Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rano wstaje bo ma bajbusa 4 miesięcznego i żeby mamusia odespała noc tata musiał wstać :o). Potem 3 godziny z piła łańcuchowa, potem obiad i sobota poszła w piz... takie to uroki domu. Ale ... Kospel. Ten piec ma dwa czujniki, jeden mierzy temperaturę na zewnątrz domu drugi w środku. Bez tego ma zewnątrz piec nie działa, ten wewnątrz jest opcjonalny. Jeżeli masz tylko jeden to piec działa jak opisałem wcześniej, jeżeli dwa to dodatkowo mimo że piec wyliczył jaka ma być temperatura wody w podłodze i ma przykład według krzywej grzania jest jeszcze za zimna a temperatura pokazywana przez czujnik pokojowy jest już taka jaka ma być to piec się wyłącza. Jakie to ma zajęty? Że jak ci słońce ogrzeje salon to nie trzeba go grzać mimo że mróz ma dworze i nie marnujesz prądu. Ale! ... Podłoga ma taka bezwładności że jeszcze po wyłączeniu pieca będzie podnosić temperaturę więc do duszy taki czujnik, co więcej powiedzmy w ciągu dnia masz 2 godziny taniej taryfy, byli goście święci słońce, gotuje się obiad i w domu 23 stopnie mimo że piec nie działa. Przychodzi 13, piec chce załadować podłogę a czujnik mówi hola hola jest ciepło spadaj. O 16 goście ida słońce zachodzi i o 18 zaczyna być zimno więc co robi piec? Rusza w drogiej taryfie. Podobnie jak uruchomisz kominek. Dlatego wywaliłem czujnik wewnętrzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobre... ja jak już wybuduję to żadnych takich wbudowanych "krzywych" grzewczych - jak będzie jakiś kocioł to sam będę mierzył temp. posadzki, temp. powietrza, po paru tygodniach będzie wiadomo jaka jest bezwładność i będzie można sterować wszystko z PLC..

 

Nie przesadzajmy z Plc do domu. Sterownik z krzywą wystarczy. Zresztą nie ma kotłów z takim sterownikiem. Autorus dokładnie tak mam ustawione jak opisałeś. A co do pity to. ... elektryczna a co :o) Wydajność jak spalinowej a nie ma drgań ani hałasu i prąd tańszy niż benzyna. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, w czwartek wpadają goście od gazu, zrobią mi wycenę i wtedy zrobię wycenę kotła elektrycznego.

A co ty chcesz wyceniać i porównywać? Prąd do gazu?

Nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz PC gruntówkę. 27 kilo złotych na gotowo.

Kolega Pyxis Ci pomoże:P

"Szczęśliwy" posiadacz. Kolejny na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale abonament jest przy każdym medium:/ Tylko woda ze studni czerpana wiadrem jeszcze się temu opiera;)

 

i tu juz nie wszedzie

w Tarnobrzegu ZGK wprowadzil opłate abonamentową dla osób które czerpią wode ze studni a oddają do kanalizacji ścieki ... chyba chodzi oto by ierzyc ile wody ciagna ze studni i na tej podstawie liczyc ścieki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kolega chyba mało przyzwoitą pilarką pracował;)

Ja zakupiłem ostanio w LM spalinową za 276zł w promocji z dwoma łańcuchami i tnie jak ta lala ;)

dlatego wlasnie go nie podlaczylem do domu ...

samo przylacze to kolejnych kilka tys

Ja podobnie,mimo,że gaz prawie za miedzą ;)

inwestycyjnie !? nigdy , policz całą kotłownie!

Groszkowcy mają inne kalkulatory ;)

Moim zdaniem gaz ziemny do domu energooszczędnego,choćby był przy działce nie ma sensu ekonomicznego.

COP1 jest bardziej ekonomiczny :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z Plc do domu. Sterownik z krzywą wystarczy. Zresztą nie ma kotłów z takim sterownikiem.

Z jakim nie ma? z PLC? ano nie ma ale w sumie wysterować "parę grzałek w beczce" ;) to nie problem

do samego to nie ale tak jak kolega:

 

Ale PLC to naprawdę nic skomplikowanego a za to o praktycznie nieograniczonych możliwościach w porównaniu z jakimkolwiek sterownikiem dedykowanym. Do samego grzania to może lekka przesada... dlatego też osobiście planuję sterować wszystkim czym się da.

 

PLC będzie sterować wszystkim co się da.. ale to nie ten wątek..

 

A co ty chcesz wyceniać i porównywać? Prąd do gazu?

Nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz PC gruntówkę. 27 kilo złotych na gotowo.

Kolega Pyxis Ci pomoże:P

"Szczęśliwy" posiadacz. Kolejny na forum

 

coś więcej napiszesz?

 

i nie zapominać że gaz to 600 zł/rok samego abonamentu.

 

ano.. ale u mnie nawet gazu nie ma możliwości podpiąć, więc albo prąd albo drwal albo górnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie inwestycyjnie jednorazowo-ale w kosztach użytkowania w rozłożeniu na lata...

Zużycie na c.o ok.5000kWh:

-inwestycja przy COP1-2,7tys.zł(piecyk elektyczyny)

-inwestycja przy gazie ziemnym-15tys.zł(projekt,przyłącze,kocioł,instalacja bez komina)

Roczne zużycie:

-przy COP1-2000zł

-przy gazie ziemnym-1350zł

Policz za ile lat zrównają się wyniki ?

Mi wychodzi po 18 latach a Tobie na Twoim "super ekogroszkowym " kalkulatorze ?

 

Ja wiem,że Wy liczycie po "węglowemu" ale pora się przestawić i nie ośmieszać się...chociaż tutaj.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...