Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

5 cm więcej styropianu daje taką różnicę ? O czym Ty gadasz,bitter ma o wiele mniejszy dom od Konrada...

Straty do gruntu,które Konrad ograniczył przez płytę nie są aż tak duże,żeby mogły generować taką różnicę w zużyciu.

Czuję spisek... ;)

 

I tu jest pies pogrzebany,miesiąc ostrego grzania podłogówką powinno ustabilizować zużycie.

 

Bitter ma 20 cm styro a Konrad ma 30 cm, róznica to 10 a nie 5 cm, ma fundament słabo ocieplony, a Konrad ma płytę z 30 cm xps o lambda=0,035, bitter ma ocieplenie podłogi 20 cm styro 0,04, nie wiem jakie są róznice we wsp. okien, a na pewno są, rózni sie lambda welny. Być moze wg Ciebie są to róznice nie istotne, ale jednak są.

Nieznany jest stopien zawilgocenia domu bittera i tu jest chyba najwazniejsza przyczyna tak dużego zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj zuzycie w pierwszym sezonie. Cała ta sprawa jest dosyc dziwna, Ty masz dom w III strefie, bitter ma I strefie i tym bardziej powinno u niego lepiej niz u ciebie a nie jest.

tu masz od kąt mam licznik...

2003-2004 d-603kwh, n-139kwh

2004-2005 d-2370kwh, n-5114kwh

2005-2006 d-1932kwh, n-9172kwh

2006-2007 d-2742kwh, n-8374kwh

2007-2008 d-3048kwh, n-11478kwh

2008-2009 d-2104kwh, n-8397kwh

2009-2010 d-2451kwh, n-8520kwh

2010-2011 d-2775kwh, n-9430kwh

2011-2012 d-2641kwh, n-9708kwh

 

jak dla mnie to ma źle sterowane ogrzewanie i trochę wilgoci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zgłaszam

O 7 rano było

droga 224.37

tania 629.01

Zużycie jakie pokazał mi podlicznik tylko na samym piecu CO pokazał 49kWh ale cholera spisałem go rano a między 13-15 pociągnął trochę energii natomiast z odczytów od wczoraj wychodzi, że w taniej poszło prawie 40kWh tak więc licznik raczej działa dobrze bo te 9kWh różnicy przez w taniej taryfie po południu dał radę pociągnąć.

MHm i ja sie odzywam - zazurawilam do moich notatek z zeszlego roku i niestety nie pociesze Cie - powierzchnia z tego co kojarze to poobna bo ja mam 95 m Ty tez niecale 100, ja 20 styro ale zwykly, fundament dokladalam - mialam chyba 10, teraz napewno 5 wiecej, okna najzwyklejsze i od polnocy najwieksze wiec zyski tylko u dzieci, i.....miesiac po wprowadzeniu i najwieksze mrozy zuzycie na poziomie (temp w domu przypominam prawie 25 stopni bylo bo mi ciagle zimno bylo)niecale 40 kW/ dobe, (zima -20 do -30 stopni)

Ale.....marzec gdzie temp -5,-10 zuzycie ok 30-35 wiec niewiele mniej w sumie.

 

Ten rok juz jakiej ponad 30% mniejsze zuzycie wiec sporo

Zawsze może odkopać fundamenty i zaizolować ponownie

ja tak robilam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alo halo - dlaczego uważacie że mam kiepsko zaizolowane fundamenty? Mam 12cm hydrostyru na ścianach aż do ław, nie mam zaizolowanych ław ale kto ma??? Odkopywanie ław to samobójstwo. Przecież to grozi zawaleniem budynku.

zostaw to izolowanie ...

poczekaj aż ustabilizuje się temperatura gruntu pod budynkiem, teraz znaczną część energii ładujesz pod podłogę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam co prawda kable ale zawsze jakieś odniesienie będzie ...

stan na 21:00

kuchnia 25m2, temp. pomieszczenia 22,5*,temp. podłogi wg. sondy 22,6*, temp. podł. wg termometru szpilkowego leżącego na płytkach 22,6*, pomiędzy 13 a 15 doładowane 3,26kwh...

 

salon 33m2, temp. pomieszczenia 22,5* , temp. podł. sonda 22,5* , wg termometru 22,6* , 13-15 doładowane 3,61kwh

 

a tak o 8:00 dzisiaj

kuchnia

22,8* / 22,8* / 24,2 w nocy doładowane 4,01kwh

 

salon

22,5 / 22,8 / 23,2 / 3,88kwh...

 

ostatnia doba ogrzewanie 37kwh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie nosi i zastanawia to zużycie (choć bez przesady nie jest takie złe jak na bezobsługowe) że zastanawiam się czy Jasiek albo inny wynalazca nie próbował nigdy podłączyć zwykłego klimatyzatora jako PCi. Za 2 tysie na Alle można kupić klimę 3,5kW. Przy 10 godzinach pracy czyli tyle ile jest taniej taryfy większość energii mogę uzyskać z tej klimy. Koszt inwestycyjny w porównaniu z PCI żaden. Dało by się rozebrać taką klimę i wpuścić rurki z wymiennika powietrza (bo chyba tam takie coś jest - nie rozbierałem nie wiem) w jakiś bojlerek 50litrów i podgrzewać w nim wodę a z niego ciągnąć wodę do zasilania pieca elektrycznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak mnie nosi i zastanawia to zużycie (choć bez przesady nie jest takie złe jak na bezobsługowe) że zastanawiam się czy Jasiek albo inny wynalazca nie próbował nigdy podłączyć zwykłego klimatyzatora jako PCi. Za 2 tysie na Alle można kupić klimę 3,5kW. Przy 10 godzinach pracy czyli tyle ile jest taniej taryfy większość energii mogę uzyskać z tej klimy. Koszt inwestycyjny w porównaniu z PCI żaden. Dało by się rozebrać taką klimę i wpuścić rurki z wymiennika powietrza (bo chyba tam takie coś jest - nie rozbierałem nie wiem) w jakiś bojlerek 50litrów i podgrzewać w nim wodę a z niego ciągnąć wodę do zasilania pieca elektrycznego?
Czyli powracamy do dyskusji sprzed lat na temat podłączenia hewalexa pod ogrzewanie :) Wg mnie warto coś takiego w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik U wynosi około 1.1 W/m2K dla tak ocieplonych ścian jak u bittera, powierzchnia samych ścian zewnętrznych w pionie daje ponad 10m2, przyjmijmy temperaturę gruntu 0,5m poniżej terenu czyli w strefie przemarzania dla obecnych temperatur +4*C. Daje to straty na poziomie 2/3 powierzchni okien całego domu. W mrozy będzie jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie nosi i zastanawia to zużycie (choć bez przesady nie jest takie złe jak na bezobsługowe) że zastanawiam się czy Jasiek albo inny wynalazca nie próbował nigdy podłączyć zwykłego klimatyzatora jako PCi. Za 2 tysie na Alle można kupić klimę 3,5kW. Przy 10 godzinach pracy czyli tyle ile jest taniej taryfy większość energii mogę uzyskać z tej klimy. Koszt inwestycyjny w porównaniu z PCI żaden. Dało by się rozebrać taką klimę i wpuścić rurki z wymiennika powietrza (bo chyba tam takie coś jest - nie rozbierałem nie wiem) w jakiś bojlerek 50litrów i podgrzewać w nim wodę a z niego ciągnąć wodę do zasilania pieca elektrycznego?

 

Zaczynasz bitter zwyczajnie "przekombinowywać"

Pewnie się da coś takiego zrobić ale wykonanie pewnie przedroży jakiś tani oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczyc podlaczenia nie musisz, ale jak bys podal jakis przyklad, choc wydaje mi sie ze kazda Wm moze byc wysterowana przez PLC, mniej lub bardziej zaawansowanym sposobem.

Podstawy PLC mam bo dwa semestry studiow to walkowalem, a reszty bez problemu w razie potrzeby naucze sie z tutorialow, online i metota prob i bledow, nie taka "wiedze tajemna" ludzie przyswajaja, ale dzieki za "checi".

 

Dokładnie tak - każdą można podpiąć pod sterowanie w budynku i użytkownik zapomina żeby cokolwiek klikać, chyba że ma dożo gości itp. ale to też mogę spokojnie czujki i odpowiednie sterowanie zapewnić.

 

Po dwóch latach i ucząc się metodą prób i błędów można już nauczyć się spokojnie konkretami sterować. Masz rację :)

 

Próbuję wkleić prosty przykład:

sterowanie.jpg

sterowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyć to pewnie można tylko pytanie skąd będzie pobierał powietrze i do jakich temperatur min to to coś pracuje ? :)

 

Jak to skąd - z zewnątrz jak normalny klimatyzator

 

Zaczynasz bitter zwyczajnie "przekombinowywać"

Pewnie się da coś takiego zrobić ale wykonanie pewnie przedroży jakiś tani oryginał

 

No nie bardzo może przekroczyć. Klima 2 tys - bojler tysiak, robota dwa weekendy .... za 3 tysie kupisz pompę ciepła? Dziwi mnie, że nikt do tej pory tego nie zrobił. Mnie trochę szkoda nawet 3 tys po to żeby się przekonać że to nie działa ale mnóstwo tu instalatorów, ludzi z dostępem do używanych urzadzeń itp. Takie połączenie daje komfort sterowania jakie mam z pieca, przy temperaturach jak teraz nie martwię się o COP bo jest pewnie ze 3, przy dużych mrozach klima może się wyłączać i sam piec popier ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...