Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jak już wszystko ogarniemy to okaże się że wszystkie domy mieszczą się w widełkach ok.5000kwh ...

 

mój może być odnośnikiem jako ten najgorszy ...:p

 

Moj "spalil" od Sylwestra jakies 3700 kWh w taniej..... interpolujac to do konca roku (dodajac 600 kWh do konca roku) wychodzi mi ok. 34,5 kWh/m2 (pierwszy rok mieszkania, wg mnie mega ostra zima 2011/2012)..... brawo kbab za Twój kalkulator, z ktorego wyszlo 36 kwh/m2

 

koszt tych 4300 kWh na dzisiejsze taryfy enea to 1209 zl brutto ze wszystkimi skladowymi, tj 100,75 zl/mies :D

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przybij piątkę Hipce, bo chyba tylko wy tak macie. Nie interesuje was nic więcej jak tylko elektryka.

 

My, panie Liwko, wciaz odrozniamy virtual od realu i w tym drugim realizujemy swoje zainteresowania.

 

(Lobo chyba rower, bo na fotografii sie nie zna a obiektyw z avatara to nie jego; ja natomiast specjalizuje sie w kontrolowaniu mas-reszte sobie dopowiedz albo dopytaj u kolegow).

 

Dla Ciebie i nie tylko, w sumie do wszystkich nalogowcow mieszkajacych na fm, bo tak to trzeba powiedziec, dam dobra rade: badzcie czujni, bo w czasie, kiedy wy tracicie czas na dyskusje po raz setny o tym samym, ktos inny piesci wasze zony:-P i to skutecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter - ale to logiczne, jak chodzi sterowanie pogodowe (czujnik temp zewn) to generalnie piec grzeje non stop utrzymując temp na zasilaniu zgodnie z krzywą grzewczą

a ponieważ nie ma jakiegoś limitera (np temp wewn maks) to pompka będzie pracować cały czas

jedyne sensowne rozwiązanie to jak podał Jasiek, czujnik temp wewn w reprezentatywnym pomieszczeniu i grzanie do zadanego poziomu

 

Tylko, że ja nie widzę sensu limitera bo jak na razie grzejąc za pomocą krzywej grzewczej mam temperatury w pokojach 21-22 stopnie z dokładnością do jednego stopnia. Co mi da czujnik skoro temperatura nigdy nie przekracza 23? W części dziennej domu w ogóle w cholerę wyłaczyłem podłogówkę i grzeję tylko kominkiem z obudową akumulacyjną własnej roboty. Palę rano i na noc a czasem tylko na noc i temperatury mam między 22 a 24.

 

bitter specjalnie dla ciebie odnośnie mostków termicznych...

dane do odniesienia...

http://img267.imageshack.us/img267/4179/sdc11158r.jpg

 

i temp. mostka ...

http://img849.imageshack.us/img849/2927/sdc11160w.jpg

mam ok. 5mb łącznie pod wszystkimi otworami wejściowymi, te płytki przy drzwiach są przyklejone bezpośrednio do podmurówki z cegły silikatowej a docieplenia fundamentów nie mam ...

jak przyp.... mrozem to na tej aluminiowej listwie zamarza ...

a ty się przejmujesz jakąś tam belką...;)

 

Uuuuu ja płytę podłogową mam od drzwi oddzieloną pianką a HS tarasowy stoi na prętach gwintowanych w powietrzu i styropian podłogowy wychodzi pod nim do styropianu ocieplającego fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj "spalil" od Sylwestra jakies 3700 kWh w taniej..... interpolujac to do konca roku (dodajac 600 kWh do konca roku) wychodzi mi ok. 34,5 kWh/m2 (pierwszy rok mieszkania, wg mnie mega ostra zima 2011/2012)..... brawo kbab za Twój kalkulator, z ktorego wyszlo 36 kwh/m2

Dzięki, arkusz prosty ale liczy dość dobrze - drobne różnice mogą być z danych o sezonie grzewczym;) Gratuluję wyniku, jest do pozazdroszczenia.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj "spalil" od Sylwestra jakies 3700 kWh w taniej..... interpolujac to do konca roku (dodajac 600 kWh do konca roku) wychodzi mi ok. 34,5 kWh/m2 (pierwszy rok mieszkania, wg mnie mega ostra zima 2011/2012)..... brawo kbab za Twój kalkulator, z ktorego wyszlo 36 kwh/m2

 

koszt tych 4300 kWh na dzisiejsze taryfy enea to 1209 zl brutto ze wszystkimi skladowymi, tj 100,75 zl/mies :D

 

ja nie o ogrzewaniu a o całkowitym nakręconym przez skrzynkę pod płotem...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, ze ja musze przemyslec ta kubature, dane z projektu.... teraz wydaje mi sie, ze wewnetrzna bedzie mniejsza.... znajde chwile czasu to przelicze, bo to moze byc kubatura lacznie z fundamentem (czescia nadziemna).

 

ja policzyłem powierzchnię po podłogach razy wysokość łącznie z pustką nad podwieszonym sufitem na parterze...

w projekcie to mam wszystko po zewnętrznym obrysie razem ze strychem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaść należy jakikolwiek dywanik z bardzo prozaicznego powodu.

Jak wywiniesz orzełka, zahaczając głową o umywalkę, bidet, wannę czy cokolwiek innego ceramicznego lub marmurowego to nie będzie już takiego pytania.

Dla mokrej nogi nie robi płytka ciepła czy zimna. Każda jest zdradziecka:)

Przykrywanie fragmentów podłogi było już wałkowane wielokrotnie. Nie ma wpływu na temperaturę powietrza

Całkiem na serio mam dwa. Przy wyjściu z pod prysznica i drugi przy wyjściu z wanny

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tego:

http://www.kospel.pl/pl/produkty/elektryczne-kotly-co/ekcomn.html

Piecyk ładuje płytę i połączony jest ze sterownikiem pokojowym.

Rozwiązanie takie sprawdza się u budowalnego_laika,który ma także podłogówkę zatopioną w płycie pod górnym zbrojeniem.

Bitter ma chyba identyczny piec.

Do cwu bojler z możliwością programowania.

 

Jakieś dwa tygodnie temu uruchamiałem ten piecyk :)

Super cacuszko ::)

No i polski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam też mam MNz-ta i co do konfiguracji to b. fajny sprzęt, zero problemu. troche to zachowanie przy osiągnięciu maks temp wody grzewczej jest nie halo, bo wyłącza na kilka sek grzałki, wg mnie lepszym algorytmem byłoby wyłączenie tylko kilku grzałek tak żeby w miare stabilnie utrzymac zadaną temp. no ale może jest jakiś knif o którym nie wiemy i nie jest to zalecane ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cos czulem ze jakies posty zniknely bo wczorajszy dzien zamknal sie 550 strona a rano bylo 549, cuda, w koncu swieta ida, a to magiczny czas

 

cuda obserwujemy od poczatku sezonu grzewczego - a to zuzycie, a to powierzchnia, a to temperatura;

 

gdzienegdzie nawet kumulacja: cuda w zuzyciu, powierzchni i temperaturze :)

 

a znikajace posty?

dziekuje za sugestie na priv, ale nie wierzę, ze ktoś donosi adminom - mamy wolność słowa przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...