Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak tam wasze zuzycie energii ? U mnie jeszcze podlogowe nie odpalone bo mnie PGE ZEWT z torbami pusci przez te budowlane przylacze.

 

Ogrzewanie wody kapiel dzieci - 2 wanienki + 2x prysznic z przeplywek 21 KW + dmuchawa zeby nagrzac lazienke z 20 stopni - zuzycie ok 9 kwh

 

konwektory atlantic 2 szt po 1.5 kW - zuzycie 16 kwh

 

Dzienne zuzycie jakies 34 -40 kwh. W domu stala temp ok 20-21 stopni, kominek odpalany codziennie wieczorem podnosi temp na parterze do 23 stopni.

 

Na stronie vatenfalla jest fajny kalkulator zuzycia energii. Jak sie podsumuje ile czasu sie cos robi to okazuje sie np tv zuzywa 1.7 kwh na dobe.

 

Tak a propo gazu to gdyby byl blisko to bym sam zamontowal. Koszt instalacji elektrycznej - kable, sterowniki, ogrzewacze przeplywowe etc tez jest znaczacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie się zdaje, że nie bez powodu organizowany jest program biogazowni w każdej gminie. Mam wrażenie, że oprócz produkcji prądu miałyby one ewentualnie służyć do wtłaczania tego biogazu do sieci.

 

Zobacz:

http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/sng-sztuczny-gaz-ziemny/

 

Ten biogaz jest strasznie brudny. I bez klasowy. Nie wolno go wprowadzać do sieci. Więcej strat będzie niż zysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam Wszystkich . Wielokrotnie zastanawiałem się nad zakupem pieca plazmowego

do ogrzewania jest ponoć bardziej wydajny niż najlepszy piec kondensacyjny.

Jest patentem polskim i Politechniki wrocławskiej :lol:

Proszę o komentarze na ten temat oraz porównanie z PC na drugiej taryfie?

Już nawet nie pytam gdzie to można kupić ale gdzie można o tym choćby poczytać! Nie chodzi o taki piec wielkości małego domku do spalania odpadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest wszystko ? Na forum ale może jest coś nowszego wymyślone.

Nie zdążyłem wszystkiego przeczytać ale jest to na forum jako zimno plazmowy piec ogrzewacz . Zasada jego jest taka że woda jest podgrzewana plazmą w impulsach co jest bardzo ekonomiczne jak twierdzi właściciel patentu .

 

proszę jak ktoś posiada to urządzenie o opinie o nim?

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może nie jest on zbyt urodziwy, ale za to ma wiele niewątpliwych zalet, jak choćby ; najwyższą z możliwych sprawność energetyczną (99,999 %) ; Najwyższą z możliwych skuteczność cieplną ( z 1 kilowatogodziny energii elektrycznej uzyskujemy 3,6 kJ ciepła w czynniku grzewczym )"

 

:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Temat ogrzewania elektrycznego, akumulacyjnego jest mi kompletnie obcy. Tymczasem zostałam poproszona przez znajomą o zorientowanie się w temacie i postanowiłam uderzyć do Was.

 

1. Chodzi o mieszkanie w kamienicy (czyli na wstępie należy chyba założyć, że nie jest zbyt dobrze z izolacją, choć tu musiałabym jeszcze dopytać).

 

2. W tym mieszkaniu są piece kaflowe w których są zamontowane wkłady akumulacyjne (niestety z jakiegoś powodu trzeba je wymienić), co oznacza, że podobno to mieszkanie było tak właśnie ogrzewane.

 

3. Przyszli właściciele musieliby wymienić te wkłady i dorzucić tu i ówdzie dodatkowe piece, co jest w ich zasięgu finansowym.

 

4. Chcieliby założyć w tym mieszkaniu licznik dwutaryfowy i wyłącznie w ten sposób ogrzewać je. Według obecnego właściciela jest to możliwe.

 

Pytanie do Was. Uważacie, że to ma sens i nie pójdą z torbami, czy też właściciel ściemnia i albo będą płacić bajońskie sumy za ogrzewanie, albo przymarzać do stołków? Czego trzeba się dowiedzieć o tym mieszkaniu, na co zwrócić uwagę, żeby się nie wpakować na minę? Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkanie jest w kamienicy to problemem moze być to czy sasiędzi ogrzewaja mieszkania czy oszczedzają, jeśli tak to moze być problem.

 

Co do wkładów w piecach kaflowych to spotkałem się z negatywnymi opiniami, sugerowałbym piece akumulacyjne co niekoniecznie musi byc drogie.

(inwestycyjnie i eksploatacyjnie)

 

Najlepiej byłoby zrobic wywiad z sasiadami jak u nich wygląda kwestia kosztów ogrzewania i przesłuchac sprzedajacego mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Temat ogrzewania elektrycznego, akumulacyjnego jest mi kompletnie obcy. Tymczasem zostałam poproszona przez znajomą o zorientowanie się w temacie i postanowiłam uderzyć do Was.

 

1. Chodzi o mieszkanie w kamienicy (czyli na wstępie należy chyba założyć, że nie jest zbyt dobrze z izolacją, choć tu musiałabym jeszcze dopytać).

 

2. W tym mieszkaniu są piece kaflowe w których są zamontowane wkłady akumulacyjne (niestety z jakiegoś powodu trzeba je wymienić), co oznacza, że podobno to mieszkanie było tak właśnie ogrzewane.

 

3. Przyszli właściciele musieliby wymienić te wkłady i dorzucić tu i ówdzie dodatkowe piece, co jest w ich zasięgu finansowym.

 

4. Chcieliby założyć w tym mieszkaniu licznik dwutaryfowy i wyłącznie w ten sposób ogrzewać je. Według obecnego właściciela jest to możliwe.

 

Pytanie do Was. Uważacie, że to ma sens i nie pójdą z torbami, czy też właściciel ściemnia i albo będą płacić bajońskie sumy za ogrzewanie, albo przymarzać do stołków? Czego trzeba się dowiedzieć o tym mieszkaniu, na co zwrócić uwagę, żeby się nie wpakować na minę? Możecie coś doradzić?

 

 

Jeśli tak było i takie ogrzewanie było wystarczające to wprowadzenie drugiej taryfy i pieców akumulacyjnych prawdopodobnie sporo obniży koszty ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Temat ogrzewania elektrycznego, akumulacyjnego jest mi kompletnie obcy. Tymczasem zostałam poproszona przez znajomą o zorientowanie się w temacie i postanowiłam uderzyć do Was.

 

1. Chodzi o mieszkanie w kamienicy (czyli na wstępie należy chyba założyć, że nie jest zbyt dobrze z izolacją, choć tu musiałabym jeszcze dopytać).

 

2. W tym mieszkaniu są piece kaflowe w których są zamontowane wkłady akumulacyjne (niestety z jakiegoś powodu trzeba je wymienić), co oznacza, że podobno to mieszkanie było tak właśnie ogrzewane.

 

3. Przyszli właściciele musieliby wymienić te wkłady i dorzucić tu i ówdzie dodatkowe piece, co jest w ich zasięgu finansowym.

 

4. Chcieliby założyć w tym mieszkaniu licznik dwutaryfowy i wyłącznie w ten sposób ogrzewać je. Według obecnego właściciela jest to możliwe.

 

Pytanie do Was. Uważacie, że to ma sens i nie pójdą z torbami, czy też właściciel ściemnia i albo będą płacić bajońskie sumy za ogrzewanie, albo przymarzać do stołków? Czego trzeba się dowiedzieć o tym mieszkaniu, na co zwrócić uwagę, żeby się nie wpakować na minę? Możecie coś doradzić?

 

 

Jeśli tak było i takie ogrzewanie było wystarczające to wprowadzenie drugiej taryfy i pieców akumulacyjnych prawdopodobnie sporo obniży koszty ogrzewania.

 

Bardzo słuszna uwaga.

Może jest możliwość podłaczenia się do komina dymowego ? (i zakupić kozę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak było i takie ogrzewanie było wystarczające to wprowadzenie drugiej taryfy i pieców akumulacyjnych prawdopodobnie sporo obniży koszty ogrzewania.

Wiesz. Tak twierdzi dotychczasowy właściciel. Nie wiadomo czy mówi prawdę :)

 

A co z instalacja elektr.i przydzialem mocy,bo jesli chca dodac jeszcze piece aku.to pytanie czy im instalacja na to pozwoli.

To oczywiście trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

W koncu podpieli mnie pod 2 taryfe i niestety od razu zonk. :evil:

 

Nie kupujcie termostatow Devireg 535 do sterowania grzaniem - szczegolnie w 2 taryfie. Bezuzyteczny badziew nie potrafi sie wlaczyc od 22 do 6 rano bo ma fabrycznie ustawiony ze to czas bez grzania.

Ma na stale wbudowany podzial na okresy i np rano to moze byc od 24:00 do 12:00 czyli nie mozna uzyc tego do zalaczenia grzejnikow ani od 22 ani od 13 ... jedyne wyjscie to grzac od 24 do 6 i 13-15 badz ... 22-24, 24 -6. :evil:

 

Jedyna zaleta to to ze daje sie wpiac w ramke razem z berkerem. W porownaniu do sterownikow Eurosteru to jest milion lat do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W koncu podpieli mnie pod 2 taryfe i niestety od razu zonk. :evil:

 

Nie kupujcie termostatow Devireg 535 do sterowania grzaniem - szczegolnie w 2 taryfie. Bezuzyteczny badziew nie potrafi sie wlaczyc od 22 do 6 rano bo ma fabrycznie ustawiony ze to czas bez grzania.

Ma na stale wbudowany podzial na okresy i np rano to moze byc od 24:00 do 12:00 czyli nie mozna uzyc tego do zalaczenia grzejnikow ani od 22 ani od 13 ... jedyne wyjscie to grzac od 24 do 6 i 13-15 badz ... 22-24, 24 -6. :evil:

 

Jedyna zaleta to to ze daje sie wpiac w ramke razem z berkerem. W porownaniu do sterownikow Eurosteru to jest milion lat do tylu.

 

A nie możesz mu przestawić zegarka i oszukać, że noc to dzień ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas ożywić temat zużycia prądu w tę surową, mroźną zimę:

 

14.10.09-31.12.09 taryfa dzienna: 986kWh, nocna: 5136kWh

 

grzanie piecami dynamicznymi (w sumie 9kW), bojler 200l, 2 maty i 1 (4m2) kabel głeboko zatopiony

Dom 140m2 typu stodoła, 25cm porotherm + 20cm styro, 25cm wełny w dachu, 3 osoby.

temp. w domu 19-20 stopni (wiecej się nie da bo za mało pieców :p)

 

Dużo? Normalnie?

Powiedzcie, że w drugim sezonie będzie mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas ożywić temat zużycia prądu w tę surową, mroźną zimę:

 

14.10.09-31.12.09 taryfa dzienna: 986kWh, nocna: 3804kWh

 

grzanie piecami dynamicznymi (w sumie 9kW), bojler 200l, 2 maty i 1 (4m2) kabel głeboko zatopiony

Dom 140m2, 25cm porotherm + 20cm styro, 3 osoby.

temp. w domu 19-20 stopni (wiecej się nie da bo za mało pieców :p)

 

Dużo? Normalnie?

Powiedzcie, że w drugim sezonie będzie mniej...

 

A co to (?), zużycie całego prądu czy tylko to co wymieniłaś?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas ożywić temat zużycia prądu w tę surową, mroźną zimę:

 

14.10.09-31.12.09 taryfa dzienna: 986kWh, nocna: 3804kWh

 

grzanie piecami dynamicznymi (w sumie 9kW), bojler 200l, 2 maty i 1 (4m2) kabel głeboko zatopiony

Dom 140m2, 25cm porotherm + 20cm styro, 3 osoby.

temp. w domu 19-20 stopni (wiecej się nie da bo za mało pieców :p)

 

Dużo? Normalnie?

Powiedzcie, że w drugim sezonie będzie mniej...

 

A co to (?), zużycie całego prądu czy tylko to co wymieniłaś?

 

pzdr

 

to zuzycie całego prądu, czyli dochodzą standardowe sprzety domowe (płyta ind, piekarnik, zmywarka, pralka, komputery, reku - no właśnie, zapomniałam o reku :p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...