Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbudowałeś za ciepły dom i masz problemy z kominkiem. Ja takich problemów nie mam :D

Ty i tak się ciesz, że nie kupiłeś takiej mocy jak Cetera :yes:

 

Nie przypominam sobie zebysmy byli na "ty" i nie zycze sobie tego!

Nie masz problemu bo masz pietrowca z antresola a nie parterowke. Wystarczy ze za x lat zrobie poddasze i tez nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek im mniejszy tym lepszy. Ale należy pamiętać że kominek odda tyle ciepła ile do niego wpakujemy drewna i jak będziemy palić. Ja po 3 sezonach i "naumieniu" się palenia od góry nauczyłem się nie przegrzewać domu nawet jak temp za oknem jest na plusie. A przez 2 lata myslałem że jest to niemozliwe. Kominek Lazar Silesia z nasadką wodną. Mały to on nie jest. Szyba pojedyńcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie obudowa kominka będzie z materiałów izolacyjnych a nie akumulacyjnych w całości izolowana od salonu i bez kratek na salon.

http://www.owo.pl/112,pl_plyty-perlitowe.html

i

http://www.owo.pl/60,pl_plyta-izolacyjna-grenaisol-3cm-60x80-cm.html

Większość ciepła z obudowy będzie wyrzucana do garażu a mniejsza część na pokoje przez DGP :)

Sam wkład nie będzie też z wysokiej półki jeśli chodzi o sprawność bo:

http://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-basia-15-kw-z-wermikulitem_basia

 

I to wg mnie dobry sposób na kominek w domu energooszczędnym,bez przegrzewania salonu.

Poczytałeś o kominkach, wypowiedzi innych forumowiczów i nic z tego nie zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie zrozumiałeś ale nie powstanie żadne nadciśnienie gdyż obwód nawiewowy pracuje w obiegu wewnętrznym z otwartym dolotem z zewnątrz i gdyby nie działający wywiew to praktycznie żadne istotne ilości powietrza z zewnątrz się nie dostaną.

 

Ależ zrozumiałem. Dajesz wyjście z DGP wpięte przed requ na kanale z zewnątrz. Nawiew ustawiasz na maksa a wywiew na minimum i zdaje ci się, że stworzyłeś obieg wewnętrzny.

Skoro jak twierdzisz nie masz nadciśnienia to zwiększając nieco wywiew powinieneś uzyskać podciśnienie a to już łatwo ocenić przykładając wilgotną łapę do dziurki od klucza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek im mniejszy tym lepszy. Ale należy pamiętać że kominek odda tyle ciepła ile do niego wpakujemy drewna i jak będziemy palić. Ja po 3 sezonach i "naumieniu" się palenia od góry nauczyłem się nie przegrzewać domu nawet jak temp za oknem jest na plusie. A przez 2 lata myslałem że jest to niemozliwe. Kominek Lazar Silesia z nasadką wodną. Mały to on nie jest. Szyba pojedyńcza.

 

Ja znam palenie od góry ale po godzince ogień sięga już dołu i wtedy uciekaj ile wlezie. Zrobiłem błąd bo chciałem kominek w miarę blisko kanapy w salonie żeby patrzeć na ogień. No i można patrzeć przez godzinę a potem uciekać ;-)

 

Do Arturo - zapomnij o tym kominku. Wyobraź sobie że aby nie przegrzać domu/salonu będziesz musiał palić kilkoma szczapkami. Jak one będą wyglądały w tym wielkim kominku? Druga sprawa czy konstrukcja kominka umożliwia takie palenie "od biedy"? Mój kominek ma taką konstrukcję, że jak nie napalisz porządnie to się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie mam to czego sobie życzysz a czego nie? Czy ci się podoba czy nie, na forum wszyscy jesteśmy na ty.

A nazwiskiem sam przez wiele miesięcy tutaj paradowałeś.

Pozdrawiam świątecznie.

łem, wiec w czasie przeszlym. Ty masz nick, i po nim inni Cie nazywaja wiec i Ty to uszanuj wzgledem innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zrozumiałem. Dajesz wyjście z DGP wpięte przed requ na kanale z zewnątrz. Nawiew ustawiasz na maksa a wywiew na minimum i zdaje ci się, że stworzyłeś obieg wewnętrzny.

Skoro jak twierdzisz nie masz nadciśnienia to zwiększając nieco wywiew powinieneś uzyskać podciśnienie a to już łatwo ocenić przykładając wilgotną łapę do dziurki od klucza!

 

Przepraszam ale nie nadążam :)

Czy Artur chce zrobić to w taki sposób aby reku a dokładnie jego czerpnie świeżego powietrza podpiąć do DGP????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poczytałeś o kominkach, wypowiedzi innych forumowiczów i nic z tego nie zrozumiałeś.

Dużo zrozumiałem :)

Przepraszam ale nie nadążam :)

Czy Artur chce zrobić to w taki sposób aby reku a dokładnie jego czerpnie świeżego powietrza podpiąć do DGP????

To nie ja,ja mam osobne kanały DGP :)

Jeśli ktoś chce coś takiego wykonać to poniżej ładnie jest to opiasne:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152431-hybryda-WM-i-DGP

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam palenie od góry ale po godzince ogień sięga już dołu i wtedy uciekaj ile wlezie. Zrobiłem błąd bo chciałem kominek w miarę blisko kanapy w salonie żeby patrzeć na ogień. No i można patrzeć przez godzinę a potem uciekać ;-)

 

Ja u siebie mam 3 grube kawałki, na to 4 cienkie (to jest jeden grubszy połupany) i na to podpałka.

1. pierwsze 5 minut powietrze w pełni otwarte, drzwi uchylone

2. zamykam drzwi i na pełnym powietrzu palę około 30 minut.

3. Mniej więcej po tym czasie gdy górne pietro pali sie i ogień zaczyna przebijać się do dolnego, zmniejszam powietrze do jakiś 40%

Pali sie to wolno, oddaje cieplo przez jakieś 4 godziny. Po spaleniu jeśli jest potrzeba to podkładam jeszcze jeden - dwa kawałki. wtedy otwieram powietrze do 60%.

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...