Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

klimatyzator made in. Casto

Mój trochę droższy, za to inwerter, pytałem o podłączenie, u siebie nie korzystam z programatora czasowego, odłączam go z sieci jak nie chodzi bo w czuwaniu włącza się grzałka i pobiera sporo energii dlatego korzystam z funkcji "autorestart" - potwierdzam efekty ogrzewania klimą - warto, tanio i skutecznie. Dogrzewam nim z rana, ale po południu przepalam w kominku, kotła gazowego jeszcze nie uruchomiłem.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trochę droższy, za to inwerter, pytałem o podłączenie, u siebie nie korzystam z programatora czasowego, odłączam go z sieci jak nie chodzi bo w czuwaniu włącza się grzałka i pobiera sporo energii dlatego korzystam z funkcji "autorestart" - .

 

w moim układzie klima chodzi w cyklach ciągłych, więc nie bylo sensu iśc w inwerter, ponieważ nie wykorzystam tej funkcji.

właśnie po to, aby nie wyciągać ciągle wtyczki z gniazdka korzystam z programatora. a funkcja "autorestart" włącza się automatycznie - jak sama nazwa to wskazuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po kranu w kuchni. Podciągnąłem do niego cyrkulację i twierdzę, że to jest bez sensu. Jeżeli z cyrkulacji korzystam tylko rano i wieczorem (rano 20min, wieczorem 1-2h) a kranu w kuchni używam o różnych porach to i tak tej ciepłej wody nie mam zawsze od ręki. Po za tym, jeżeli jest w domu zmywarka, to ciepła woda jest bardzo rzadko potrzebna (przynajmniej u nas). Wniosek? Dzisiaj bym tej cyrkulacji nie zrobił.

 

Ja dłuuuugo myślałem nad tym jak zrobić wodę w kuchni i zrobiłem 9kW podgrzewacz przepływowy. Ustrojstwo ma wielkość grubego organizera/kalendarza A5 i mam wodę ciepłą natychmiast i tanim kosztem. Wodę w zlewozmywaku (jak ma się zmywarkę) w kuchni używa się w takich małych ilościach, że przy cyrkulacji są spore straty w stosunku do zużycia wody a bez cyrkulacji też spore bo zanim doleci ciepła woda to myjesz tłuste ręce po kotletach w zimnej a ciepła, która z nadzieją płynęła do Twoich rąk nie zdąży wyjść z wylewki i wyziębi się w rurkach do następnego użycia.

 

Mój trochę droższy, za to inwerter, pytałem o podłączenie, u siebie nie korzystam z programatora czasowego, odłączam go z sieci jak nie chodzi bo w czuwaniu włącza się grzałka i pobiera sporo energii dlatego korzystam z funkcji "autorestart" - potwierdzam efekty ogrzewania klimą - warto, tanio i skutecznie. Dogrzewam nim z rana, ale po południu przepalam w kominku, kotła gazowego jeszcze nie uruchomiłem.

 

Zastanawia mnie jak można grzać klimą cały dom? Rozumiem, że można mieć rozprowadzone kanały nadmuchowe ale jak ktoś nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim układzie klima chodzi w cyklach ciągłych, więc nie bylo sensu iśc w inwerter, ponieważ nie wykorzystam tej funkcji.

właśnie po to, aby nie wyciągać ciągle wtyczki z gniazdka korzystam z programatora. a funkcja "autorestart" włącza się automatycznie - jak sama nazwa to wskazuje... :)

Inwerter dopasowuje moc do zapotrzebowania, działa to tak, że klima bardzo szybko podnosi temp gorącym powietrzem w pomieszczeniu pobierając max do 1650W, działa tak przy obecnych warunkach do 5min, potem obniża moc kompresora i pobiera ok 250-250W, przy tym nie dmucha już gorącym powietrzem ale ciepłym, różnica wlot/wylot 5-10*. Nie wyciągam wtyczki z gniazdka, prąd przerywa tani (kilka zł) programator czasowy 24-godz (ustawia się co 15min), autorestart włącza urządzenie po przerwie prądu wg ustawionego programu.

Zastanawia mnie jak można grzać klimą cały dom? Rozumiem, że można mieć rozprowadzone kanały nadmuchowe ale jak ktoś nie ma?

Kominek z pw ogrzewa cały dół, do 23-24* oraz podłogówkę na górze do wew temp 21*, rano klima szybko dogrzewa górę do 23*, na dole temp po wygaśnięciu kominka obniża się przed południem do 21-22*, taki komfort cieplny nam pasuje.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwerter dopasowuje moc do zapotrzebowania, działa to tak, że klima bardzo szybko podnosi temp gorącym powietrzem w pomieszczeniu pobierając max do 1650W, działa tak przy obecnych warunkach do 5min, potem obniża moc kompresora i pobiera ok 250-250W, przy tym nie dmucha już gorącym powietrzem ale ciepłym, różnica wlot/wylot 5-10*. Nie wyciągam wtyczki z gniazdka, prąd przerywa tani (kilka zł) programator czasowy 24-godz (ustawia się co 15min), autorestart włącza urządzenie po przerwie prądu wg ustawionego programu.

 

właśnie o tym pisałem, że nie potrzeba tego "dopasowania mocy". po prostu grzeję z pełną mocą - nie potrzebuję modulacji. mój pobiera 850 W.

programatory mamy podobne, Twój pewnie analogowyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko niedyskretne mam.

Większość z Was ma tu ogrzewanie podłogowe (elektryczne). Czy w ogóle korzystacie z tego, że podłoga jest ciepła?

Chodzi mi o to że w przypadku podłogówki wodnej z kotłem na paliwa stałe, grzeje się praktycznie cały czas (cały czas kiedy palimy mamy efekt ciepłej podłogi), a w przypadku kabli większość korzysta wyłącznie z taniej taryfy. A więc grzeje wtedy kiedy nie ma go w domu.

Jeśli wychodzi się do pracy o 7 rano i wraca około 17 to wydaje mi się, że cała idea ciepłej podłogi nie ma sensu i zostaje tylko zaleta akumulacji.

Jak to wygląda w praktyce?

A jeszcze jak do tego dołożyć np. panele na podłodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko niedyskretne mam.

Większość z Was ma tu ogrzewanie podłogowe (elektryczne). Czy w ogóle korzystacie z tego, że podłoga jest ciepła?

Chodzi mi o to że w przypadku podłogówki wodnej z kotłem na paliwa stałe, grzeje się praktycznie cały czas (cały czas kiedy palimy mamy efekt ciepłej podłogi), a w przypadku kabli większość korzysta wyłącznie z taniej taryfy. A więc grzeje wtedy kiedy nie ma go w domu.

Jeśli wychodzi się do pracy o 7 rano i wraca około 17 to wydaje mi się, że cała idea ciepłej podłogi nie ma sensu i zostaje tylko zaleta akumulacji.

Jak to wygląda w praktyce?

A jeszcze jak do tego dołożyć np. panele na podłodze...

 

Jak bardzo będziesz chciał to możesz mieć ciepłą podłogę, wystarczy wpompować odpowiednią ilość kWh i podłoga ciepła, ja mam prawie wszędzie panele, ale temp. ma ustawioną tak aby dosłownie lekko czuć ciepło. Jeśli chodzi o przyjście z pracy ok 17 to jak najbardziej u mnie jest komfortowo ponieważ tania taryfa kończy mi się o 16:30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a za oknem -12.... :(

Mój termometr przy oknie dachowym pokazuje -14,3 (tyle w tym sezonie jeszcze nie było) , w kominku się dopala na dole jest 24*, na górze 21* - do spania w sam raz, rano włączy się klima - dobrze wstaje się przy 23*

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...