Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie tak do końca - inwerter pracuje z różnym cop w jednym cyklu - ten podany był w danym momencie i trwało to dłuższy czas aż do osiągnięcia temp w pomieszczeniu, potem do utrzymania temp był gorszy - jak podałem - może kiedyś przetestuję urządzenie włączone w systemie ciągłym - do tej pory jest używane doraźnie - tylko do szybkiej zmiany komfortu cieplnego.

 

no właśnie. chodziło mi bardziej jakie masz subiektywne odczucia grzania przy - 10 C na zewnątrz. ( jak szacujesz COP , - to przecież mogą być tylko bardzo zgrubne szacunki - nie mamy warunków do laboratoryjnych badań)

ja w zeszłym roku grzałem kablami , a w tej chwili tylko klimatyzatorem.

obserwując temperaturę w budynku - porównuję do ubiegłego roku w analogicznym okresie i na tej podstawie szacuję COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To super - podaj wyniki - mogą być ciekawe, opisz najpierw swój system, jaka klima.

 

 

 

od początku sezonu grzewczego do tej chwili mam na podliczniku 179 kWh. poszperaj w moich postach - jest ich niewiele - tam w skrócie opisałem.

jak będziesz miał jakieś pytania - jutro odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sterowania pompami rozdzielaczy:

Układ wygląda następująco: Kospel 12 kW zasila dwa układy - parter (80m2 + poddasze 100m2). Oba rozdzielacze wyposażone w pompy, czy będzie prawidłowym podpięcie ich pod wyjście zasilania pompy w kotle, tak aby pracowały jednocześnie, czy trzeba zastosować inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość z Was ma podłogówkę. Czy ktoś posiada piece akumulacyjne? Jeszcze myślimy nad ogrzewaniem, ale skłaniamy się ku prądowi.

Na pewno będzie kominek z płaszczem wodnym, maty grzejne w łazience. W kuchni przepływowy podgrzewacz wody. W łazience (bo chyba tam najlepiej) bojler 120l-180l (na razie dla dwóch osób, pewno w niedalekiej przyszłości dla trzech).

I teraz tak - czy piece akumulacyjne po jednym w każdym pomieszczeniu? i co dodatkowo grzejniki od kominka? jak to rozwiązać, bo tak to trochę dużo tych grzejników by było.

I piszecie o kotłach np.Kospel - rozumiem, że one są tylko w przypadku podłogówki - czyli w moim przypadku nie będzie potrzebny.

 

Sorki,może ''głupie '' pytania, ale im więcej stron przeczytanych w tym wątków, tym mniej wiem :(

 

No i co to jest ten COP ? :)

 

W wrzucam rzut domku, może coś pomoże :)

 

parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorki,może ''głupie '' pytania, ale im więcej stron przeczytanych w tym wątków, tym mniej wiem :(

 

No i co to jest ten COP ? :)

 

 

 

tak "łopatologicznie" to jest taki współczynnik sprawności energetycznej urządzenia grzewczego . np. dla pompy ciepła cop 3 oznacza, że jeżeli dostarczysz do niej 1 kWh prądu, to otrzymasz " 3 kWh ciepła " :) dla pieca akumulacyjnego cop zawsze będzie 1 ( z każdej dostarczonej 1 kWh prądu zawsze otrzymasz 1 "kWh ciepła").

 

napisz jaki przewidujesz całkowity koszt wykonania kominka, wraz z kominem do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korys dzięki za wyjaśnienie :) A co do kominka to komin kosztował nas niewiele ponad 1200zł, kominek myślę w granicach 4 tyś do tego prosta obudowa.

 

domyślam się, że na budowę macie ograniczone fundusze, a z tego projektu trudno będzie wam zrobić niskoenergetyczny dom.

trudno coś sensownego doradzić - wszystko to będą półśrodki. przy ogrzewaniu czystym prądem musicie się liczyć z comiesięcznymi wysokimi rachunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko pochwalę projekt - te ręcznie rysowane mają duszę; dziś to rzadkość

 

 

rzeczywiście przyjemnie się ogląda.

szkoda tylko, że w ślad za tym nie idzie rzetelny audyt energetyczny i " oświecenie" inwestora co do alternatywnych form ogrzewania.

dla mnie, to tak jakby dopiero 50% projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korys dzięki za wyjaśnienie :) A co do kominka to komin kosztował nas niewiele ponad 1200zł, kominek myślę w granicach 4 tyś do tego prosta obudowa.

 

Liwko - w mieszkaniu mieliśmy jeden i było ok.

 

Masz łazienkę 11m2, spokojnie można wydzielić osobną przestrzeń na osobny (drugi) kibelek. Nie wiem jak tam sobie żyjecie ale dla mnie tuptanie rano w oczekiwaniu na kibelek, kiedy w łazience pindrzy się jedna albo druga (a rośnie trzecia) ślicznotka jest nie do wyobrażenia. Już nie mówię jak masz nocujących gości i rano wszyscy chcą siusiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz łazienkę 11m2, spokojnie można wydzielić osobną przestrzeń na osobny (drugi) kibelek. Nie wiem jak tam sobie żyjecie ale dla mnie tuptanie rano w oczekiwaniu na kibelek, kiedy w łazience pindrzy się jedna albo druga (a rośnie trzecia) ślicznotka jest nie do wyobrażenia. Już nie mówię jak masz nocujących gości i rano wszyscy chcą siusiu.

 

Pewno, że można nie wiem tylko czy nie za późno na to-dom już stoi, wyprowadzone są już rury w łazience (f fundamencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korys dzięki za wyjaśnienie :) A co do kominka to komin kosztował nas niewiele ponad 1200zł, kominek myślę w granicach 4 tyś do tego prosta obudowa.

 

domyślam się, że na budowę macie ograniczone fundusze, a z tego projektu trudno będzie wam zrobić niskoenergetyczny dom.

trudno coś sensownego doradzić - wszystko to będą półśrodki. przy ogrzewaniu czystym prądem musicie się liczyć z comiesięcznymi wysokimi rachunkami.

 

Generalnie myślałam, że więcej będziemy grzać kominkiem a dodatkowo ogrzewanie elektryczne.

A co masz na mysli mówiąc wysokie rachunki - bo wiesz dla niektórych wysokie to będą 400zł a dla innych 800zl :)Jak bym płaciła około 400-500zł to chyba bym przeżyła.

 

Niestety u nas nie ma gazu, gaz z butli nie wchodzi w grę, olejowe też nie bardzo. Rozważaliśmy ostatnio ekogroszek, ale jesteśmy za wygodni:) poza tym palenie w piecu w lecie żeby mieć ciepłą wodę, średnio to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślałam, że więcej będziemy grzać kominkiem a dodatkowo ogrzewanie elektryczne.

 

 

zawsze tak się zaczyna, a często kończy na samym kominku - bo rachunki za prąd przytłaczają.

a wtedy nie jest już wesoło.

 

 

A co masz na mysli mówiąc wysokie rachunki - bo wiesz dla niektórych wysokie to będą 400zł a dla innych 800zl Jak bym płaciła około 400-500zł to chyba bym przeżyła.

 

 

na to pytanie nie da się odpowiedzieć patrząc tylko na ten " ładny rysunek" :)

najlepiej zajrzyj do świadectwa energetycznego, które powinno być dołączone do projektu przy składaniu o pozwolenie na budowę. tam znajdziesz roczne zapotrzebowanie na ciepło i wentylację Twojego domu. pomnóż to przez cenę energii elektrycznej i wyjdzie Ci ile zapłacisz za cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...