Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest kwota za całość :D

Trochę zaoszczędziłeś w kWh, ale w zł nieco wzrosło.

Wiesz dlaczego żarówki energooszczędne i ledowe zużywają mniej energii?

Bo to są kiepskie grzejniki.

Przyznam, że nie rozumiem pytania.

Potrzymaj świecącą zwykłą żarówkę 100W w ręku to zrozumiesz.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już tu nie "filozuj" nad oczywistymi oczywistościami:) Żadna żarówka nigdy nie miała na celu grzać, nawet przysłowiowa "kwoka" pojawiła się "przy okazji". Może kiedyś pojawią się urządzenia o prawie 100% sprawności i wtedy nikt nie będzie rozwodził się nad zyskami bytowymi ze świecidełek.

 

czepiłeś się jak "rzep psiego ogona" żarówki którą dałem w cudzysłowie jako wszelakie urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym...

nawet kabel w ścianie "grzeje"...

 

nawet jak zbudujesz dom który w normalnej eksploatacji nie potrzebuje ogrzewania to i tak w ciągu roku zużyjesz kilka tys kwh...

jak nie będziesz go "używał " to będziesz musiał w jakiś sposób dostarczyć te kwh bo zacznie w nim spadać temperatura ...;)

 

tak swoją drogą "światło " z LED-a to tez ciepło ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie rozwodzić bez sensu - tu masz statystyczne (nie Twoje, nie moje) zużycia: http://www.energiaidom.pl/ile-pradu-rocznie-zuzywaja-statystyczni-kowalscy; nałóż na to sprawność współczesnych urządzeń i zobaczysz jakie zostaną zyski i czy warte to doktoryzowania się.

wiesz gdzie można sobie wsadzić statystyki ...;)

(a poza tym nie otwiera się ...)

sprawność nie ma tu nic do rzeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z kimś dla kogo statystyki to bzdura a sprawność nie ma nic do rzeczy, nie ma sensu w ogóle wdawać się w jakiekolwiek dyskusje.

 

no to mnie oświeć jakie znaczenie ma sprawność żelazka, czajnika elektrycznego, suszarki, płyty indukcyjnej, piekarnika ...itd. itp...

to nie tylko na żarówki zużywamy te statystyczne kilka tys. kwh co roku ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież sama energia na PC to nie jest wszystko...

 

skoro dla kilku z Was energia bytowa jest taka ważna i chcecie podawania łączne zużycia prądu na cały dom bo twierdzicie, że jest to/może być tak duży czynnik wpływający na CO to jaki ma sens pytanie o to posiadacza PC - Maluxa?

 

1. przecież posiadacz PC "dogrzewając" się wg. was energią bytową na tym traci. Pralka, plazma to nawet nie ma COP 1, on ma anty COP lub -COP. Dostarcz 0,4kw do plazmy a ciepła da .... 0,2kw (strzelam, ale na pewno mniej niż bierze energii). Taki Malux i jego niezamieszkały dom to właśnie jest odpowiedź na to ile to dom chce kW.

 

2. Chcecie danych po wprowadzeniu Maluxa do domu. Mu kW podskoczą bo włączy pralkę, czajnik, tv, może indukcję - normalna sprawa. No ale on wtedy może jak połowa z Was założyć podlicznik na PC i wyjdzie na to, że wynik końcowy CO będzie leszy niż teraz. Możecie się tak gonić do usr... śmierci.

 

3. Dajcie spokój z tą energią bytową bo jakby każdy chciał uwzględnić ilość plazm, czas oglądania tv, ile pierze, a w 45 czy 60 stopniach, a białe czy kolorowe pranie, a pralka AA czy AAA++++++ itp... to oszalejemy i nic mądrego nam nie wyjdzie. Generalnie większość ludzi, nawet Ci z gazem i węglem możecie mi wierzyć też mają plazmy, pralki (taki żarcik). Jedyne co można by liczyć to przy gazie czy wunglu koszt zasilania pieca. Cała reszta to "styl życia".

 

3A. dygresja: patrząc na wyniki zużycia kW na cały dom niektórych prądowców lub tych z PC to wy chyba ładujecie baterie do iPada w pracy aby potem jechać w domu na nich 10h (znam jednego takiego!). Bo te wyniki na prąd bytowy na cały rok ok 1500, 1700 zł brutto to prawie życie krecie. No mogę za to przeprosić, ale tego nie zrozumiem. Moja babcia na 40m2, sama z 1tv i pralką (a pierze tylko w II taryfie), kobieta oszczędna bo nadal myje naczynia tylko w 1 misce wody zimnej i kręcie rocznie ok 900-1000 zł to co przy 4 -5 osobowej rodzinie w domu 150 m2 - pranie w rzece, czytanie przy świecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przecież posiadacz PC "dogrzewając" się wg. was energią bytową na tym traci. Pralka, plazma to nawet nie ma COP 1, on ma anty COP lub -COP. Dostarcz 0,4kw do plazmy a ciepła da .... 0,2kw (strzelam, ale na pewno mniej niż bierze energii). Taki Malux i jego niezamieszkały dom to właśnie jest odpowiedź na to ile to dom chce kW.

 

2. Chcecie danych po wprowadzeniu Maluxa do domu. Mu kW podskoczą bo włączy pralkę, czajnik, tv, może indukcję - normalna sprawa. No ale on wtedy może jak połowa z Was założyć podlicznik na PC i wyjdzie na to, że wynik końcowy CO będzie leszy niż teraz. Możecie się tak gonić do usr... śmierci.

 

w obecnym świecie każdy dom grzejesz prądem czy się to komuś podoba czy nie...;)

przecież ja wcale nie obstawiam że malux zużyje więcej na CO wręcz będzie może nawet mniej ...

mnie interesuje całość energii minus to co poza sezonem grzewczym...;)

 

jak by ktoś z was miał wszystko pędzone prądem a wszystkie elementy na oddzielnych licznikach i to trochę poobserwował to by nie zadawał głupich pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3A. dygresja: patrząc na wyniki zużycia kW na cały dom niektórych prądowców lub tych z PC to wy chyba ładujecie baterie do iPada w pracy aby potem jechać w domu na nich 10h (znam jednego takiego!). Bo te wyniki na prąd bytowy na cały rok ok 1500, 1700 zł brutto to prawie życie krecie. No mogę za to przeprosić, ale tego nie zrozumiem. Moja babcia na 40m2, sama z 1tv i pralką (a pierze tylko w II taryfie), kobieta oszczędna bo nadal myje naczynia tylko w 1 misce wody zimnej i kręcie rocznie ok 900-1000 zł to co przy 4 -5 osobowej rodzinie w domu 150 m2 - pranie w rzece, czytanie przy świecach?

 

Płacę 1700zł za pozostały prąd bo mam dwie taryfy. Przy jednej zapłacił bym 2040zł. Czy to tak mało??? Jak rozmawiam z ludźmi to płacą mniej. Za oświetlenie niemal nie płacę bo w domu prawie wyłącznie ledy więc po ciemku nie siedzimy. Ba, nawet czasami jak wychodzimy to zostawiamy coś tam w domu oświetlone (z lenistwa) :)

Co do zysków bytowych to pamiętaj, że im bardziej ocieplony dom tym te zyski ważniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, że jedne mają większą, inne mniejszą sprawność?

Gdybyś nie naginla wszystkiego pod swoje teorie, to ze statystyk wyczytasz ile na co prądu się zużywa a potem wyliczył średnią ważoną aby odpowiedzieć sobie na pytanie o średnią sprawność.

 

Te z większą sprawnością po prostu mniej grzeją (przykład żarówki). A skoro mniej grzeją to i mniej prądu zużywają i na odwrót. Im mniejsza sprawność tym więcej grzeją i więcej zużywają kWh. Sprawność się zwiększa bo nie po to te urządzenia są produkowane by nam ogrzewały domy (problem latem)! Ale jak na razie to nam grzeją, i nie ważne czy to żarówka zwykła, energooszczędna czy ledowa. Każda z nich zużywając tyle kWh ile weźmie, dostarcza nam niemal tyle samo energii cieplnej. Zwykła więcej, ledowa mniej. Chyba już zrozumiałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dygresja: patrząc na wyniki zużycia kW na cały dom niektórych prądowców lub tych z PC to wy chyba ładujecie baterie do iPada w pracy aby potem jechać w domu na nich 10h (znam jednego takiego!). Bo te wyniki na prąd bytowy na cały rok ok 1500, 1700 zł brutto to prawie życie krecie. No mogę za to przeprosić, ale tego nie zrozumiem. Moja babcia na 40m2, sama z 1tv i pralką (a pierze tylko w II taryfie), kobieta oszczędna bo nadal myje naczynia tylko w 1 misce wody zimnej i kręcie rocznie ok 900-1000 zł to co przy 4 -5 osobowej rodzinie w domu 150 m2 - pranie w rzece, czytanie przy świecach?

 

nie rozumiesz to twój problem :) ze swojego doświadczenia mogę napisać że na 2 osoby zużywamy w mieszkaniu energii elektr za ok 150 zł na 2 mies (1 taryfa) czyli na rok ok 900 zł i to z gotowaniem na piecyku elektrycznym (brak gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę 1700zł za pozostały prąd bo mam dwie taryfy. Przy jednej zapłacił bym 2040zł.

 

 

hmm..Chyba odwrotnie przy jednej taryfie zapłaciłbyś mniej za prąd na pozostałe rzeczy(poza ogrzewaniem).

Przecież chyba z tych rzeczy korzystasz w dzień, a w dzień przy jednej taryfie prąd jest tańszy niż dwutaryfowy.

 

Ja na ten przykład przy rodzince 2+2 w mieszkanku 65 m miałem około 110 zł/mc. czyli 1320/rok. Bez jakiegoś wielkiego oszczędzania.

Pralka nonstop, telewizor też. Oświetlenie wszędzie energooszczędne żarówy (ale prawie ciągle zapalone). do tego lapki. lodówka itd.

No a przecież zużycie prądu nie idzie wprost proporcjonalnie do metrażu, i myślę że przy 120 m2 może ze 20 zł było by więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...