Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja kubatura 418m3, powierzchnia 10m2 mniejsza, ocieplenie lekko lepsze niż kurt76, zużycie uwzględniając kominek porównywalne, albo i lekko wyższe. Więc chyba nie mam najoszczędniejszego domu na forum, a oceniając inne osoby moje wyniki przy tym stopniu ocieplenia uważam za wybitne.

Nadal uważasz że jestem u mnie cuda?

 

ja mam pow uz. ok. 125 m2, duze skosy (brak scianki kolankowej, nachylenie dachu 40*)

wiekszosc ciepla ucieka oknami, drzwiami, etc. styropian grafitowy 20 max 25 cm dach 35 max 40 cm dobrej welny.... plyta fundamentowa - tu mam za mala wiedze, ale chyba jak nie ma wysokich wod gruntowych bez znaczenia przy podobnych grubosciach izolacji.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kurt76 i Lobo_M - szybkie pytanie - jak wyglądało u Was zużycie w 1 i 2 sezonie ??

 

mieszkam dopiero rok, wprowadzilem sie na swieta (Wigilie) 2011 do swiezego domu, wczesniej nie grzanego i porownujac pierwsza czesc sezonu stycz-kwiec i druga czesc od listopada do teraz, to nie widze wiekszych roznic..... na poczatku kilka dni z rekuperatora leciala ciurkiem wilgoc, ktorej starczylo doslownie na pare dni... rekuperator osusza dom w tydz. wiec nie ma wlasciwie tego czynnika.... z tym, ze ja nie mam podlogowki, moja masa akumulacyjna wynosi tylko kilkaset kilo... specjalne szamoty ceramiczne.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

porównując na dziś te 3 domy - każdy z nich jest inny , inaczej też ocieplony a wyniki porównywalne ...

 

mój od waszych różni się jednym szczegółem ...

brakiem ocieplenia fundamentów , no i jest dziurawy jak sito ...;)

 

jak dla mnie aby dom był ekonomiczny musi mieć dobre "buty" a także być szczelny ...;)

reszta jest pomijalna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pow uz. ok. 125 m2, mam duze skosy (brak scianki kolankowej, nachylenie dachu 40*)

wiekszosc ciepla ucieka oknami, drzwiami, etc. styropian grafitowy 20 max 25 cm dach 35 max 40 cm dobrej welny.... plyta fundamentowa - tu mam za mala wiedze, ale chyba jak nie ma wysokich wod gruntowych bez znaczenia przy podobnych grubosciach izolacji.

 

Tu się nie zgodzę spokojnie do 60cm mozna dojść, szczególnie przy parterówkach. Przy moich 50cm nadal ciepło ucieka, tzw wełna na górze ma wiekszą temp od np. krorwi co świadczy o ucieczce ciepła. Można jeszcze inaczej to sprawdzić, wkładając rękę w granulat widać na jakich głebokościach jest jeszcze ciepło i na lepno nie kończy się ono na 30-35 cm. Jak za xlat będę robił poddasze użytkowe na jakiś 40-50m2 to ocieplenie z tej powierzni dam na boki i wtedy bedzie z 60-70cm i to mnie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś to 20cm wełny?

pisałeś o tym w swoim dzienniku w 2010roku

jest nawet taka fotka

DSC08076.JPG

lub taka

http://lh3.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TNVj5rrbu4I/AAAAAAAAIdQ/2p8enYMwi_U/s1024/DSC08064.JPG

i podpis

Ja ocieplałem strop bo mniejsza powierzchnia i łatwiej, a ocieplenie stropu i ściany 20cm wełny 0,033.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy&p=4477113&viewfull=1#post4477113

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... Obróbka styropianu przy oknach, połączenie izolacji ścian i stropu, Ogólnie te miejsca gdzie łącza się izolację. Nie wiem jak ocieplasz strych? skosy czy strop? Ja ocieplałem strop bo mniejsza powierzchnia i łatwiej, a ocieplenie stropu i ściany 20cm wełny 0,033."

jak bys przeczytał całość i posty wczesniejsze to widziałbyś że była dyskusja na temat połączenia ocieplenia ściana-strop i to to miejsce jest ocieplone wełna 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z tego, ze mam troche czasu dzisiaj kolejne statsy......

za grudzien zuzycie na CO 1127 kWh....

i w koncu wyliczylem faktyczna kubature wewnetrzna (grzana), ktora wynosi 427 m3,

czyli na kubik zuzycie roczne = 4721 kWh : 427 m3 = 11,05 kWh/m3

 

Porownujac zuzycie do Lobo_M i R&K powoli mozna wyznaczac prog oplacalnosci jakosci (grubosci) przegrod.... na papierze maja znacznie lepsze. No i rzecz, ktora mnie najbardziej dreczyla czyli plyta fundamentowa, a wlasciwie jej brak u mnie (mimo, ze juz zamawialem projekt, ale stchorzylem, a raczej moj generalny wykonawca).... tutaj tez nie widze zadnych cudow... o kosztach nie wspominam.

Przy rekuperacji, ktora blyskawicznie wyciaga wilgoc techniczna, nie widze roznic w zuzyciu energii w pierwszym sezonie i drugim (u mnie 01-04.2012 i teraz 11-.. .2012)

 

Generalnie uwazam, ze prog oplacalnosci to przegrody U=0,1 i dalej juz trzeba sie zajac COP-em i minimalizacja zuzycia w drogiej taryfie.

 

z\ ostatnim zdaniem wwypada się mi zgodzić- :rolleyes: do 1000 kwh i tak nie zejdę a wszystko co jest poniżej 1500kwh i tak będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo_M z biegiem czasu jak oceniasz granulat styropianu?

Zastosował byś go po raz drugi?Czy raczej wełna.....

 

Nadal mam mieszane uczucia co do tego granulatu.

Szybko się "układa", wchodzi w każdy zakamarek co daje dokładną izolację i jest tani jesli dobrze pamietam m3 wychodził mnie ok 30-32zł

No ale nie jest tak bezpiecznie, to jest chyba jedyny minus. Przez to mam czujki ppoż. na poddaszu podpięte do systemu monitoringu. na styropianie wełnę. Z drugiej strony, bez względu na styropian na poddaszu 100% rzeczy (kartony, deski itd) jest łatwopalne. Tak samo sprawa ma się ze stropem drewnianym, niby tańszy (choć teraz to nie wiem czy wyszedł taniej) ale bardzo wiotki, myśle że to sprawa bardzo indywidualna, trzeba wypisac + i - i zobaczyc jakie z nich są dla nas ważniejsze.

Naprawdę nie wiem czy dałbym drugi raz styropian, jesli miałbym wiekszy budżet dałbym wełnę, jedno co jest pewne to min 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, powierzchnia styku dużo mniejsza

 

na kopule autorusa sie wzorował sam Pierre Cardin i też ładnie wyszło, ale mostek do gruntu jest potworny; proszę zwrócić uwagę na montaz okien w warstwie ocieplenia.

 

http://i.pinger.pl/pgr227/8c51417e000555d34ab8b2ac/przyjecie-w-cannes.jpg

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...