Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Temperatura w domu ...15 stopni.Zasilanie to 30 stopni. Ciężko podnieść tą temp.Natomiast dziwne bo mam wrażenie że jest cieplej niz w domu w którym teraz mieszkam gdzie mam grzejniki żeliwne i tem w domu 22 stopnie:)

Temp podlogi 17-19 stopni. Mam czujke podłogi w miejscu powrotu podlogówki. Cos kiedyś Jasiek71 pisal o tym Budowlanemu żeby tam wlaśnie czujkę umieścił. Tylko nie wiem czy pisał o pętlach podlogówki czy rurach powracajacych do kotła.

jakiej mocy jest kocioł ...?

masz podłogę cieplejsza od ścian wiec jest znaczne odczucie promieniowania...

pisałem o powrocie do kotła ...

 

nie możesz bardziej podnieść temp. podłogi bo kociołek nie nadąża...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do kablarzy:) Ja też planuję montować kabelki u siebie:). Zastanawiam się tylko jak to zrobić. Styropian 20 cm, wylewka 10 cm, plus płytki,. Wiem że można kłaść posadzkę na dwa razy tyle, że płaci się podwójnie. Czy ma ktoś z Was patent na położenie tego na raz? Jeśli tak to czy może przesłać fotki z montażu. Chcę położyć sam dlatego proszę o wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej mocy jest kocioł ...?

 

 

masz podłogę cieplejsza od ścian wiec jest znaczne odczucie promieniowania...

pisałem o powrocie do kotła ...

 

nie możesz bardziej podnieść temp. podłogi bo kociołek nie nadąża...;)

 

kocioł 12 kw

co , ja nie mogę :) myślę że mogę ,nie chce grzać do 21 * powietrza w te mrozy.Jeszcze nie mieszkam więc nie mam ciśnienia. Poczekam na ..ocieplenie.

To inaczej jaka powinna byc tem zasilania. Gdybym miał kocioł z pogodówką to ile on by ustawił wg Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej jaka powinna byc tem zasilania. Gdybym miał kocioł z pogodówką to ile on by ustawił wg Ciebie

najpierw to trzeba ustalić jakąś temperaturę w budynku, masz 15* a celujesz w ile ...?

a po co pogodowy ...?

dajesz pokojowy i tyle, jak spada poniżej nastawy to bujnie kotła a ten będzie hulał aż sterownik wyłączy ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kablarzy:) Ja też planuję montować kabelki u siebie:). Zastanawiam się tylko jak to zrobić. Styropian 20 cm, wylewka 10 cm, plus płytki,. Wiem że można kłaść posadzkę na dwa razy tyle, że płaci się podwójnie. Czy ma ktoś z Was patent na położenie tego na raz? Jeśli tak to czy może przesłać fotki z montażu. Chcę położyć sam dlatego proszę o wskazówki.

 

rzuc okiem do mojego DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to trzeba ustalić jakąś temperaturę w budynku, masz 15* a celujesz w ile ...?

a po co pogodowy ...?

dajesz pokojowy i tyle, jak spada poniżej nastawy to bujnie kotła a ten będzie hulał aż sterownik wyłączy ...;)

 

Pokojowy raczej ma zbyt dużą histerezę i nie jest reprezentatywny.... lepiej pogodowy vs zapotrzebowania budybku a resztę wyregulować przepływami....

Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej jaka powinna byc tem zasilania. Gdybym miał kocioł z pogodówką to ile on by ustawił wg Ciebie

 

 

Pogodowy (czujnik zewnętrzny) ustawił by tyle ile byś ......ustawił na krzywej grzewczej. To i tak trzeba ustawić doświadczalnie. Po wyschnięciu budynku i tak byś musiał zrobić korektę krzywej. Prawdopodobnie w trakcie wysychania budynku jeszcze ze dwie korekty, bo wilgotność zmienia nasze odczucie ciepła.

15 oC odczuwasz jako ciepło, bo wchodzisz na chwilę z -10 i oczekujesz ciepła. Twój mózg tego oczekuje:)

Jak ciepło to się rozbierz do gaci, krzesło na środek domu, gazeta do ręki i napisz po jakim czasie zmarzła ci dupa. Wróć potem na grzejniki żeliwne przy 22 stopniach i zrób to samo. Jestem ciekaw wyniku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowy (czujnik zewnętrzny) ustawił by tyle ile byś ......ustawił na krzywej grzewczej. To i tak trzeba ustawić doświadczalnie. Po wyschnięciu budynku i tak byś musiał zrobić korektę krzywej. Prawdopodobnie w trakcie wysychania budynku jeszcze ze dwie korekty, bo wilgotność zmienia nasze odczucie ciepła.

15 oC odczuwasz jako ciepło, bo wchodzisz na chwilę z -10 i oczekujesz ciepła. Twój mózg tego oczekuje:)

Jak ciepło to się rozbierz do gaci, krzesło na środek domu, gazeta do ręki i napisz po jakim czasie zmarzła ci dupa. Wróć potem na grzejniki żeliwne przy 22 stopniach i zrób to samo. Jestem ciekaw wyniku:P

słusznie ,zapomnialem że w pogodowym ustawia się krzywą

nici z wyniku . wszystkie gazety w kozie spaliłem :)

do tego z" zeliwnymi " nie wchodzę z tropikow tylko też z -10 *

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojowy raczej ma zbyt dużą histerezę i nie jest reprezentatywny.... lepiej pogodowy vs zapotrzebowania budybku a resztę wyregulować przepływami....

Tak myślę...

 

dajesz pokojowy gdzieś w centralnym miejscu domu a resztę regulujesz przepływami ...

kociołek sam się rozbuja do tylu ile trzeba ...( no chyba że ustawisz mu górną granicę ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 1-2.. zalezy jaki sterownik a to już dużo....

po za tym termostat bada tylko temp. w jednym pomieszczeniu i b.wolno reaguje na zmiany temperatury....

zakładasz taki jak potrzeba a nie najtańszy jaki dało się dostać ...;)

cały dom regulujesz przepływami ...

sterowniki w każdym pomieszczeniu potrzebne są tylko przy kablach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...