Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
ostatnie 7 dni od soboty do soboty

24.11 - 783,3 --> 01.12 889,9 7 dni = 106,4kWh

tydzien wcześniej od niedzieli do niedzieli było 156,5 kWh

 

za cały listopad

01.11 - 336,8 --> 01.12 889,9 30 dni = 553,1 kWh co daje 18,44 na dobę

Konrad mam pytanie,ile m2 grzejesz w swoim domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter przy 10 cm to rzeczywiście ciężko ogrzać chatę :):):)

oczywiście 10 mm ;-)

 

 

Najlepiej zmierzyć pirometrem, temp na powierzchni posadzki. Znasz temp zasilania, może nawet masz czujnik i znasz temp posadzki. więc sprawdź w różnych pomieszczeniach. Porównaj pomieszczenia z panelami i kaflami, a może nawet masz w jednym pomieszczeniu kafle i palele (jadalnia, kuchnia salon?). Empirycznie najlepiej to sprawdzić.

Mam w pomieszczeniach albo panele albo gres, pirometru nie posiadam ;-)

np ja :D

zboczeniec :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka z dzisiaj. Wpadłem na strych aby zając się dociepleniem moich belek żelbetowych. Proste to nie jest bo dostęp do narożnika jest dla szczura może i łatwy dla człowieka masakra. Czuje się jak grotołaz w gardzieli. Ale do rzeczy. Robię inspekcję wykonania ocieplenia stropu i zauważyłem jedną rzecz. Wełna przykrywa w jednym miejscu ścianę i wystaje poza obrys tej ściany ledwo kilka cm wchodząc na styropian. Miało to być tak zrobione, że wełna pokrywająca strop wchodzi na ścianę i dalej na styropian na elewacji aż do jego końca. Mam nadzdzieję że rozumiecie. Chcąc sprawdzić jak daleko jest mur pod wełną wsadziłem pod nią rękę i .... mokro. Co ciekawe przesuwając po murze 10cm w lewo i w prawo od tego miejsca już mokro nie było. Czyżby rosa? Jeżeli tak to dlaczego w jednym miejscu a nie na całej ścianie? Jutro wparuję na strych i posprawdzam w kilku innych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zeszłym roku grzałem tylko do 20 C , teraz 21 - 22. Poza tym obserwuję przewagę ogrzewania podłogowego nad nadmuchem ciepłego powietrza.

Domek własnego projektu - typ stodoła. Płyta fundamentowa - 35 cm styro 0.038 ściany gazobeton klejony 30 cm styro 0.04 okna fix trzy szyby U 0.8 - 82% orientacja południowa, 18% zachodnia. strop drewniany wełna 60 cm 0.04. GWC rurowy . reku własnej konstrukcji na wymienniku Hitex, went EBM. kable grzewcze w płycie

 

Mogłbyś rozwinąć zdanie co znaczy orientacja południowa 82%, zachodnia 18% ?

To już daje 100%. Co z północą i wschodem? Masz dom na północ i wschód grubości żyletki?

Tylko nie mów, że na 71 m2 masz korytarz 30-to metrowy:P Jak w hotelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś rozwinąć zdanie co znaczy orientacja południowa 82%, zachodnia 18% ?

To już daje 100%. Co z północą i wschodem? Masz dom na północ i wschód grubości żyletki?

Tylko nie mów, że na 71 m2 masz korytarz 30-to metrowy:P Jak w hotelu:)

 

widzę, że z dodawaniem jakoś sobie radzisz, ale już z wnioskowaniem nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
możesz przybliżyć tę jednostkę " promień 90 st " - może czegoś nowego się nauczę. to z matematyki, astronomii, czy z innej dziedziny nauki...?

No dobra,niech Ci będzie k o n t 90st ale to jest podobne do 82% strona południowa i 18% strona zachodnia,przynajmniej ja się czegoś nowego nauczę z geografii ;)

Arturo to pompiarz i wszystko liczy przy współczynniku COP :D

Ale za to cwu liczę w m3 a nie w kWh lub co gorsza jak robią niektórzy nie liczą wogóle ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

587kWh-> 19,6kWh/dobę, 0,12mp drzewa (dla zobrazowania do jedna półka koło mojego komika, w moim DB można ocenić jak wygląda).

XI 2010 było 552kWh

XI 2011 520kWh

Jak widac u mnie zużycie rośnie, chyba myszy wynoszą mi styropian:-)

 

jak na chałupę parterową to dla mnie mistrzostwo zresztą każdy z was robi wrażenie ma mnie swoimi domami

ja na 123m2 w tamtym tygodniu miałem57kwh temp w domu śr 21-22[cop pewnie 3-4]

 

szacunkowo listopad 180-200kwh-bo to pierwsze dnii mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...