji cieplnej ścian zewnetrzych w poziomie ocieplenia posadzki. Przy dość płytkim posadowieniu daje to niezły mostek.

 

Halo halo to nie tak. zobacz na zdjęciu poniżej. Mam ocieplone ściany fundamentowe , na nich listwa startowa i ocieplenie ścian. W szczelinę pomiędzy listwę a styropian zapakowałem 3 puszki pianki i robiłem to sam pół dnia. Nie ma tam szczeliny dla komara nawet.

Rzeczywiście mam płytko fundamenty (ławy zaczynają się na głębokości 80 cm poniżej gruntu a ściany fundamentowe tylko 40cm) i styropianu jest raptem ze 30-40 cm pod ziemią ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś ocieplał ławy.

 

http://img37.imageshack.us/img37/4897/191te.jpg

 

Nieocieplone belki o których pisałem wcześniej widać tutaj ->> http://img854.imageshack.us/img854/6776/185nj.jpg

 

Pozostaje jeszcze kwestia licznika .... może źle pokazuje ;-) zaraz wyskoczę na dwór do głównego licznika i po nocy go sprawdzę, jak się okaże że podlicznik do pieca pokaże więcej niż licznik z elektrowni to wiadomo ... boje się jednak, że nie pokaże

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter

podłącz sobie normalny sterownik pokojowy do tego kociołka, ustaw taką temperaturę jaka was interesuje i czekaj aż budynek ( ziemia pod nim też...:yes: ) na akumuluje odpowiednią ilość energii

masz ściany z silikatów bezpośrednio na ścianach fundamentowych a izolacji tyle co kot napłakał ...

ocieplenie powinno sięgać przynajmniej do ław a nie tyle że pod ziemię ...

teraz grzejesz ziemię za pośrednictwem ścian, po jakimś czasie temperatura gruntu się ustabilizuje na jakimś uśrednionym poziomie ale cudów nie oczekuj, a już na pewno nie w tym sezonie ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz temperaturę ścian w narożnikach przy podłodze...:yes:

obstawiam ze 12-13*...:cool:

 

Też obstawiam, że się nie wygrzał. Co najwyżej nagrzał i chwilowo przegrzał w trakcie odpalania kominka.

Grzać, grzać i jeszcze raz grzać. Woda musi wyjść poza ocieplenie (styropian).

Co z licznikami? Są jakieś znaczące różnice?

Jeśli się nie ustabilizuje i jest zrobiony duży błąd w ociepleniu, to w nieszczęściu szczęście, że masz bitter rurki z wodą.

Co najwyżej zaczniesz się w przyszłym sezonie udzielać na wątku "ekonomiczne spalanie węgla"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter a miałeś przy takim przepalaniu do 27 stop pełno wilgoci w domu

jak u mnie posadzka miała na wierzchu 35-37 stop to miałem 2-3 dnii że jak otwierałem drzwi to wilgoć czułem na twarzy-jakbym wchodził do sauny

moim zdaniem to jest kwestia wygrzewania , czekaj spokojnie na przyszły sezon .

a ile w pionie u niego przez fundamenty ucieknie

szacuję że ma z50mb nośnych

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...