Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najlepiej mieć bogatego tatę. Ja niestety nie mam. Skończyłem właśnie chatę i niestety wyszło mi 50 tys więcej niż planowałem. I cholera musiałem dobrać gotówki co mnie co miesiąc tak boli że znów się zastanawiam czy warto było a to mój drugi dom. Mieszkanie 200 tys taniej, mniej stresu i można rozpuscić 200 tys na wakacje ... muszę to przemyśleć

 

Kospela ja mam i pomogę jak coś wiem co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to może o kospel, łazi mi po głowie aby zacząć grzać w drugiej taryfie i zakupić taki kociołek 21kw. Przydział mocy mam.

Ale w rozmowie z przedstawicielem nie wygląda to już tak różowo.

Cena kotła to ok 3tys , model EKCO.MNz ok.

 

Ale wychodzi, że mimo ze może mieć dwa oddzielne obwody grzewcze to sterowanie drugim jest jakieś kulawe, odbywa się na podstawie krzywej grzania dla sterownika pogodowego znajdującego się w pomieszczeniu z obwodem pierwszym. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może o kospel, łazi mi po głowie aby zacząć grzać w drugiej taryfie i zakupić taki kociołek 21kw. Przydział mocy mam.

Ale w rozmowie z przedstawicielem nie wygląda to już tak różowo.

Cena kotła to ok 3tys , model EKCO.MNz ok.

 

Ale wychodzi, że mimo ze może mieć dwa oddzielne obwody grzewcze to sterowanie drugim jest jakieś kulawe, odbywa się na podstawie krzywej grzania dla sterownika pogodowego znajdującego się w pomieszczeniu z obwodem pierwszym. :confused:

 

Aż tak mocno tego nie rozgryzałem ale wedle mojej wiedzy to czujnik masz po pierwsze nie w żadnym pomieszczeniu tylko na zewnątrz. Może chodzi o czujnik wewnętrzny. Ale ja go wywaliłem bo przy grzaniu podłogi bezwładność jest taka duża że on nic nie daje a dodatkowo jak Ci coś go ogrzeje (kominek, słońce itp) to wyłączy Ci ogrzewanie w całym domu. Sterowanie z czujnikiem na zewnątrz zapewnia komfort i bezobsługowość, różnice w zapotrzebowaniu pomieszczeń wyrównujesz przepływem na rozdzielaczu a krzywą ustawiasz sobie zapotrzebowanie domu na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może chodzi o czujnik wewnętrzny. Ale ja go wywaliłem bo przy grzaniu podłogi bezwładność jest taka duża że on nic nie daje a dodatkowo jak Ci coś go ogrzeje (kominek, słońce itp) to wyłączy Ci ogrzewanie w całym domu.

A nie lepiej by było,żeby pogodówka była sobie a przy okazji czujnik wewnętrzny z dodatkowym czujnikiem temperatury podłogi z odpowiednią nastawą,poznaną metodą prób i błędów ustawić jako priorytet ?

Wg mnie pogodówka ma małe szanse na poznanie faktycznej temperatury wewnątrz,niby u Ciebie ten system działa ok ale czy nie lepiej działał by gdyby był czujnik pokojowy ?

Czysto teoretycznie teraz,bo na zdrowy rozum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo pogodówka nie ma poznać temperatury wewnątrz. To działa w ten sposób że piec ma ustawiony algorytm grzania w taki sposób np. że jak na dworze jest minus 5 to podgrzej wodę do temperatury 30 stopni, jak minus 10 to do 40 stopni itd. To do jakich temperatur ma grzać ustawia się za pomocą parametru zwanego krzywą grzania. Po kilku dniach dobiera się ja na podstawie odczucia czy mi ciepło czy zimno i już. Mimo że temperatury zewnętrzne wahają się teraz na poziomie kilkunastu stopni to ja nie ruszam pieca od miesiąca i jest mi ciepło. Ani za zimno ani za gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwi mnie trochę wilgotność w moim domu. Kupiłem prosty termometr rtęciowy z analogowym higrometrem i w salonie pokazuje 50 procent a w sypialni teraz gdy nikogo nie ma na parapecie 65 i temperaturę 20 stopni a na szafce pokazuje 65 procent i 22 stopnie. W dzień mam wentylację na ćwierć kubatury wymiany a w nocy na pół kubatury bo muszę mieć dużo tlenu jak śpię. Dziwnie wysoka ta wilgotność. Druga sprawa to nie mam parapetow na zewnątrz i ciekawi mnie czy mocno mi deszcz tam wody zostawia. Mam tylko styropian zaciągnięty klejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo pogodówka nie ma poznać temperatury wewnątrz. To działa w ten sposób że piec ma ustawiony algorytm grzania w taki sposób np. że jak na dworze jest minus 5 to podgrzej wodę do temperatury 30 stopni, jak minus 10 to do 40 stopni itd. To do jakich temperatur ma grzać ustawia się za pomocą parametru zwanego krzywą grzania. Po kilku dniach dobiera się ja na podstawie odczucia czy mi ciepło czy zimno i już. Mimo że temperatury zewnętrzne wahają się teraz na poziomie kilkunastu stopni to ja nie ruszam pieca od miesiąca i jest mi ciepło. Ani za zimno ani za gorąco.

sama pogodówka sobie pięknie radzi

No to znowu się czegoś nauczyłem ;)

Myślałem,że pokojowy to niezbędna rzecz ale widzę,ze pogodówka czary odprawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie EKCO.MNz

 

Nie no bomba, masz opisany w swoim dzienniku?

 

Bo widzisz , myślę sobie tak. jedną cześć budynku chciał bym ogrzewać aby nie zamarzła pogodówka a drugą cześć normalnie na 22st. I teraz się zastanawiam czy tym piecem dam radę.

Jak podłączyłeś zasobnik ciepłe wody i jakie masz ogólne wrażenia z eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja mam tylko jeden obieg to nie pamiętam jak się ustawia drugi. Chyba musi być tak że są dwie krzywe. Piec ma tak w ogóle program antyzamrożeniowy. Przejrze instrukcje to ci napiszę. Ogólne wrażenia bardzo dobre. Serwis producenta odpowiada na każde pytanie tego samego dnia. Jedyna rzecz która mi się nie podoba to że jak nie masz czujnika we wnętrzu to pompa wody chodzi non stop 24 godziny na dobę. Podobno tak ma być i nie da się tego zmienić. CWU mam z bojlera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje ;) Witam w sobotni poranek. Jakiej pojemności masz boiler? Oraz jaki w twoim przypadku był koszt podłączenia i zrobienia kotłowni? Czemu nie używasz sterownika wewnętrznego? Chyba, że źle zrozumiałem bo przecież masz pogodówkę i to juz jest ten sterownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...