Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A prąd w Polsce to niby z czego otrzymujesz?

Znasz górnika z Górnego Śląska(nawet nie wykonującego swojego zawodu w pełni), który byłby przeciwny wydobyciu węgla? ( gdyby nie durnie z W-wy którzy 20 lat temu nie zarżnęli górnictwa bezrobocie byłoby mniejsze o co najmniej 0,5 mln )

Więc może schizy to kieruj gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam deputatu jak również bonów za flapsy. Trzeba jednak rozróżnić spalanie w elektrowni ze spalaniem węgla w domowym kotle. I czy to jest spalana kostka, orzech czy ekogroch to wylatuje z komina dokładnie to samo (pod warunkiem właściwej ilości doprowadzonego powietrza).

Pojmijcie, że ekogroch jest tym samym węglem co każdy inny sortyment i nie ma w nim nic innego czego nie posiada każdy węgiel z każdej kopalni i nie posiada żadnych szczególnych proekologicznych właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ydzień od soboty do soboty

zużycie 47,9 kwh czyli na dobę 7 kwh [...]

temp zasilania podłogówki to 26-27 stop

 

i co?

 

ano to że muszę po zimie przemyśleć oplacalność pompy

lepiej po roku bo dojdzie cwu za 12m

 

no dla obrony swoich wyników dopiszę że grzeję 123m2 i 330m3

ja się nie kryje z moimi odczuciami - przez zmienny cop powietrzna może zbliżyć się prądu[zobaczę po zimie]

 

Jak ja bym chciał widzieć takie wyniki. U mnie co prawda o niebo cieplej ale zużycie kilka razy większe.

 

A przy okazji pochwalę się swoim wynikiem. 1250kWh za grudzień czyli prawie 450zł. Nie jest to rewelacja bo część dzienną grzeję kominkiem. Choć jak niektórzy płaczą, że za mieszkanie grzane gazem potrafią zapłacić dwa razy tyle to nie mam powodów do zmartwień ;-). Zakładając, że styczeń i luty będą temperaturowo podobne to powinno wyjść i tak poniżej 3 tys zł za ogrzewanie roczne co jest wynikiem absolutnie akceptowalnym choć dalej chętnie przerobił bym jakąś klimę żeby wstępnie podgrzewała wodę w CO. Kiedyś się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter, żeby styczeń i luty był podobny do grudnia?

Obudź się już:)

Chyba raz na sto lat

 

w tym sezonie mamy styczen taki jak w ubiegłum sezonie grudzień i na odwrót

koniec stycznia i luty może znow będą proźniejsze... zobaczymy

 

Jak ja bym chciał widzieć takie wyniki. U mnie co prawda o niebo cieplej ale zużycie kilka razy większe.

 

A przy okazji pochwalę się swoim wynikiem. 1250kWh za grudzień czyli prawie 450zł. Nie jest to rewelacja bo część dzienną grzeję kominkiem.

 

u mnie niemalże tyle samo

01.12 889,9 --> 2089,00 31 dni = 1199,1 kWh co daje 38,68 na dobę

brak dopalania, podpalania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XII-2012

1065kWh, 34,4kWh/dobę, + 0,17m3 (0,24mp) drzewa, temp 21,5, łazienka 22-22,5

 

Ostatnio chodzi mi po głowie jedna rzecz, żeby pobawić się ze sterownikami. Devi 550 mają tzw. opcję adaptacyjną, nastawiasz np. 21,5 na godzinę 7:00, a one tak się załączają żeby na 7:00 była temp zadana. Podobno korzystając z wart temp posadzki i temp powietrza i z dnia na dzien coraz lepiej znaja pomieszczenie. Kiedyś tą opcję miałem załączoną tyle że że nastawa "wysoka" była np. 13-16, co powodowało że ogrzewanie załaczało się przez 13 (w drogiej taryfie). Teraz myślałem żeby zrobić tak: ponieważ II taryfę mam 22-07 i 13-16 to na sterownikach nastawie temp zadaną 21,5 o godzinie 6:30 i 15:30. Ogrzewanie będzie załączało się wcześniej, przy 6:30 to żaden problem bo od 22 jest tania taryfa, mam nadzieje że dla nastawy 15:30 ogrzewanie nie załączy się wcześniej niż o 13. Teraz mam tez nastawę wysoką 22-23, ale nie wiem czy ona jest potrzebna przy domach 3-4 litrowych, ponieważ nawet przy niskich temp. zewnętrznych dom się nie wychładza po 16, bo prawie zawsze są zyski bytowe, druga sprawa że jak temp spadnie o 0,5* to i tak załaczenie o 22 nic nie da dla komfortu mieszkania bo juz będę spał nim to odczuję. To o ile spadnie w nocy nie ma znaczenia bo przecież sterownik będzie miał zadane żeby na 6:30 było 21,5.

na razie zrobię tak w jednym pomieszczeniu i zobacze jak to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje tak mają w standardzie

jak ustawiam im temperaturę to tak się załączają by o danej godzinie była już ta temperatura

sterownik ma taką opcję jak opóźnienie startu ale tylko 10 min wiec nie dużo ...

i najgorsze jest to że steruje się pełnymi godzinami

w dzien mam nastawione 13-15

ale na noc zaczynac najlepiej grzac od 23 ... :( zamiast 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter u mnie faktycznie jest dopalanie , przepalanie do kosztów prądu należy bezwzglednie doliczyć te 25 zł na miesiąc za brykiet

fakt że u mnie jest prosty przelicznik m2 na m3 przez wysokość.

na zużycie prądu to nie ma tak oczywistego efektu ponieważ ogrzewanie jest sterowane w 100% przez pogodówkę .

pompa tyle właduję co jej temp zewn podpowiada

kominek daję raczej efekt przegrzania.

przy temperaturach powyżej -5 to kominka nie warto nawet odpalać

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XII-2012

1065kWh, 34,4kWh/dobę, + 0,17m3 (0,24mp) drzewa, temp 21,5, łazienka 22-22,5

wykonawca pianek natryskowych mat3006 w wątku pianka ocieplająca kontra welna twierdzi że 20cm wełny 0,033 nie jest w stanie dać takich rezultatów jakie ty osiągnąłeś, pisał coś o kłamcach i o Doradcach Specjalnej Troski. (w skrócie D.S.T.)

 

pozwoliłem sobie podlinkować twoje posty do tamtego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo patrząc na twoje zużycie to masz najbardziej oszczędny dom z obecnie piszących uwzględniając twoje m2 i m3

pisząc po chlopsku przy pelnych wysokościach pomieszczeń bez skosów

 

wykonawca pianek natryskowych mat3006 w wątku pianka ocieplająca kontra welna twierdzi że 20cm wełny 0,033 nie jest w stanie dać takich rezultatów jakie ty osiągnąłeś, pisał coś o kłamcach i o Doradcach Specjalnej Troski. (w skrócie D.S.T.)

pozwoliłem sobie podlinkować twoje posty do tamtego wątku

Nie wiem skąd wziąłeś to 20cm wełny? reszty nie będę komentował.

Oceń moja stopkę 25/25/50 (podłoga/ściana/strop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe podsumowanie za 2012...

ogrzewanie 9098,39kwh

CWU 1169,44kwh

 

całkowite...

T. nocna 10342,6kwh

T. dzienna 2788,9kwh

 

za grudzień 2063,78kwh + ok.60kwh ze spalonego drewna w kominku ( palone dwa razy wieczorem ...)

 

korzystajac z tego, ze mam troche czasu dzisiaj kolejne statsy......

za grudzien zuzycie na CO 1127 kWh....

i w koncu wyliczylem faktyczna kubature wewnetrzna (grzana), ktora wynosi 427 m3,

czyli na kubik zuzycie roczne = 4721 kWh : 427 m3 = 11,05 kWh/m3

 

Porownujac zuzycie do Lobo_M i R&K powoli mozna wyznaczac prog oplacalnosci jakosci (grubosci) przegrod.... na papierze maja znacznie lepsze. No i rzecz, ktora mnie najbardziej dreczyla czyli plyta fundamentowa, a wlasciwie jej brak u mnie (mimo, ze juz zamawialem projekt, ale stchorzylem, a raczej moj generalny wykonawca).... tutaj tez nie widze zadnych cudow... o kosztach nie wspominam.

Przy rekuperacji, ktora blyskawicznie wyciaga wilgoc techniczna, nie widze roznic w zuzyciu energii w pierwszym sezonie i drugim (u mnie 01-04.2012 i teraz 11-.. .2012)

 

Generalnie uwazam, ze prog oplacalnosci to przegrody U=0,1 i dalej juz trzeba sie zajac COP-em i minimalizacja zuzycia w drogiej taryfie.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo patrząc na twoje zużycie to masz najbardziej oszczędny dom z obecnie piszących uwzględniając twoje m2 i m3

pisząc po chlopsku przy pelnych wysokościach pomieszczeń bez skosów

 

korzystajac z tego, ze mam troche czasu dzisiaj kolejne statsy......

za grudzien zuzycie na CO 1127 kWh....

i w koncu wyliczylem faktyczna kubature wewnetrzna (grzana), ktora wynosi 427 m3,

czyli na kubik zuzycie roczne = 4721 kWh : 427 m3 = 11,05 kWh/m3

Moja kubatura 418m3, powierzchnia 10m2 mniejsza, ocieplenie lekko lepsze niż kurt76, zużycie uwzględniając kominek porównywalne, albo i lekko wyższe. Więc chyba nie mam najoszczędniejszego domu na forum, a oceniając inne osoby moje wyniki przy tym stopniu ocieplenia (po edit: miało być) NIE uważam za wybitne.

Nadal uważasz że jestem u mnie cuda?

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujac zuzycie do Lobo_M i R&K powoli mozna wyznaczac prog oplacalnosci jakosci (grubosci) przegrod.... na papierze maja znacznie lepsze. No i rzecz, ktora mnie najbardziej dreczyla czyli plyta fundamentowa, a wlasciwie jej brak u mnie (mimo, ze juz zamawialem projekt, ale stchorzylem, a raczej moj generalny wykonawca).... tutaj tez nie widze zadnych cudow... o kosztach nie wspominam.

Przy rekuperacji, ktora blyskawicznie wyciaga wilgoc techniczna, nie widze roznic w zuzyciu energii w pierwszym sezonie i drugim (u mnie 01-04.2012 i teraz 11-.. .2012)

 

Generalnie uwazam, ze prog oplacalnosci to przegrody U=0,1 i dalej juz trzeba sie zajac COP-em i minimalizacja zuzycia w drogiej taryfie.

 

 

kurt76 i Lobo_M - szybkie pytanie - jak wyglądało u Was zużycie w 1 i 2 sezonie ??

i jeszcze jedno - kurt76 - uważam że czapka ma znacznie większe znaczenie od butów

 

porównując na dziś te 3 domy - każdy z nich jest inny tj inna bryła inny dach, garaż , poddasze etc , inaczej też ocieplony a wyniki porównywalne (na dziś) = wniosek końcowy poprawny ;)

 

kiedyś w wolnej chwili powinniśmy jeszcze dla potomnych przeliczyć współczynnik kubatury do powierzchni przegród zewnętrznych

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...