Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mi za ostatnie 60 dni wychodzi 4,79 kWh/24h co rocznie da ok 1750 kWh , w hotelach nie śpię, jestem cały czas na miejscu a bojler mam 140l czyli 20 l większy ... hmm pewnie się nie myję ... albo jak u kurt76...

 

bardzo ladny wynik, tylko u Ciebie jakis problem z ogrzewaną powierzchnią był sygnalizowany wielokrotnie a poza tym zależy od regionu - w połowie kraju jest ponizej -10stC a polowie ledwie -3

 

no i prawdziwa zima to jest styczen i luty, wiec nie aproksymuj zuzycia z pazdziernika i listopada na luty i marzec :)

 

no i jeszcze jedno: 1800kWh / 200 dni sezonu grzejnego to zaledwie 9kWh/24h czyli wasze domy powinna ogrzac średniej wielkości plazma + dwudaniowy obiad :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bardzo ladny wynik, tylko u Ciebie jakis problem z ogrzewaną powierzchnią był sygnalizowany wielokrotnie a poza tym zależy od regionu - w połowie kraju jest ponizej -10stC a polowie ledwie -3

 

no i prawdziwa zima to jest styczen i luty, wiec nie aproksymuj zuzycia z pazdziernika i listopada na luty i marzec :)

 

no i jeszcze jedno: 1800kWh / 200 dni sezonu grzejnego to zaledwie 9kWh/24h czyli wasze domy powinna ogrzac średniej wielkości plazma + dwudaniowy obiad :)

 

-10,9, dzisiaj podobno wroclaw najcieplejszy, oni latem i zima maja dobrze, musze w koncu odwiedzic to miasto.

 

Poza tym Hipka, odpocznij, bo twoja czujnosc spada, R&K pisal o cwu a nie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, według długoletnich badań meteorologicznych, najcieplejszym statystycznie miastem w Polsce jest Zielona Góra :)

Nie bez powodu występuja tam np najlepsze warunki do hodowli winorośli w Polsce. No i święto Bahusa mają, czego najbardziej im zazdraszczam :)

 

Samo miasto rzeczywiście ciepłe jak to miasto tzw "miejska wyspa" ale 4 km dalej różnica temperatur to średnio 5 C,

Przykład, moi rodzice w ZG -6C ja 4 km dalej już -12C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Geografia_Polski - "Najcieplejsze miasta w Polsce ze względu na średnią roczną temperaturę powietrza to Tarnów, Legnica, Wrocław oraz Słubice." ZG leży w tym pasie więc pewnie też znajduje się gdzieś u góry rankingu.

 

Winorośla próbuje się uprawiać w całym kraju choć pod ZG są poniemieckie tradycje - rosną na nasłonecznionych południowych stokach przy Odrze, która pozwala utrzymać umiarkowane temp. ale i tak wina, z bardzo drobnymi wyjątkami (http://winna-gora.pl/), radzę omijać z daleka (jestem spod ZG)... ;)

 

O proszę nie wiedziałem że krajan z ciebie, co do win to się zgadzam w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data / stan licznika / przyrost

17.12 - 1544,6 - 42,3

18.12 - 1582,4 - 37,8

19.12 - 1626,0 - 43,6

20.12 - 1678,2 - 52,2

21.12 - 1731,6 - 53,4

22.12 - 1788,8 - 57,2

23.12 - 1837,8 - 49,0

 

u mnie ostatnie 3 doby nonstop -7, -8 stopni i w dzien i w nocy, brak słońca

zużycie tygodniowe 335,5 --> 47,93 kWh / 24h, temperatura w domu 21-21,5 , średnia temp. na zewnątrz -6 >> http://www.wunderground.com/history/airport/EPRZ/2012/12/22/WeeklyHistory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej myślałem o umieszczeniu jednego wyciągu gdzies w okolicach kominka, ponieważ będe miał salon z aneksem i kominek na styku salonu i kuchni. Tak więc 2 nawiewy w salonie (nad oknem i w okolicach wyjścia na taras, a wyciąg w aneksie około 1-1,5 metra od kominka. Niebieskie nawiew, czerwone wyciąg.

 

na to żółte nie zwracajcie uwagi. to tak wstępnie planowałem sobie DGP, ale jest do zmiany. A jeśli rekuperacja da radę to DGP nie będzie wcale.

wentylacja salon1.jpg

Edytowane przez MasterCheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data / stan licznika / przyrost

 

u mnie ostatnie 3 doby nonstop -7, -8 stopni i w dzien i w nocy, brak słońca

zużycie tygodniowe 335,5 --> 47,93 kWh / 24h, temperatura w domu 21-21,5 , średnia temp. na zewnątrz -6 >> http://www.wunderground.com/history/airport/EPRZ/2012/12/22/WeeklyHistory.html

 

u mnie cieplej w tym tyg., ale skad temp max 21* to nie mam pojecia....

http://www.wunderground.com/history/airport/EPPO/2012/12/16/WeeklyHistory.html

 

zuzycie tygodniowe (17-23.12.2012) 264 kWh, 37,71 kWh/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data / stan licznika / przyrost

17.12 - 1544,6 - 42,3

18.12 - 1582,4 - 37,8

19.12 - 1626,0 - 43,6

20.12 - 1678,2 - 52,2

21.12 - 1731,6 - 53,4

22.12 - 1788,8 - 57,2

23.12 - 1837,8 - 49,0

 

u mnie ostatnie 3 doby nonstop -7, -8 stopni i w dzien i w nocy, brak słońca

zużycie tygodniowe 335,5 --> 47,93 kWh / 24h, temperatura w domu 21-21,5 , średnia temp. na zewnątrz -6 >> http://www.wunderground.com/history/airport/EPRZ/2012/12/22/WeeklyHistory.html

 

a tu moje ...

17,12 - 62,24kwh

18,12 - 72,01kwh

19,12 - 76,02kwh

20,12 - 78,11kwh

21,12 - 94,10kwh

22,12 - 92,93kwh

23,12 - 86,38kwh

średnia z tygodnia 80,25kwh/doba

w domu 22-23*, na zewnątrz doopa się marszczy ...;)

kominek jeszcze nie palony...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter, ty masz reku i grzejesz kominkiem salon.

Masz te DGP? Jesli nie to czy reku pomaga trochę rozprowadzić cepło do innych pokojów czy nie bardzo?

Reku nic nie przeniesie. Nie ma szans bo musiał by chodzić non stop na 500m3/h a w kominku palić non stop. Co gorsza nawet otwarte drzwi do innych pomieszczeń nie powodują ich nagrzania od kominka niestety na tyle aby było komfortowo.

 

Bez DGP raczej nie rozprowadza za bardzo ponieważ w pokojach są nawiewy więc nie ma szans "przepchać" drzwiami do "nawiewowych" pomieszczeń.

Za to kominek można włączyć przed rekup. i podczas grzania przełączać automatycznie by-pass aby nie uszkodzić wymiennika; ma ktoś takie rozwiązanie i działa efektywnie.

 

Nie polecam. Mozna zniszczyć sprzęt warty kilka tys zł. Już lepiej zrobić osobno dgp jak ktoś chce. Jednakże ja nie chciałem być niewolnikiem kominka a odpalać go wtedy kiedy mam ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przypadkowe amatorskie rozwiązanie oczywiście może być niebezpieczne ale odp. kanały, do tego aparat nawiewny z własnym by-passem wyposażonym w termostat bimetaliczny i przepustnicę (na wypadek braku prądu) pozwalają zrobić efektywne

 

a po co kombinować...?

zrobić zwykłe DGP i tyle ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...