Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam za małe zamieszanie ale niech on też poczuje trochę jak to jest, ja włazi tam gdzie nie ma nic konkretnego do powiedzenia poniważ nie ma o tym zielonego pojęcia.

A wiecie prowadzi fajny ranking kotłów na eko groszek - według urody.

Dobranoc wszystkim pompiarzom i grzejących prądem, niech moc będzie z Wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi wytłumaczyć "Spaliny mają mniej tlenku węgla i tlenków siarki" ? Bo instalacji odsiarczania taki kociołek nie ma?

dalej: "wartość opałowa tego paliwa jest wyższa niż zwykłego węgla prosto ze złoża" - Znowu nie rozumiem ( mowa o węglu nie o urobku)

jakie są metody odzyskiwania siarki z węgla bez jego spalenia?(nadmieniam, że eko-groszek jest produkowany praktycznie z każdego pokładu)

Z poważaniem

między innymi - mgr inż. górnik

eko-groszek to jedynie sortyment węgla, a nie jakaś specjalna jakość. Po prostu elektrownie wolą jak najdrobniejszy miał. Większość domów wolała kostkę lub orzech. Nie było co robić z średnim sortymentem, bo elektrownie płaciły mniej bo trzeba było to dłużej mielić. Stąd mamy hit ekologii - eko-groszek.

A, i nie jestem przeciwnikiem węgla:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat związane jest ze spalaniem. Kotły z wentylatorem i elektroniką zapewniają lepsze spalanie od starych kotłów. Ale to nie ma nic wspólnego z medium. Gdybyś zobaczył spalanie tzw. mułków w akcji pewnie stwierdziłbyś że od sąsiada wydostaje się skromna smużka dymu:p

A tak na marginesie też będę grzał dom węglem, ale za to spaliny będą odfiltrowane i odsiarczone, czyli zgodnie z tematem tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety widzę

prawie dymu nie zobaczysz

obok na ulicy facet pali miałem- jakby lokomotywa pojechała

 

tak przy okazji jakie u was zużycie bo widzę że ludziom się nudzi podawać zużycia

oprócz ludzi z podkarpacia

 

malux a gdzie twoje statystyki? nie mialem przyjemnosci sie zapoznac....

 

Ostatni tydz. 24-30.12.2012:

 

http://www.wunderground.com/history/airport/EPPO/2012/12/23/WeeklyHistory.html

 

Zuzycie na ogrzewanie 229 kWh taniej, 32,71 kWh/doba, temp 22*C.

 

Zuzycie za caly rok 2012: 4721 kWh taniej (brak innych zrodel ciepła) tj. ok. 37,78 kWh/m2 (pierwszy rok), CWU 2737,5 kWh taniej (2+2).

 

Wszedzie COP=1.

 

Srednia dobowa wymiana powietrza przez rekuperacje 110 m3/h

 

Koszt wg aktualnych taryf ENEA G12: calkowity 2086 zl brutto/rok, w tym CO 1321 zl brutto, 765 zl brutto CWU.

 

Koszt calkowity systemu ogrzewania 9200 zl, analogiczny koszt systemu wentylacji 13000 zl.

 

I co?

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bardzo byłbym za tym, żeby wszyscy palący byle czym byli nie tylko zachęceni ale nawet zmuszeni palić tylko takim ekogroszkiem i najlepiej żeby jeszcze to kontrolować (przysłowiowe kopcenie jak z lokomotywy) bo teraz mieszkam w centrum Wro a okna nie idzie otworzyć....

Jakoś smog ze spalin samochodowych we Wro... Tobie nie przeszkadza przez cały rok.;) Wystarczy zmusić ludzi do jeżdżenia samochodami najbardziej ekologicznymi. Jakby Tobie tak nakazywali a nie byłoby Ciebie stać, to uważałbyś ze straszna krzywda się dzieje. Tylko weź pod uwagę że nie wszystkich ludzi stać na kotły z podajnikami i ekogroszek. Druga sprawa że w tak zw. śmieciuchach uświadomieni palacze palą z mniejszym zadymieniem niż niektórzy w kotłach z podajnikiem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ydzień od soboty do soboty

zużycie 47,9 kwh czyli na dobę 7 kwh w niedzielę spaliłem 6 kg brykietu dębowego dąbexu[koszt 4,8zł]

temperatura w domu 20-21 jeden dzień supersłoneczny-na moje oko dało więcej energii niż te 6kg.

temp zewn typowe jak w grudniu

 

4 tygodnie grudnia to 265 kwh plus 30-33 kg brykietu

temp to minimum 20-21-nie mieszkamy

 

trzeba jeszcze dodać 2 doby -okolo 16-18 kwh dojdzie

 

temp zasilania podłogówki to 26-27 stop

pompa pracuje 7-9 h na dobę z modulacją głównie 16 %

pierwsze 30-60 min to 30-50 %

 

się udało przenieść ale są chyba prostsze sposoby niż z podswietleniem

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co?

 

ano to że muszę po zimie przemyśleć oplacalność pompy

lepiej po roku bo dojdzie cwu za 12m

 

no dla obrony swoich wyników dopiszę że grzeję 123m2 i 330m3

ja się nie kryje z moimi odczuciami - przez zmienny cop powietrzna może zbliżyć się prądu[zobaczę po zimie]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...