Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do spłaty w sumie 14.781zł, - lokata 6% - do odebrania w sumie 17.908zł.

Powiedz mi gdzie takie warunki znajdę, bo się zadłużę na maxa i wszystko wpłacę na taką lokatę. Co miesiąc będę spłacał kredyt, a za to, co mi zostanie z odsetek coś sobie kupię. Dobrze, że lokaty są objęte BFG, bo skoro banki tak gospodarują pieniędzmi, to długo nie będą działać... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liczenie proste jak cholera; 10.000zł na 10 lat na "pompkę":

- kredyt 8,35% (Twoje 7% odsetek +1,35% marży) - do spłaty w sumie 14.781zł,

- lokata 6% - do odebrania w sumie 17.908zł.

Lepiej swoją kasę mrozić czy kredyt brać?

 

Tak liczyc nie mozna. Do polowy czasu kredytu splacasz wiecej odsetek niz kapitalu (wiekszosc kredytow jest na 30 lat). Przez pierwsze 10 lat to zaplacisz z 2 tys odsetek i byc moze z 1000 zl kapitalu.

 

No chyba, ze kredyt brales na 10 lat, ale tak ma niewielu.

 

Mozna na to odzielny watek, choc sa kalkulatory online.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt od lokaty różni się tym, że trzeba go spłacać natychmiast a lokatę "konsumuje" się na koniec bo inaczej będzie mniejsza więc myślenie o spłacie kredytu lokatą to kolejny błąd. To wszystko tylko przykłady bo trudno znieść jak jedni mówią, że kredyt spłaca x2 a drudzy, że lokaty to interes życia.

Wiem, czym się różni kredyt od lokaty ;-) Niestety te Twoje przykłady nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo nie ma takich lokat bankowych na których można by zarobić biorąc w banku kredyt. To tak jakbyś szukał perpetuum mobile, tylko takiego ekonomicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czym się różni kredyt od lokaty ;-) Niestety te Twoje przykłady nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo nie ma takich lokat bankowych na których można by zarobić biorąc w banku kredyt. To tak jakbyś szukał perpetuum mobile, tylko takiego ekonomicznego.

 

No i jeszcze podatek Belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już szczegół techniczny, kredyt jakoś wpuścisz w koszty takiej założonej kredytowo-lokatowej firmy ;-) Może AmberG chciał tak robić ?

 

Jak chcemy, żeby było tanio, to lepiej wcześniej tyle zaoszczędzić, żeby później nie pożyczać. Kredyt zawsze wychodzi drożej. Tak mówią wszystkie podręczniki od ekonomii. Chyba że się uczyłem jakiejś innej ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przykłady z dzisiejszej rzeczywistości. Nigdy nie będzie lokat na spłaty kredytów

To nie pisz, że więcej dostaniesz na lokacie (17.908zł.) niż spłacisz kredytu (14.781zł,). Belka to pikuś, dało by się go obejść, ale jak sam przyznajesz zasad rządzących rynkiem nie obejdziesz. Po prostu źle to liczysz, a tym samym takie porównania i podejmowanie decyzji na ich podstawie nie ma sensu. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedz co zrobisz w takim przypadku:

- planujesz zakup czegokolwiek za 10.000zł,

- masz na rach. te 10.000zł za które bank Ci daje dodatkowe 6.400zł po 10 latach,

- bank daje Ci 10.000zł ale już od następnego mies. musisz spłacać po 123zł przez nast. 60 mies. (10 lat, w sumie 14.780zł).

Co ja bym zrobił?

Zwyczajnie bym kupił za gotówkę:)

Kartą bym nie zapłacił, bo zostawia ślad.

Na lokaty nic nie wkładam, bo trzeba mieć pokrycie podobnie jak przy płaceniu kartą.

Kredytu bym nie dostał, bo mam za małe dochody:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie proste jak cholera; 10.000zł na 10 lat na "pompkę":

- kredyt 8,35% (Twoje 7% odsetek +1,35% marży) - do spłaty w sumie 14.781zł,

- lokata 6% - do odebrania w sumie 17.908zł.

Lepiej swoją kasę mrozić czy kredyt brać?

 

Zakładamy, ze tej kasy nie masz w kieszeni. Jak masz swój kapitał wolny, to w ogóle nie tracisz czasu na takie rozmowy! Ntb masz duże oszczędności, które "ulokowales" na 6% (-19% zysku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...