Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Być może było, na wszelki wielki podaje:

 

http://zaklad.energetyczny.w.interia.pl/ceny.html

 

[ATTACH=CONFIG]163179[/ATTACH]

 

I jeszcze mała uwaga, zmieniając sprzedawcę możemy wybrac tylko taką taryfę którą ma na swoim terenie dystrybutor (patrz na brak G12w na terenie Górnego Sląska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo ograniczeniem są godziny obowiązywania taniej taryfy - mogą być różne dla różnych regionów

I jak zadzwonić do nich to sami nie wiedza w jakich godzinach działa taryfa G12w.hit babka zapytana w BOK w Łowiczu UWAGA-powiedziała mi ze po zmianach organizacyjnych nie może mi udzielić tego typu informacji.spędziłem 1,5 u przy telefonie żeby potwierdzić ze w moim rejonie 2 taryfa w dzień jest w godzinach 13-15.w końcu zadzwoniłem do UKE .a tam pracownik stwierdził ze potwierdzić może to tylkp Pani Kierownik która jest w tej chwili na zebraniu.wniosek.burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w PGE dla taryfy G12 godziny tańsze kształtują się w godzinach od 13 do 15 oraz od 22 do 6 rano dla okresu zimowego oraz od 13 do 17 w okresie letnim.

Dla taryfy G12w czas trwania godzin tańszych został wydłużony o weekend a więc od 22 w piątki do 6 rano w poniedziałki + dni świąteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w PGE dla taryfy G12 godziny tańsze kształtują się w godzinach od 13 do 15 oraz od 22 do 6 rano dla okresu zimowego oraz od 13 do 17 w okresie letnim.

Dla taryfy G12w czas trwania godzin tańszych został wydłużony o weekend a więc od 22 w piątki do 6 rano w poniedziałki + dni świąteczne.

 

czytaj ze zrozumieniem - w PGE dla taryfy G12 godziny tańsze kształtują się w godzinach od 13 do 15 oraz od 22 do 6 rano dla okresu zimowego oraz W WYBRANYCH 2h W PRZEDZIALE od 13 do 17 w okresie letnim.

 

konkretnie zalezy to od typu licznika - elektroniczne przestawiaja sie same a inne dziadostwo odmierza czas po staremu, dlatego jest to czasem np. 14-16;

 

czasem zdarzają się spółki dystrybucyjne typu UFO i one licza tani prund np. 15-17 latem.

 

w sumie tania w G12 PGE jest zawsze 10h / dobe

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a jak lato jest, to narzekanie jest że jak nie ma zużycia, to nie ma dyskusji :p

 

No to ja zabawię się w profesora i zapodam tak:

 

Tylko 0,5 procent gospodarstw domowych zmieniło dostawcę energii. W Polsce to się nie opłaca - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Porzucenie dotychczasowego dostawcy energii elektrycznej daje mieszkańcom wielu krajów Unii Europejskiej gigantyczne oszczędności. Ale nie w Polsce. Zmieniając dostawcę, Szwed jest w stanie obniżyć roczne wydatki na prąd o 36 procent, Niemiec - o 21 procent, powyżej 15 procent oszczędzają też Holender, Belg i Włoch.

 

W gronie maruderów znajduje się Polska. Szacunki pokazują, ze dzięki zmianie sprzedawcy możemy zaoszczędzić od 20 do maksymalnie 80 złotych rocznie. Przy rocznych opłatach za prąd sięgających już średnio 2-2,5 tysiąca złotych - to grosze. Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, na taki ruch zdecydowało się dotąd dopiero 60 tysięcy z 15 milionów polskich gospodarstw domowych. To mniej niż 0,5 procent rynku.

 

więcej w sieci :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może w ramach rozrywki umysłowej. Jak można wykorzystać w sposób pozytywny wady mojej działeczki?

 

Na fotkach poniżej oczko wodne które w te wakacje wykopał sobie sąsiad (około 17 m od miejsca gdzie będę miał budynek).

To jest po około 3-4 dniach od wykopania.

 

Woda u mnie na działce jest tak jakby wypychana od spodu. Jak się wykopie głębiej niż na 60 cm to zaczyna wychodzić woda.

 

dodatkowo z ciekawostek, rodzice wykopali sobie rowek odwadniający (około 30 cm głębokości) woda w nim płynie nawet przy -5 na dworze... (jakies ciepłe źródło czy co? :)

 

Z moich własnych pomysłów, pierwszy jaki mi przychodzi to przy kopaniu rowka pod przyłącze elektryczne, wykopać z 10-15 cm głęgiej i wsadzić pod kablami rurę 50m karbowaną fi50mm lub drenarksą ale bez otworów (taką żeby była szczelna i w jednym kawałku, aby nie robić żadnych łączeń którymi mogła by wnikną woda).

I tym sposobem zrobić sobie takie niby GWC. Ps. rów pod przyłączę będzie miał w sumie około 80 m długości.

2012-07-18 16.18.49.jpg

2012-07-18 16.19.03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
od 23 do 9 rano brak prądu :(

temperatura w domu do zniesienia po grzaniu między 13 a 15 wczoraj do rana spadło do ok 19,5-20 stopni (z 21)

u znajomego 2 domy dalej dom grzany gazem spadło do 13 :D

 

ciężki lód zrywa kable i łamie słupy ...

I gdyby kominek z prawdziwego zdarzenia nie byłoby tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdyby kominek z prawdziwego zdarzenia nie byłoby tematu :)

 

w takim trzeba jeszcze napalić ... a żeby napalić - nawet od czasu do czasu (patrz przykład jaśka - w tym sezonie jeszcze nie palił) trzeba mieć przygotowane drzewo , jeśli nie masz trzeba przynieść , na zewnątrz szklanka ... nawet jeśli masz to trzeba się narobić i nabrudzić itp itd ...

 

ja po prostu potrzebuje agregat - i wiem o tym od dawna tylko trzeba kase na niego wygospodarować , ponieważ przerwa była w nocy , a rano wszyscy wybyli z domu - bez znaczenia - na popołudnie koło 16 będzie już w domu OK , co najmniej 20,5-20,75 a jutro znów 21

 

do czwartku chyba będzie trzeba podbić temperaturę do 22 stopni bo w nocy z cz/pt ma być -23*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do czwartku chyba będzie trzeba podbić temperaturę do 22 stopni bo w nocy z cz/pt ma być -23*C

 

22stC - rozpusta, panie, rozpusta:)

 

a serio: a poco majstrowac - masz takie ogrzewanie, że powinieneś dać się wykazać automatyce a nie kręcić ręcznie auratonem czy innym devilonem;

jakbyś pojechał na urlop to tez bys wracał podkręcic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...