Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli możesz to TC ustaw przynajmniej do testów na max, wtedy "czas_nagrz." będzie krótszy i wyciśniesz najwięcej z II taryfy.

Przed spaniem, jeśli musisz i masz na sterowniku więcej niż 2 ustawienia różnych temp. to ustaw trochę więcej niż Tmin ale celuj z Tmax na koniec II taryfy bo do spania nie potrzebujesz chyba wysokiej?

Ekonomiczne wysterowanie trochę potrwa bo TC na max nie koniecznie będzie najekonomiczniejsze - u mnie po latach doszedłem do ok. 70stC (piec daje max 95stC) ale to tylko przykład jednej z aplikacji a nie reguła. Zacznij więc od górnego ekstremum i powoli schodź z różnicą Tmax-Tmin, TC itd. aby wyjść jak najekonomiczniej.

 

Po wczorajszej zmainie , piec w całym dniu zuzył 36 kw razy 0,26 Ii taryfa . Czyli tragedii nie ma lecz mam problem z faktem ze po nastawieniu temp calkowitej na 66 C piec i tak zagrzał się do 54 i dalej nie poszedł mimo ze grzał się jeszcze 2 godziny . Tak jakby zakres mu się skonczył ... Ale oficjalnie na panelu mozna ustawic temperature jeszcze wieksza niz 66 C takze nie kumam problemu. Wiem rowniez ze przez tą blokade temperatury całkowitej mieszkanie nie nagrzał się do temp. maxymalnej a jedynie do 21,5 C a max miała być 22,5. Tak więc bez podwyzszonej temp. całkowitej cudów nie zdziałam :/. No chyba ze piec będzie się grzać przez 6godzin non toper to moze mu sie uda osiagnac tą temperature. Dodam , że temp na zewnatrz wynosiła 0 C także umiarkowanie i znosnie . Wieć bezproblemowo kaloryfery powinny wydajnie nagrzac sie do 66 C :/. Chyba ze istnieje tam jakas blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest bardzo nie tak. Wg informacji producentów takie piece mają odcięcie przy 100stC więc może za mały piec do tego mieszkania, które jednak gdzieś szybko się wychładza?

 

Dzis wieczorem spróbuje raz jeszcze ale wydaje się to dla mnei neico dziwne bo do tych 49 C nagrzewa się mniej więcej stopien na minute , a potem jest juz tylko bariera spadania . Czyli bardzo powolny wzrost i max 54 C... mam przez to zawyżony koszt zuzycia bo zamaist dojsc do tych 22,5 w swoim wyznaczonym czasie i odpowiedniej temp. vcałkowitej to on próbuje ciagle grzac na maxa czyli podaje 6 kw tyle ile moze max piec a temp. i tak nie wzrasta powyzej 21.5 . Nie wiem dzis sprobuje raz jeszcze dac nawet na 70 C piec i okaze się czy to bubel...

 

 

Najbardziej zastanawiam się nad faktem a co bedzie jak temp zew. spadnie do - 20 bo np na pewno przyjda takie mrozy. To jezlei on przy 0 C nie jest w stanie podac 22,5 to o ile % spadnie jego wydajnosc :/

Edytowane przez Pandeska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najgorsze jest to ze mieszkanie do ktorego sie wprowadzilem to mieszkanie wynajmowane gosc sie zarzekal ze to bardzo ekonomiczny piec . Ale mogl zapomniec dodac ze tylko do temp zew. powyzej 5 C na plusie :) Mysle ze przy minus 20 to na rachunki bym nie wyrobil . Ale nic , dzis ustawie go ponownie i zawyze mu mocno TC i zobacze jak sie zachowa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najgorsze jest to ze mieszkanie do ktorego sie wprowadzilem to mieszkanie wynajmowane gosc sie zarzekal ze to bardzo ekonomiczny piec . Ale mogl zapomniec dodac ze tylko do temp zew. powyzej 5 C na plusie :) Mysle ze przy minus 20 to na rachunki bym nie wyrobil . .

 

W sumie na okres zimowy taniej miałbyś w hotelu - śniadanie w cenie i nielimitowana CWU :)

 

Lobo tak robi i dlatego ma rewelacyjne wyniki w zuzyciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na okres zimowy taniej miałbyś w hotelu - śniadanie w cenie i nielimitowana CWU :)

 

Lobo tak robi i dlatego ma rewelacyjne wyniki w zuzyciu :)

 

A do tego ma deputat prądu i grzeje w "drogiej" ... takie małe niedopowiedzenia ;-P

Ale muszę przyznać, że flaszkę jak będzie okazja mu postawię. To właśnie przez Lobo grzeję prądem i dowiedziałem się co to dom energooszczędny i co to OZC ...

 

No a w hotelu to jeszcze można się przygrzać tym i owym ekologicznym źródłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zasada et cetera – w etnometodologii sytuacja interakcyjna, w której partnerzy interakcji zgadzają się na niedopowiedzenia drugiej strony, uzupełniając ich wypowiedzi lub oczekując na dalszy ciąg interakcji nie zadając pytań o szczegóły, tak aby interakcja nie została przerwana.

 

a tak na poważnie to czepiacie się Marcina ... w stopce ma podane że zużywa 1825 kWh / rok

mi za ostatnie 60 dni wychodzi 4,79 kWh/24h co rocznie da ok 1750 kWh , w hotelach nie śpię, jestem cały czas na miejscu a bojler mam 140l czyli 20 l większy ... hmm pewnie się nie myję ... albo jak u kurt76...

.... ale my sprzatamy raz na tydzien, wiec i tak boso nie chodze! http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif

 

Rozwaliłeś mnie tą szczerościąhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gifZużycie bytowe będzie mniejsze, a odkurzacz 10-letni jak nowyhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif

 

że się myjemy raz na tydzień ... nie wspominając już o tym że jest noworodek

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dobre, ale jak to mówią "nie jednemu psu Burek na imię"- strzał w płot.

 

Zasada et cetera – w [url="http://forum.muratordom.pl/redirector.php?.

 

a tak na poważnie to czepiacie się Marcina ... w stopce ma podane że zużywa 1825 kWh / rok

mi za ostatnie 60 dni wychodzi 4,79 kWh/24h co rocznie da ok 1750 kWh , w hotelach nie śpię, jestem cały czas na miejscu a bojler mam 140l czyli 20 l większy ... hmm pewnie się nie myję ... albo jak u kurt76...

 

że się myjemy raz na tydzień ... nie wspominając już o tym że jest noworodek

Chocbys mial liczik od cwu zaplombowany to i tak znajdą sie tacy co powiedza ze klamiesz:-)

Grunt to miec duza dawke "tumiwisizmu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...