Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale kominek to nie tylko wspomaganie ogrzewania prądem,to także zabezpieczenie na wypadek awarii.

Jako,że tutuowi "ogrzewający elektrycznością" posiadają również kominek dlatego nie widzę przeszkód do pisania także o nim.

 

Koza też jest zabezpieczeniem na wypadek awarii. Mało tego może być wystarczająca do zapotrzebowania ciepła dla Twojego domu.;) Dlaczego więc przy bezrobociu ładować się w kominek i pompę ciepła.;) Chyba to nielogiczne ekonomicznie.:no:

 

Nie wiem czy zasłyszane czy własne ale porównanie do Wawela, a tym bardziej jego pikantne elementy, to jak dla mnie tekst mijającego roku!;)

To co mówisz o tym, delikatnie mówiąc bajzlu, to nie tylko specyfika tego tematu ale całego forum - nie do pomyślenia na takiej elektrodzie albo nawet peb-ie gdzie moderatorzy są nie od parady.

 

Z tym Wawelem to chyba nie do mnie? Ja tylko odpowiedziałem.;)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza, kominek itp. wymaga komina, zasilania w powietrze, zgromadzonego drewna - wymówka o awarii to bzdura, na wypadek awarii (jaka częstotliwość?) to butla z gazem i promiennik za sto/kilkadzisiąt zł.

 

Akurat koza w tym poście była aluzją do Arturo72.;) Ponieważ ogrzewa nią niezamieszkały jeszcze dom, robiąc kominek i trzymając zapakowaną pompę ciepła . ;) Chyba że teraz przy handlowaniu nimi sprzeda.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Akurat koza w tym poście była aluzją do Arturo72.;) Ponieważ ogrzewa nią niezamieszkały jeszcze dom, robiąc kominek i trzymając zapakowaną pompę ciepła . ;) Chyba że teraz przy handlowaniu nimi sprzeda.:p

Kozą ogrzewam bo muszę,czsami jak jest bardzo mroźno to 2 falerki idą dodatkowo,kominka(wkładu) jeszcze się nie dorobiłem,chociaż DGP nawet przy kozie po lekku działa ;)

Pompa właśnie "idzie" z "Niemców,także nie mam jej jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozą ogrzewam bo muszę,czsami jak jest bardzo mroźno to 2 falerki idą dodatkowo,kominka(wkładu) jeszcze się nie dorobiłem,chociaż DGP nawet przy kozie po lekku działa ;)

Pompa właśnie "idzie" z "Niemców,także nie mam jej jeszcze.

 

Jak to nie masz? Przecież już dawno chwaliłeś się że masz upatrzoną a teraz inną z Niemiec ściągasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomalutku buduję rozdzielnię do osobnego zasilania dla grzejników ( teraz chodzą na normalnym obwodzie ) :)

Jeszcze moduł sterowniczy Atlantica i licznik jednofazowy ABB do podgrzewacza wody :)

Bo teraz wpięty jest ZEXT ale jakoś mi nie pasuję :)

Za małe cyferki :)

I jeszcze jedna czasówka do licznika - dwie taryfy ;)

Zdj_cie0013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
faktycznie na forum potwierdzaliście sobie z mikim kolejne ostateczne terminy montażu

No...

Jak to nie masz? Przecież już dawno chwaliłeś się że masz upatrzoną a teraz inną z Niemiec ściągasz.

No,już prawie rok temu(w lutym ;) ) umowa podpisana była na realizację w okolicach sierpnia,września.

Tak wyszło,że dopiero teraz,na dniach będzie montowana,Panasonic a nie Atlantic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiście te offtopy (chociaż teraz to i tak pestka w porównaniu z tym co było kiedyś) są czymś, co sprawia że często tutaj zaglądam...

fakt, dla kogoś kto chce tutaj zajrzeć i po prostu "wyczytać" wiedzę może to być niezrozumiałe i wkurzające :)

 

ŚWIĘTA PRAWDA ;-) Ja też tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam prądem i mam kominek :)

A dlaczego o kotle na eko groszek tu nie wspominasz ?

Dobrzy czarodzieje jesteście z arturo czy arturemWi bo on się nie może jeszcze zdecydować.

Ciekawe pod iloma nickami jeszcze ludzi bałamuci.

Jak Arturo fajnie jak ktoś się wpiedziela między wódkę a zakąskę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A dlaczego o kotle na eko groszek tu nie wspominasz ?

Dobrzy czarodzieje jesteście z arturo czy arturemWi bo on się nie może jeszcze zdecydować.

Ciekawe pod iloma nickami jeszcze ludzi bałamuci.

Jak Arturo fajnie jak ktoś się wpiedziela między wódkę a zakąskę ?

Spoko,nie widzę problemu w przeciwieństwie do Was ;)

Wolność słowa rządzi się swoimi prawami ;)

Co do decyzji,oczywiście się zdecydowałem i cały czas czekam na montaż pompy ciepła ale tutaj to już jest od dawna znane...

Kominek też będzie ale kocioł na ekogroszek już niestety nie,nie mam komina w kotłowni :)

"Eko" - polska to kraj gdzie nawet kotly co sa eko, cuda:-) ja o kotlach duzo nie wiem, wiec moze nastapil jakis przelom o ktorym nie wiem

Doszło do takiej parodii,ze w mojej gminie są dofinansowania do kotłów na "eko"groszek...

Warunek tylko jeden ruszt i jest mało chętnych ;)

Dofinansowanie to 1500zł ale już dla grzania prądem dofinansowanie to 2500zł :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ci znowu powiem że to zależy od gminy, jedna ma może 1500, druga 23% odlicza a trzecia 6 tysi dopłaca a do twojej jeszcze wirtualnej pompki ani gronia.

Toż dopiero parodia, jacyś inni ludzie tam żądzą wg. ciebie.

Ty jeszcze ze swoimi wyliczeniami nie wiadomo gdzie zajedziesz choć źle ci nie życzę, ale jak kolega miki przyznaje się do ogrzewania prądem, do kominka ale do kotła 22 czy 24kW na groszek to nie chce mu przez klawiaturę przejść w wątku o ogrzewaniu prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...