Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy czy masz w domu prysznic czy nie ;)

Jeśli miałbyś kłaść kable czy kupować piec elektryczny a dodatkowo pompę do cwu to nie ma sensu ekonomicznego,przynajmniej dla mnie nie było ;)

W takim wypadku lepiej jest kupić jedną pompę do wszystkiego.

Przerabiałem to osobiście ;)

 

To jest takze wg mnie najrozsądniejsze rozwiązanie,może nie koniecznie rurki w płycie ale na pewno piecyk elekryczny :)

 

widzisz Arturo to wszystko związane z kablami wygląda tak prosto i dobrze że aż wieżyć się nie chce :) Kable nie dają manewru ruchu na przyszłość w razie "w" a rurki które mnie nie przekonują i raczej się na nie nie zdecyduje te pole manewru dają. Nad PC do cwu się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
widzisz Arturo to wszystko związane z kablami wygląda tak prosto i dobrze że aż wieżyć się nie chce :) Kable nie dają manewru ruchu na przyszłość w razie "w" a rurki które mnie nie przekonują i raczej się na nie nie zdecyduje te pole manewru dają. Nad PC do cwu się zastanowię.

Spoko,to jest tylko moja opinia dlaczego zrobiłem rurki,dorosły jesteś także wiesz co robisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ...Żarówka wykorzystuje ok. 5% energii na światło widzialne, a reszta energii jest tracona w emisji ciepła....."

 

źródło ------ http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar%C3%B3wka

 

widzę kszhu że nawet w tym wątku "ściemniasz" bo według ciebie to halogen czy żarówka nie ocieplają pomieszczenia...... ciekawe jaką teorią to obalisz??

 

No ale sama żarówki to ładny przykład, tylko co z reszta. Gadalem z panem z energetyki i powiedział ze zyski bytowe toone 1/8 do 1/9 zużytego prądu (także przykład żarówki z 95% fajny ale do rzeczywistości czyli ok 10-12% ma sie nijak).

 

Sprawdze informacje od tego Pana w czwartek lub piątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
@mic81 tylko tak bezgranicznie we wszystko nie wierz co pisze Arturo, bo on na razie tylko teorią włada bez praktyki. Jeszcze sam nie zamieszkał.;)

Lubisz prowokować ;)

Masz pecha,akurat z rurkami to nie jest tylko moja opinia:

Piecyk na prąd zawsze na PC lub gaz zmienisz, ale z podłogówką a nie kablami pod posadzą. Ja bym się takiej opcji wyboru nie chciał pozbywać w perspektywie najbliższych 10 a co dopiero 20 lat!

Poza tym,każdy przed budową włada teorią i opiera się na teorii połączonej z wyznaniami uzytkowników,nie koniecznie wiarygodnych,także najważniejsza jest intuicja i to co chcemy widzieć w naszym przyszłym domu nie tylko dzisiaj ale za kilka czy kilkanascie lat ;)

 

Z pompą ciepła do cwu Hewalex a przy okazji z możliwością wykorzystania jej do c.o temat roztrząsałem już kilka lat temu,zresztą wspólnie z bitterem ;)

Jak zaznaczyłem,każdy jest dorosły i ma zdolność myślenia,każdy ma możliwość skorzystania z kalkulatora także przed każdym jego budowa jest otwarta :)

 

Mi np.nikt spośród wielu znajomych,rodziny kotła na ekogroszek ani budowy z porothermu nie wcisnął,podobnie nikt mnie mnie odwiódł od grzania prądem czy postawienia domu na styropianie,chociaż wielu próbowało,łącznie z konstruktorami ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sama żarówki to ładny przykład, tylko co z reszta. Gadalem z panem z energetyki i powiedział ze zyski bytowe toone 1/8 do 1/9 zużytego prądu (także przykład żarówki z 95% fajny ale do rzeczywistości czyli ok 10-12% ma sie nijak).

 

Sprawdze informacje od tego Pana w czwartek lub piątek

 

Opisz w jaki sposób będziesz sprawdzał te informacje, rozumiem ze dysponujesz zestawem przyrządów pomiarowych i wiesz co i jak zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sama żarówki to ładny przykład, tylko co z reszta. Gadalem z panem z energetyki i powiedział ze zyski bytowe toone 1/8 do 1/9 zużytego prądu (także przykład żarówki z 95% fajny ale do rzeczywistości czyli ok 10-12% ma sie nijak).

 

Sprawdze informacje od tego Pana w czwartek lub piątek

 

podobnie jak asolt czekam na te pomiary!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO twierdzisz, że nie? Czytać nie potrafisz?;) To może chociaż dasz radę coś tam w mojej stopce wyczytać (dla ułatwienia - ostatnie zdanie).

 

krzych ........... z tego co się zorientowałem nikt cie nie lubi...... więc nie mąć!! masz fajny domek stodółkę - też taką mam i chwalę sobie ten styl!! ale jak chcesz się wypowiedzieć to wal jak chłop konkretami!!!!! a nie na siłę starasz się być lepszy od innych i na chama obalać podstawowe prawa fizyki.

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz "polataj" po wszystkich tematach, w których piszę i próbuj dyskredytować za to że Tobie się coś nie udaje a mi tak. .

 

przecież pisał Ci ktoś tam, że za płytko fundamenty posadowiłes :)

 

 

krzych ........... z tego co się zorientowałem nikt cie nie lubi...... więc nie mąć!! masz fajny domek stodółkę - też taką mam i chwalę sobie ten styl!! ale jak chcesz się wypowiedzieć to wal jak chłop konkretami!!!!! a nie na siłę starasz się być lepszy od innych i na chama obalać podstawowe prawa fizyki.

 

nieprawda!

 

ja i tak Cię kocham za Rożę Wiatrów :) Cmoook!

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...