Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pasywność powinienem wziąć w " " ,

 

i jeszcze na czas obecności w pracy powinny być wyposażone w czujnik słońca: jesteś w pracy i zaczyna świecić słońce roletki się odslaniają, jak znowu robi się "ciemniej" zasuwają się.

 

Albo na sms, siedzisz w biurze i sprawdzasz pogodę za oknem swiecie to ślesz wiadomość :wink:

 

 

Ja "przesłony okienne" będę robił jako samoróbki to może coś pomyślę nad lepszymi parametrami - zawsze na noc byłby to spory zysk przy takiej temperaturze zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

słońce to potęga...

 

 

policzyłem na brudno straty przez okna:

16m2

delta T - 30st

ilość godzin - 720

 

miesięczne straty finansowe w poszczególnych przypadkach to:

- okno U = 1,4 - 193zł (brak rolet)

- okno U = 0,9 - 124zł (brak rolet)

- okno U = 0,64 - 88zł (okno plus roleta na bazie styro gr 5cm)

- okno U = 0,4 - 55zł (okno plus roleta na bazie styro gr 10cm)

 

Dwa ostatnie będą wyższe ze względu na straty na łączeniu "rolety" z murem w otworze okiennym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też słoneczko, w domu czujnik ustawiony na 21 stopni a wewnątrz jest 23 .W słoneczny zimowy dzień okna do południa to coś pięknego.

Szkoda tylko ze na piecu płomień się swieci, :evil: ładuje ten mój zasobnik tak ciągle czy co? Chyba coś nie halo z tym. Od czego zacząć sprawdzanie? :-?

 

Może się kąpiesz?? Tylko tak ciągle??

:wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też słoneczko, w domu czujnik ustawiony na 21 stopni a wewnątrz jest 23 .W słoneczny zimowy dzień okna do południa to coś pięknego.

Szkoda tylko ze na piecu płomień się swieci, :evil: ładuje ten mój zasobnik tak ciągle czy co? Chyba coś nie halo z tym. Od czego zacząć sprawdzanie? :-?

 

Może się kąpiesz?? Tylko tak ciągle??

:wink: :lol:

no co Ty rozmokłabym w końcu i rozpadłabym się na finiszu :roll:

Ma ktoś może pod ręką sprawności rekuperatora i sprawności GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja mam dom 115metrów, 25 P+W Porotherm i 20 cm styroipanu (30 cm ekofibru w dachu) oraz WM z rekuperacją.

Pierwszy sezon grzewczy, wprowadziliśmy się 1 stycznia. Grzeję kominkiem 9kW i konwektorami Atlantic. CWU na grzałkę 2kW (solary dopiero na wiosnę coś dadzą).

Do dziś zużyłem 800 kW, a jeden jest po ok. 40 groszy:

koszt 320 zł.

Myślę że nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - jak ktoś grzeje prądem to trudno podać koszt samego ogrzewania. Zwykle w takiej sytuajci domownicy mają płyte grzewczą i CWU na grzałkę. Dodatkowo światło też jest na prąd :D

 

Co do konwektorów - moim zdaniem nie ma sensu w takim przypadku 2 taryf - przecież grzeje się w dzień a w nocy ustawia 2 stopnie niższą temperaturę. Pozatym inne media ciągną dużo prądu w dzień właśnie. Po 22 idę spać a wczasie okienka taryfowego po południu nikogo nie ma w domu.

 

Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką koncepcje ogrzewania:

1)na 30% powierzchni podłogi ogrzewanie podłogowe akumulacyjne (pogrubiona wylewka- posadzki w płytkach ceramicznych)

2)Pozostała część grzejniki akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem

3)W centralnej części budynku- holl piec na drewno typu koza (do palenia jak się komu zachce :wink: )

W uzupełnieniu danych do budynku:

-powierzchnia urzytkowa 150m2 w parterze (strych narazie nie urzytkowy +40m)

-ściany 3-warstwowe (cegła elewacyjna, styro20cm, silkaE18)

-podłoga izolacja (8-16cm)

-wentylacja mechaniczna z reku+ GWC rurowy

-duże przeszklenia na południe

-nawiewy reku planuje w miejscu posadowienia grzejników akumulacyjnych(mam nadzieje że w ten sposób temperatura w pomieszczeniach będzie w miare wyrównana)

No i na koniec pytania:

1) Czy u kogoś działa podobne rozwiązanie?

2) Czy w takim układzie będzie można korzystać tylko z II taryfy?

3) W jakim promieniu rozchodzi się grawitacyjnie od pieca opalanego na drewno (mam cichą nadzieje że wentylacja mechaniczna spowoduje rozprowadzenie ciepła z okolic pieca)

Będe wdzięczny za wszelkie uwagi i własne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - jak ktoś grzeje prądem to trudno podać koszt samego ogrzewania. Zwykle w takiej sytuajci domownicy mają płyte grzewczą i CWU na grzałkę. Dodatkowo światło też jest na prąd :D

 

Co do konwektorów - moim zdaniem nie ma sensu w takim przypadku 2 taryf - przecież grzeje się w dzień a w nocy ustawia 2 stopnie niższą temperaturę. Pozatym inne media ciągną dużo prądu w dzień właśnie. Po 22 idę spać a wczasie okienka taryfowego po południu nikogo nie ma w domu.

 

Jak sądzicie?

 

Nie koniecznie znając zużycie w okresie letnim i zimiowym można oszacować koszty ogrzewania w moim przypadku było w 2009 roku okolo 316 zł/ miesiąc ponieważ za prąd miałem zaliczkę w lecie 250 zł a w zimie 566 zł. i nie miałem dopłaty.

Korzystam z konwektorów dimplex oraz taryfy nocnej i zegara sterujacego obwodami grzejnymi dzięki niemu mam zuzycie pradu w poszczególnych taryfach w stosunku dzień/noc 49/51%. Jest to opłacalne poniewaz prad w taryfie dziennej kosztuje 56 gr w nocnej 32 gr. W uproszczeniu mozna przyjąć że mam prad średnio po 44 gr. Najwieksze Spadki temperatury wystepuja w nocy wtedy właśnie jest taryfa nocna i mozna nieco podkręcic konwektory bez zbednych kosztów. Mozna równiez włączyc pralke i zmywarke przed snem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom 115metrów, 25 P+W Porotherm i 20 cm styroipanu (30 cm ekofibru w dachu) oraz WM z rekuperacją.

Pierwszy sezon grzewczy, wprowadziliśmy się 1 stycznia. Grzeję kominkiem 9kW i konwektorami Atlantic. CWU na grzałkę 2kW (solary dopiero na wiosnę coś dadzą).

Do dziś zużyłem 800 kW, a jeden jest po ok. 40 groszy:

koszt 320 zł.

Myślę że nie jest źle.

 

 

Napisz proszę kto CI wdmuchiwał ekofiber za ile i czy jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkm. Mam podobnie ale ciut inaczej :p

 

parter 2,90 cm wys ogrzewane 100 m2 podlogowka akumulacyjna, 17 cm styropianu eps 200, kominek jotul 12 kW, duze okno tarasowe z okapem strona poludniowa, rekuperator

 

pietro kolejna 100 m2 po podlodze konwektory Atlantic

 

Do 20 stycznia nie bylo potrzeby uruchamiania ogrzewania podlogowego na parterze wystarczal kominek plus konwektory w sypialniach i łazienkach. Zuzycie dzienne ok 40- 50 kWh w tym ok 9 kW cwu i 10-20 ogrzewanie, kominek używany od listopada po poludniu lub całą dobę w grudniu.

 

Temperatura na parterze 20-22 stopnie. Rekuperator rozprowadza cieple powietrze ale nie tak jak sie spodziewalem. Wazniejsze jest centralne umiejscowienie kominka bo i tak pod sufitem jest ponad 30 stopni.

 

Pietro. Chodza drabinki lazienkowe i konwektory w sypialniach w nocy. Temp ok 20-21 stopni. W czasie kapieli 28 :D Musze zmienic wodę na olej (jaki ?) w grzejnikach bo sa sterowane w II taryfie i szybko stygną.

 

Konwektory Atlantica dobrze sie sprawdzają ale tu pokusilbym sie o grzejniki akumulacyjne w zaleznosci od tego gdzie sie siedzi w dzien - u nas na parterze.

 

Przy -24, rekuperator wlot -10, nawiewy 12, wylot 2 (wg czujnikow w rekuperatorze, musze pomierzyc pirometrem). Wentylacja na najnizszym biegu 110 - 165 m3 / h calkowicie wystarcza. Wylaczenie wentylacji pogarsza komfort cieplny.

 

Przy slonecznym dniu nie dogrzewamy kominkiem, temp na parterze 21-23 stopnie mimo zewn -15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę kto CI wdmuchiwał ekofiber za ile i czy jesteś zadowolony.

Ekofiber wdmuchiwała firma Gamma Sp. z o.o.

 

Jestem zadowolony ponieważ wyszło tanio i zrobione było w 5 godzin. Wypełnienie materiałem jest bardzo dokładne, pozatym miałem killka takich miejsc, gdzie trudno by było wełną ocieplić.

Izolacja jak do tej pory świetnie się sprawdza.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zmienic wodę na olej (jaki ?) w grzejnikach bo sa sterowane w II taryfie i szybko stygną.

Nie masz grzejników drabinkowych Atlantica? One mają specjalny płyn w środku.

Konwektory Atlantica dobrze sie sprawdzają ale tu pokusilbym sie o grzejniki akumulacyjne w zaleznosci od tego gdzie sie siedzi w dzien - u nas na parterze.

Ja nie decydowałem się na akumulacyjne bo są dosyć drogie.

 

Swoją drogą - jak się zmienia taryfę na dwustrefową? Elektrownia robi z tym jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę kto CI wdmuchiwał ekofiber za ile i czy jesteś zadowolony.

Ekofiber wdmuchiwała firma Gamma Sp. z o.o.

 

Jestem zadowolony ponieważ wyszło tanio i zrobione było w 5 godzin. Wypełnienie materiałem jest bardzo dokładne, pozatym miałem killka takich miejsc, gdzie trudno by było wełną ocieplić.

Izolacja jak do tej pory świetnie się sprawdza.

Polecam

 

No ja trochę tej celulozy będę miał do wdmuchnięcia, 5 godzin to będą u mnie sprzęt rozstawiać :wink:

 

Jak możesz to napisz jeszcze jaką cenę dostałeś za metr sześcienny i jaką gęstość osiągnęli. Słyszałem (co prawda od konkurencji) że mają problem z osiągnięciem przyzwoitej gęstości i materiał w ścianach może osiadać.... ale to pewnie plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku jest inny, ale co tam :lol:

 

Co do gęstości to wydaje mi się że gęściej się nie dało. Na koniec pracy robią tzw. dobijanie - zamykają przegrodę gąbką i wdumuchują tak długo że tej gąbki już nie można utrzymać - sam próbowałem. Myślę że jest wystarczająco gesto.

Co do ceny to 170 zł za metr sześcienny.

 

Co do rozłożenia sprzętu to no problem - parkuja pod domem, wyjmuja rurę i biorą sie do roboty. Ekipa była spoko i wiedzieli co mają robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonzi dzięki za odzew, napisz proszę :

1)Czy rozprowadzasz ciepło z kominka w jakiś sposób?

2) Jaki rekuperator zastosowałeś? Czy ruch powietrza wywołany wentylacją mechaniczną nie rozprowadza ciepła z okolic kominka?

3) Czy w okolicach kominka masz wywiew wentylacyjny? Myślę że odpowiednie usytuowanie wywiewów jest kluczowe w tej sytuacji. Słyszałem, że część ludzi nad kominkiem montują małe wiatraczki które wywołują ruch powietrza, myśle że może to być skuteczne (wiatraczek mógłby być załączany przy wzroście temperatury)

Może ktoś zastosował podobne rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thoby - nie grzejniki jakies z marketu plus grzalka. Ciekawy jestem jaki to plyn jest ? :-)

 

Ja zakladalem II strefe od początku. Trzeba zlozyc wniosek o zmiane taryfy wtedy wymienią licznik.

pkm

1. Kominek jest centralnie usytuowany. Ogrzewa sprawnie 70 % pomieszczen bo jest obok klatki schodowej. Niestety gora idzie tam tez belka stropowa wys 40 cm co prawdopodobnie ciut zatrzymuje gorace powietrze.

 

2. Mam wywiew z jednej strony i moze tam jest moze 1-2 stopnie chlodniej ale z drugiej strony kominka jak wkrecalem zarowke to sie zdziwilem jak jest goraco. Reku Comfoair 550 BFB. Teraz dziala na 20 % wydajnosci to i nawiew jest ok 10 stopni. Chyba za maly wydatek na pojedynczym wywiewie zeby mialo to znaczenie bo co to jest maksymalne 50 m3 /h a teraz 10 m3/h to juz machajac gazeta jest wiekszy powiew ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...