Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapotrzebowanie na temperaturę to kwestia bilansu energetycznego osobnika:) tak mi ktoś kiedyś wytłumaczył i tego się trzymam:)

Jakbym miała w domu temp. stale 23st.C, to zostałabym przez moich domowników (wszyscy płci męskiej) wyeksmitowana do łazienki. Kompromis u nas to 21-21,5 st., czasem przemycę więcej (kominek wieczorem). Przy tych temperaturach moi synowie chodzą w koszulkach z krótkim rękawem, a ja w bluzie;) Może to kwestia wieku;) młodzi są ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz do bitter na uszko:

chlopaku! zejdz do 20stC w drogiej i do 20,5stC w taniej + wymiana na poziomie 0,2 teraz i 0,1 - 0,05 kubatury przy mrozach i bedziesz mial zuzycie, jak reszta (lobo gdzies publikowal swoje zuzycie i bylo na poziomie 33kWh przy -15stC

 

a Ty idziesz na przekor wszystkim i w domu pewnie 23stC i wymiana 0,7 :-)

Ponizej 0,2 mocno spada sprawnosc wiec nie ma to sensu. No a co wazniejsze to za mala wymiana by byla, ja w ciagu najwiekszej aktywnosci w domu mam 30%, noc 20%.

jak sie nie ma, co sie lubi, to sie lubi, co sie ma:-)

...lubi, to sie kradnie co popadnie. Bardziej ekstremalna wersja, taka polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecie to suma pierwszego i drugiego:-) kolego, jak tak liczysz OZC jak czytasz licznik, to szacun:-)

 

Hipka a co ja napisałem wcześniej jak nie właśnie to że trzecie to suma pierwszego i drugiego??? Może sama naucz się czytać ze zrozumieniem ;)

 

a teraz do bitter na uszko:

chlopaku! zejdz do 20stC w drogiej i do 20,5stC w taniej + wymiana na poziomie 0,2 teraz i 0,1 - 0,05 kubatury przy mrozach i bedziesz mial zuzycie, jak reszta (lobo gdzies publikowal swoje zuzycie i bylo na poziomie 33kWh przy -15stC

a Ty idziesz na przekor wszystkim i w domu pewnie 23stC i wymiana 0,7 :-)

 

Hipka gdybym chciał mieć 20 stopni w domu to zamieszkał bym w szopce za domem tam bez ogrzewania jak słońce zaświeci tyle mam. Mam noworodka w domu i nie wyobrażam sobie żyć w temperaturze 20 stopni. A co do wymiany to ... chce mieć świeże powietrze a nie kisić się w dwutlenku

 

bitter, jeżeli OZC miałeś liczone na 20*, to utrzymywanie temperatury 23* to są wyższe koszta o około 15-18%. Do tego zmniejsz wentylacją na 0,2-0,3 kubatury a zużycie spadnie.

 

Liwko OZC miałem liczone na 23 w pomieszczeniach i 25 w łazienkach (sic!) tak więc pomyłki nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Liwko OZC miałem liczone na 23 w pomieszczeniach i 25 w łazienkach (sic!) tak więc pomyłki nie ma

Ja stawiam na "wsysanie" ciepła w dalszym ciągu przez świeży dom.

Po miesiącu grzania podłogówką można wg mnie coś już powiedzieć na temat zużycia energii.

Dlatego byłem wielce zdziwiony mikro zużyciem u Konrada w pierwszych dniach po odpaleniu kabli.

Grzanie kominkiem nie wygrzeje i nie wypędzi wilgoci z wylewek.

Zaciśnij zęby,grzej normalnie a po miesiącu jak zużycie nie spadnie zrób badania termowizyjne :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam noworodka w domu i nie wyobrażam sobie żyć w temperaturze 20 stopni.

 

 

Co wy z tymi noworodkami, jak ci zacznie chorować to się będziesz zastanawiał od czego to. Dzieci nie powinny przebywać w przegrzewanych pomieszczeniach max 22'C, optymalnie 20-21 (w nocy nawet do 19), no chyba że brzdąc goły lata cały dzień :) ale jak znam życie to pewnie nawet część babć by mu czapkę na głowę włożyło.

A na zimę sobie nawilżacz kup, bo bobas jak nic będzie miał katarek i kaszelek od suchego powietrza. Dziecko tylko w czasie kąpieli powinno mieć ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszedłem do licznika i szczena mi opadła. Jakie mam nowoczesne cudo! ;-) I cholera nie wiem co co pokazuje:

 

A więc o 21:55 mamy:

 

15.8.1 - 222.74

15.8.2 - 589.14

15.8.0 -811.89

 

Domyślam się, że to pierwsze to zużycie w taryfie drogiej, drugie w taniej a trzecie w sumie? Jeżeli tak to przez tydzień zużyliśmy 134kWh drogie i 396 kWh taniej. Czyli jakoś tak 100pln za tydzień.

 

No nic jutro rano odczyt po nocy bez wentylacji. Zgłaszam się rano.

 

No to się zgłaszam

O 7 rano było

 

droga 224.37

tania 629.01

 

Zużycie jakie pokazał mi podlicznik tylko na samym piecu CO pokazał 49kWh ale cholera spisałem go rano a między 13-15 pociągnął trochę energii natomiast z odczytów od wczoraj wychodzi, że w taniej poszło prawie 40kWh tak więc licznik raczej działa dobrze bo te 9kWh różnicy przez w taniej taryfie po południu dał radę pociągnąć.

 

Wyłączenie wentylacji nic nie dało bo zużycie spadło o 1kWh ... czas odpalić kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi noworodkami, jak ci zacznie chorować to się będziesz zastanawiał od czego to. Dzieci nie powinny przebywać w przegrzewanych pomieszczeniach max 22'C, optymalnie 20-21 (w nocy nawet do 19), no chyba że brzdąc goły lata cały dzień :) ale jak znam życie to pewnie nawet część babć by mu czapkę na głowę włożyło.

A na zimę sobie nawilżacz kup, bo bobas jak nic będzie miał katarek i kaszelek od suchego powietrza. Dziecko tylko w czasie kąpieli powinno mieć ciepło.

 

I tu się całkowicie z tym zgadzam! Lepiej jak dzieciak trochę zmarznie niż się przegrzeje.

Przy 23* i ogrzewaniu podłogowym to już jest dla nas koszmar. Idealnie jest między 21 a 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi noworodkami, jak ci zacznie chorować to się będziesz zastanawiał od czego to. Dzieci nie powinny przebywać w przegrzewanych pomieszczeniach max 22'C, optymalnie 20-21 (w nocy nawet do 19), no chyba że brzdąc goły lata cały dzień :) ale jak znam życie to pewnie nawet część babć by mu czapkę na głowę włożyło.

A na zimę sobie nawilżacz kup, bo bobas jak nic będzie miał katarek i kaszelek od suchego powietrza. Dziecko tylko w czasie kąpieli powinno mieć ciepło.

 

 

dobrze prawisz ale w nowym domu akurat wilgoci to ma aż nadto :)

 

nawilżacz tak ale najwcześniej za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipka a co ja napisałem wcześniej jak nie właśnie to że trzecie to suma pierwszego i drugiego??? Może sama naucz się czytać ze zrozumieniem ;)

 

czasem interpunkcja ma znaczenie :)

 

Hipka gdybym chciał mieć 20 stopni w domu to zamieszkał bym w szopce za domem tam bez ogrzewania jak słońce zaświeci tyle mam. Mam noworodka w domu i nie wyobrażam sobie żyć w temperaturze 20 stopni. A co do wymiany to ... chce mieć świeże powietrze a nie kisić się w dwutlenku

 

 

zrobiłes błąd w wyborze projektu - trzeba było wybrać dom z antresolą czy jak to się zwie - jak u Liwko - wtedy wstawiasz choinkę z lasu 1:1 na święta i masz 900m3 do oddychania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...