Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do dupy takie rozwiązanie

 

bitter - ale to logiczne, jak chodzi sterowanie pogodowe (czujnik temp zewn) to generalnie piec grzeje non stop utrzymując temp na zasilaniu zgodnie z krzywą grzewczą

a ponieważ nie ma jakiegoś limitera (np temp wewn maks) to pompka będzie pracować cały czas

jedyne sensowne rozwiązanie to jak podał Jasiek, czujnik temp wewn w reprezentatywnym pomieszczeniu i grzanie do zadanego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Druga sprawa to że jak nie raz było wałkowane każdy ma inny dom, nawet jak taki sam projekt i ocieplenie, to zawsze jest inny sposób uzytkowania, inne ukierunkowanie do stron świata lub strefa klimatyczna. Tu bardziej chodzi o to żeby ktos kto to czyta widział, że jak bedzie miał dom coś ala Arturo, to spodziewać może się takich rachunków, ale jak zrobi to smao tyle że z kablami to bedzie miał o tyle wieksze, a jak boi się kabli i chce mieć płyte z wodnym kospelem mimo że dom 3 litrowy to rachunki bedą takie. Dla mnie to ma charakter informacyjny, żeby można było z tych xx zmiennych zrobić cos co będzie odpowiadało akurat pod nasze potrzeby i oczekiwania.

 

a jak już wszystko ogarniemy to okaże się że wszystkie domy mieszczą się w widełkach ok.5000kwh ...

 

mój może być odnośnikiem jako ten najgorszy ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter specjalnie dla ciebie odnośnie mostków termicznych...

dane do odniesienia...

http://img267.imageshack.us/img267/4179/sdc11158r.jpg

 

i temp. mostka ...

http://img849.imageshack.us/img849/2927/sdc11160w.jpg

mam ok. 5mb łącznie pod wszystkimi otworami wejściowymi, te płytki przy drzwiach są przyklejone bezpośrednio do podmurówki z cegły silikatowej a docieplenia fundamentów nie mam ...

jak przyp.... mrozem to na tej aluminiowej listwie zamarza ...

a ty się przejmujesz jakąś tam belką...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, czy przeliczales moze jak zmieniloby sie Twoje zuzycie energi na CO gdybys tylko mial okna cieplejsze ?

 

Bo mostkow przy ich montazu to raczej nie ma :)

 

Pozdrawiam

kiedyś próbowałem policzyć i wyszło mi że ok. 40% wszystkich strat mam przez okna ...

 

mostki mam pod parapetami bo nikt nie wpadł na pomysł aby dać najpierw styropian a dopiero na to parapety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich ilosciach ciepla Ty mowisz, uwazam ze to nie ma zadnego wplywu i nie przeniesie energii w skali dajacej sie zaobserwowac, a nawet nie wiem czy zmierzyc. Dla mnie to zaleta ktorej nie ma, bardziej wymysl

 

Liwko - ile masz zysków słonecznych średnio ? ile z nich przełoży sie na zwiększenie temperatury podłogi ? ile z tego przełoży się na zwiększenie się temperatury czynnika? i ile z tego zostanie oddane w pomieszczeniach nienasłonecznionych ... ? intuicja Ci dobrze podpowiada ... tylko są to piate miejsca po przecinku albo i jeszcze dalej ... ;)

 

 

Aktywacja czegos takiego to chyba oznaka choroby;-)

 

cholera kiedyś aktywowałem to i nie wiem właśnie jak się usuwa powiadamianie na maila, bez usuwania wątku z listy subskrybowanych tematów - bo dziennie przychodzi mi tyle maili ze .....

 

Uściślając - rurki są nad dolnym zbrojeniem.

Osobiście - to nie jest popularne rozwiązanie. Łatwiej zrobić tradycyjnie, w późniejszej wylewce.

 

Na konkurencyjnym forum pojawiła się taka wypowiedź fachowca jako jedna z możliwych przyczyn pęknięć działówek:

"Inna sprawa, że samo rozwiązanie nie jest najlepsze - wstawienie wodnego ogrzewania podłogowego w płytę fundamentową prowadzi do występowania miejscowych naprężeń termicznych, których nie można zniwelować poprzez dylatacje. Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie izolowanej od gruntu płyty konstrukcyjnej i umieszczenie ogrzewania w jastrychu podłogowym na dodatkowej warstwie izolacji termicznej."

 

to dobre pytanie ale do konstruktora płyt ... może je wrzucisz w wątku o płytach

wg mnie jest to pomijalny temat ! całej płyty nie podgrzewasz do temperatury większej niż 35 stopni przy wodnej podłogówce i max 28-30 przy kablach , choć sama temperatura kabli jak wiemy miejscowo jest większa ... też chyba muszę się zatem obawiać że moja płyta popęka ? skoro mam w niej kable

w lecie na płytę też teoretycznie może oddziałowywać temperatura 30-33 stopnie w upały (gdyby nie było WM, klimatyzacji etc ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cholery, dostajecie powiadomienia o odpowiedziach na posty po tej dzisiejszej przerwie? Ja dostałem tylko dwa.

Aktywacja czegos takiego to chyba oznaka choroby;-)

Coś mi się zdaje, że jesteś w mniejszości :p

No nic mi nie pozostaje jak tylko współczuć, ale chyba nie mi. To łądnie macie skrzynki pozapychane...

No ale jak to mówią dla równowagi psychicznej każdy powienien miec jedno zboczenie i jedno uzależnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś - zdaje Ci się;)

 

Uważasz się za większość? Czyżby mania wielkości?...

 

Lobo, masz wannę? Pytałem, ale nie mając powiadomień pewnie nie zauważyłeś mojego pytania.

I w jaki sposób latacie po wątkach nie wiedząc czy ktoś w danym odpowiedział? Po omacku? Na odpowiedzi na pytania do was skierowane ludzie czekają dniami, tygodniami, miesiącami (niepotrzebne skreślić)? Czy co rano sprawdzacie wszystkie tematy, w których bierzecie czynny udział?

Jeżeli tak to gratulacje, ja wolę powiadomienie. (choć czasami powielają się bez sensu, ale skrzynkę mam bez limitów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz się za większość? Czyżby mania wielkości?...

 

Lobo, masz wannę? Pytałem, ale nie mając powiadomień pewnie nie zauważyłeś mojego pytania.

I w jaki sposób latacie po wątkach nie wiedząc czy ktoś w danym odpowiedział? Po omacku? Na odpowiedzi na pytania do was skierowane ludzie czekają dniami, tygodniami, miesiącami (niepotrzebne skreślić)? Czy co rano sprawdzacie wszystkie tematy, w których bierzecie czynny udział?

Jeżeli tak to gratulacje, ja wolę powiadomienie. (choć czasami powielają się bez sensu, ale skrzynkę mam bez limitów)

Tak mam wannę. BTW kiedy się o to pytałeś? Może było to w innym temacie a przez przypomnienia zatraciłeś gdzie obecnie się znajdujesz;-)

ja rozwiązałem to w inny sposób. Nie latam po wątkach, jak to nazwałeś. Jestem mierny, czasami bierny, ale zawsze wierny tylko jednemu tematowi! Ponieważ jak wspomniałem jestem mierny, to nikt się mnie nie pyta więc i ja nie odpowiadam, a przez co nikt nie czeka miesiącami tak jak by to miało miejsce w twoim przypadku:-) Jak to kiedyś powiedziała mi pewna osoba "nie rozmieniaj się na drobne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam wannę. BTW kiedy się o to pytałeś? Może było to w innym temacie a przez przypomnienia zatraciłeś gdzie obecnie się znajdujesz;-)

ja rozwiązałem to w inny sposób. Nie latam po wątkach, jak to nazwałeś. Jestem mierny, czasami bierny, ale zawsze wierny tylko jednemu tematowi! Ponieważ jak wspomniałem jestem mierny, to nikt się mnie nie pyta więc i ja nie odpowiadam, a przez co nikt nie czeka miesiącami tak jak by to miało miejsce w twoim przypadku:-) Jak to kiedyś powiedziała mi pewna osoba "nie rozmieniaj się na drobne"

 

No to przybij piątkę Hipce, bo chyba tylko wy tak macie. Nie interesuje was nic więcej jak tylko elektryka. Szkoda, należy poszerzać horyzonty :p

Dom oprócz kabi składa się jeszcze z paru rzeczy, warto coś wiedzieć na ich temat co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przybij piątkę Hipce, bo chyba tylko wy tak macie. Nie interesuje was nic więcej jak tylko elektryka. Szkoda, należy poszerzać horyzonty :p

Dom oprócz kabi składa się jeszcze z paru rzeczy, warto coś wiedzieć na ich temat co nieco.

 

Poszerzanie horyzontów nie ogranicza się do tego z czego dom jest zbudowany, to właśnie siedzenie w jednym temacie (dom), ograniczasz się, jak odejdziesz od komputera i spotkasz ludzi w "real'u" to strzelisz karpia (taki świąteczny aspekt rozmowy) jak oni nie będą chcieli rozmawiać o twojej PCI, kominku, albo innej części domu...

A tak na marginesie to ten wątek nawet w 1% nie omawia tego co nazwałeś elektryką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko - to że ty coś robisz, to wcale nie znaczy, że wszyscy tak robią.

Ja też nie mam żadnych powiadomień, bo tylko syf się z tego robi...wystarczająco dużo spamu dostaje :p

i jestem wierny kilku wątkom, a jak ktoś się nie może doczekać odpowiedzi, to zawsze może na priv spytać :p

forum jest dla mnie, a nie ja dla forum...

 

No dobrze, ale kiedy wchodzisz na dany wątek? Wchodzisz nawet nie wiedząc czy ktoś coś napisał? Przecież to bez sensu... Po to jest poczta i powiadomienia, żeby się właśnie o tym dowiedzieć.

Co do spamu, to płacę rocznie 20zł i nie mam z nim problemu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzanie horyzontów nie ogranicza się do tego z czego dom jest zbudowany, to właśnie siedzenie w jednym temacie (dom), ograniczasz się, jak odejdziesz od komputera i spotkasz ludzi w "real'u" to strzelisz karpia (taki świąteczny aspekt rozmowy) jak oni nie będą chcieli rozmawiać o twojej PCI, kominku, albo innej części domu...

 

Pudło. Jest kilka osób na forum, które mnie znają, wiedzą czym się zajmuję i twierdzą, że niezły szajbus ze mnie :D

Ps. Z jedną osobą z tego tematu też muszę się koniecznie spotkać latem. I bynajmniej nie w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale kiedy wchodzisz na dany wątek? Wchodzisz nawet nie wiedząc czy ktoś coś napisał? Przecież to bez sensu... Po to jest poczta i powiadomienia, żeby się właśnie o tym dowiedzieć.

Co do spamu, to płacę rocznie 20zł i nie mam z nim problemu :p

Ja korzystam z takiej strony muratora co się ustawienia nazywa - jak są jakieś nowe wpisy w wątkach które subskrybuję, to te wątki są tam pokazane.

Powiadomienie o privach mam na maila.

Póki co sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to takie skomplikowane, ale najwidoczniej tak

jest taka strona, nazywa się ona subskrypcje...wątki w których coś przybyło, są z czerwonym "ptaszkiem" (zawsze mi się otwiera)

co w tym skomplikowanego?

nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma :p

a jak ci się nudzi, to idz powkurzać ekogroszkowców :p

 

A czy widzisz jakąś różnicę między ptaszkiem a powiadomieniem? Jedno i drugie chyba oznacza to samo :p

I co tyś się taki nadęty ostatnio zrobił? U ekogroszkowców ostatnio Pyxis "króluje", i może niech tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z takiej strony muratora co się ustawienia nazywa - jak są jakieś nowe wpisy w wątkach które subskrybuję, to te wątki są tam pokazane.

Powiadomienie o privach mam na maila.

Póki co sprawdza się.

 

No i ok, jeden woli córkę, a drugi teściową. W każdym bądź razie w jednym i drugim chodzi o to samo, wiemy kiedy ktoś coś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...