Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój termometr przy oknie dachowym pokazuje -14,3, w kominku się dopala na dole jest 24*, na górze 21* - do spania w sam raz, rano włączy się klima - dobrze wstaje się przy 23*

 

kbab może wiesz ile klima która ma pojemność cieplną 4kW daje ciepła z jednostki wewnętrznej ?

 

p.s. temp. -13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie pytanko niedyskretne mam.

Większość z Was ma tu ogrzewanie podłogowe (elektryczne). Czy w ogóle korzystacie z tego, że podłoga jest ciepła?

Chodzi mi o to że w przypadku podłogówki wodnej z kotłem na paliwa stałe, grzeje się praktycznie cały czas (cały czas kiedy palimy mamy efekt ciepłej podłogi), a w przypadku kabli większość korzysta wyłącznie z taniej taryfy. A więc grzeje wtedy kiedy nie ma go w domu.

Jeśli wychodzi się do pracy o 7 rano i wraca około 17 to wydaje mi się, że cała idea ciepłej podłogi nie ma sensu i zostaje tylko zaleta akumulacji.

Jak to wygląda w praktyce?

A jeszcze jak do tego dołożyć np. panele na podłodze...

 

pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie ...

jakiś czas temu zauważyłem problem z temperaturą podłogi w domu

w korytarzu i kuchni była zawsze ciepła a w salonie nie

bodajże tydzień temu zrobiłem dokładne pomiary i okazało się że temperatura w kuchni 21,25 a w salonie 20,50 czyli 0,75 róznicy - dla gołej stopy to była różnica "ciepła podłoga" , "zimna podłoga"

czym mniejsze pomieszczenie - tym podłoga cieplejsza np w łazience rozgrzewa się do ok 23-24 stopni , w pokojach do 22 , na otwartych przestrzeniach nie przekracza 22 stopni

 

w kuchni mam płytki , w pokojach panele - nie ma znaczenia - tam też wyczuwa się ciepłą podłogę

 

co do problemu z "zimna podłogą" w salonie .....

wrzucę kilka fotek ....

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153006&d=1354912500

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153007&d=1354912517

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153015&d=1354912618

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153017&d=1354912646

 

 

i ostatnie

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=152991&d=1354912167

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ??? nie ....

ale jeden z fachowców ... dokładnie od schodów podczas wiercenia otworu pod kołek do ostatniego trepa schodów ....

 

tak naprawdę jeden z błędów który nie wiem jak i kiedy wkradł się podczas budowy ... od zawsze było wiadomo że tam będzie trep i kable miały nie dochodzić do schodów ... a jednak rowki zostały wyrzeźbione i kabel ułożony do samych schodów ... fachowiec od schodów pyta się czy może wiercić - nawet mi przez myśl nie przeszło że tam położyliśmy kabel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale mówimy o czasie w którym podłoga jest grzana, czy o czasie w którym podłoga stygnie?

jeśli grzeje się podłogę załóżmy od 3 do 6 a następnie dogrzewa od 13 do 14, to czy wystarcza to aby podłoga była ciepła od 17 do 22 czyli wtedy gdy jest się w domu?

Nie licze tu awarii

 

W łazience jest ciepła w salonie już nie. Cóż -13 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale mówimy o czasie w którym podłoga jest grzana, czy o czasie w którym podłoga stygnie?

jeśli grzeje się podłogę załóżmy od 3 do 6 a następnie dogrzewa od 13 do 14, to czy wystarcza to aby podłoga była ciepła od 17 do 22 czyli wtedy gdy jest się w domu?

Nie licze tu awarii

 

o tym mowie

w kuchni po grzaniu miedzy 13 a 15 teraz mam 21.75 czyli podłoga jest ciepła

w salonie była zimna (tydzień temu 20,50 - bo nigdy nie była grzana :D )

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak mam wiercić gdzieś w podłodze gdzie są kable albo rury warto sobie sprawić coś takiego jak na zdjęciu poniżej...

Oczywiście mówię o wykonawcach a nie majsterkowiczach :)

 

fotki z budowy mam - z każdego etapu

po prostu nie przypuszczałem że tam położyliśmy kabel - wkradł się błąd podczas rozkładania kabla ... iałogo tam nie być - nie miałem żadnych wątpliwości , przypuszczeń czy tam jest czy go nie ma - miało po prostu go tam nie być

 

na szczęście naprawa szybka i niezbyt bolesna (kosztowna) - Dandi spisał się na medal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla majsterkowiczów coś takiego http://www.warmyourfloor.com/accessories/suntouch-accessories/repair-kit-suntouch-heating-wire.html bo pewne połączenie zalanego wcześniej w wylewce kabla to nie taka wbrew pozorom prosta sprawa.

Oczywiście x razy fotki - robić, robić i oglądać;)

 

Ja kupuję takie zestawy u Nas w Katowicach od francuskiej firmy FLEXELEC czy jakoś tak podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbab może wiesz ile klima która ma pojemność cieplną 4kW daje ciepła z jednostki wewnętrznej ?

 

p.s. temp. -13

Nie wiem o co chodzi, klima 4kW powinna dać tyle ciepła w jednostce wewn pobierając z gniazdka odpowiednią moc - nie wiem co to "pojemność cieplna". Moc pobierana zależy od warunków zewnętrznych i to głównie ma wpływ na sprawność klimy - COP. Ten jest różny, zwłaszcza przy inwerterach w różnych momentach pracy może być bardzo zróżnicowany w jednym cyklu pracy, w innym temacie podawałem dane z pomiarów swojej klimy. Odszukaj w moim kalkulatorze, kiedyś podałem prosty arkusz do liczenia sprawności klimy, musisz wstawić temp we/wy, przepływ powietrza w jednostce wew i pobór prądu - otrzymasz COP swojej klimy - sam się przekonasz jak się zmienia jej sprawność i kiedy się opłaca z niej korzystać.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że wiemy, gdzie :p

 

Wiemy, bo podloga to nie sciana i nie robi sie w niej wielu dziur, jesli w ogole sie je robi. Poniewaz jest to NCO to tymbardziej latwo jest ustalic gdzie uszkodzenie. Poza tym wystarczylo by zrobic jeden pomiar o ktorym kiedys pisalem. Przed polozeniem, po polozeniu i po zalaniu mierzylem rezystancje kabli grzejnych, wtedy od razu bylo by wiadomo ze cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystencja była mierzona i kabel działa dodatkowo zakładane były sterowniki później i wszystko było sprawdzane

 

gdy Dandi stwierdził uszkodzenie kabla braliśmy w 1 kolejności pod uwagę uszkodzenie go podczas robienia cokołu z płytek - kawałek płyty KG był wycinany przy podłodze, ale miał takie sprytne urządzenie - nazwy nie znam - którym wykrywa chyba pole magnetyczne wytwarzane przez prąd płynący w kablach i szybko wyszło że w części podłogi prąd jest a dalej już nie - wtedy od reki wytypowałem kołki od ostatniego trepa w schodach ....

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, klima 4kW powinna dać tyle ciepła w jednostce wewn pobierając z gniazdka odpowiednią moc - nie wiem co to "pojemność cieplna". Moc pobierana zależy od warunków zewnętrznych i to głównie ma wpływ na sprawność klimy - COP. Ten jest różny, zwłaszcza przy inwerterach w różnych momentach pracy może być bardzo zróżnicowany w jednym cyklu pracy, w innym temacie podawałem dane z pomiarów swojej klimy. Odszukaj w moim kalkulatorze, kiedyś podałem prosty arkusz do liczenia sprawności klimy, musisz wstawić temp we/wy, przepływ powietrza w jednostce wew i pobór prądu - otrzymasz COP swojej klimy - sam się przekonasz jak się zmienia jej sprawność i kiedy się opłaca z niej korzystać.

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zużycie po pierwszych mrozach u debiutujących i starych "elektryków" ?

 

Sprawdzian przed zimą ;)

 

ponieważ mam chwilę wrzucę też stany licznika z tego tygodnia - temperatura na zewnątrz mocno spadła np dziś w nocy było ok -15stopni

 

01.12 - 889,9

02.12 - 910,4

03.12 - 934,0

04.12 - 965,5

05.12 - 991,1

06.12 - 1023,9

07.12 - 1051,2

08.12 - 1085,3

 

za ostatnie 7 dni 174,9 kWh , prawie 25 kWh/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko niedyskretne mam... Jeśli wychodzi się do pracy o 7 rano i wraca około 17 to wydaje mi się, że cała idea ciepłej podłogi nie ma sensu i zostaje tylko zaleta akumulacji. Jak to wygląda w praktyce?

Nawet po kilkunastu godzinach od wyłączenia ogrzewania podłoga nie jest zimna. Nie jest też ciepła, ale ważne, żeby była przynajmniej neutralna i żeby stabilizowała temperaturę w pomieszczeniu, a to robi idealnie. Np. wczoraj nie grzałem od 7-00 do 21-00 i temperatura w domu mocno nie spadła mimo mocno ujemnych temperatur na zewnątrz. Nie mam niestety czujnika w podłodze, ale to chyba mniej istotne niż całościowy komfort.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153263&d=1354922585

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=153264&d=1354922648

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mam chwilę wrzucę też stany licznika z tego tygodnia - temperatura na zewnątrz mocno spadła np dziś w nocy było ok -15stopni

 

01.12 - 889,9

02.12 - 910,4

03.12 - 934,0

04.12 - 965,5

05.12 - 991,1

06.12 - 1023,9

07.12 - 1051,2

08.12 - 1085,3

 

za ostatnie 7 dni 174,9 kWh , prawie 25 kWh/24h

 

dopisz jeszcze jutro i pojutrze, bo tak naprawde jutrzejszy odczyt pokaze zuzycie przy tych -15stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...