Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jasiek? przeciez on tutaj mieszka :)

I chwała Mu za to. Jasiek jesteś WIELKI.

Gdybym wcześniej zaczął czytać posty Jaska to byłbym z 10K do przodu.

Reku miałbym za grosze , jesli w ogole by było.Na pewno byłaby WM.

GWC byłoby dłuższe , a nie 24 m (choć temp podawane na jednostce Jan Gazu są ....dziwne , teraz przy tych mrozach pokazuje mi od 10 -12 * ,Nie wiem czy to prawda czy falsz. I czego to jest temp tak naprawde.

Dzieki postom Jaska robie wstępne podgrzewanie ZWU ,, ale to wiosną.

Czerpnia dachowa do reku , to też jego pomysł.

Kiedy kupiłem kociol elektryczny i spojrzałem z bliska na "bebechy" kotła , przypomniał mi sie Jego post, że to zwykła rura z grzalkami.Bo przecież to prawda. Gdybym sie wczesniej przygotował to zamówiłbym jakąś rure , wstawil grzałki i byłoby to samo. z 1500 zł do przodu.

Sterownik Jan Gaz E5 .Gadżet .Znów Jasiek miał racje.Fascynacja mija po ...a nawet po tygodniu. Ale mialem nadzieje że bedę miał z glowy sterowanie przepustnicami ....., ą, ę i takie tam. Sprawdzcie jak Jasiek rozwiązałby to , za grosze , tzn na pewno taniej.

Miałem kupować jakieś cuda wianki coby sterowac kotłem w 2 taryfie. Znów jaśka posty - ustawiłem w 2-iej taryfie wysoko w 1 minimalnie i wystarczy.Po co tym jeszcze dodatkowo sterować. To przyklad gdzie juz jestem od 300 do 500 zl do przodu. I wiele wiele innych. (dobra , ktoś mógłby zrobic to taniej , jak znam życie mnie by "skroili " na tą kwotę

Dla mnie ogromny szacun

.Ale jest wiele , wiele innych osób które pominąłem a też TU mieszkają, za co serdecznie przepraszam.

 

Proszę o niekomentowanie tego posta.

 

P.S Może fora są IM bardziej potrzebne niz ONI nam .... ale i tak dobrze że są tacy ludzie.

Tak naprawdę mogłem to zawrzeć w tym zdaniu....:-x .ale tak mnie jakoś naszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej tak ok. 1* pomiędzy cyklami włączania i wyłączania...

bardzo mała histereza powoduje masakryczne taktowanie układu grzewczego i sterującego ...

Dzięki

hmm , ale na kotle też sie ustawia histerezę .I teraz: mam ja

A) ustawić na kotle

B) na sterowniku pokojowym

C) dzwonic do producenta kotla lub sterownika pokojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

hmm , ale na kotle też sie ustawia histerezę .I teraz: mam ja

A) ustawić na kotle

B) na sterowniku pokojowym

C) dzwonic do producenta kotla lub sterownika pokojowego

wszystko ustawiasz na sterowniku pokojowym, kotła na razie nie ograniczaj niech się buja ile mu pasuje ...

 

różnice temperatury w poszczególnych pomieszczeniach korygujesz na rotametrach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Może fora są IM bardziej potrzebne niz ONI nam .... ale i tak dobrze że są tacy ludzie.

Tak naprawdę mogłem to zawrzeć w tym zdaniu....:-x .ale tak mnie jakoś naszlo.

 

to sybioza bez ktorej FM by nie bylo takie jakie jest a oni/my nie moglibysmy sie wyrzywac i wymyslac i sprawdzac sensownosci poszczegolnych rozwiazan tak skutecznie jak to robimy obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

hmm , ale na kotle też sie ustawia histerezę .I teraz: mam ja

A) ustawić na kotle

B) na sterowniku pokojowym

C) dzwonic do producenta kotla lub sterownika pokojowego

 

Dzwoniłem do producenta sterownika. To nie jest tak że tylko czekam na odpowiedzi z Waszej strony

Oni doradzają ustawic jak najniższa histerezę. Bezwładność podłogówki itd jest taka że i tak za często nie będzie taktować. Natomiast

radzą zmniejszyć funkcje PIDna kotle .Jest to jakis regulator proporcjonalno - calkujący- jesli - bardzo długo dochodzi do temp to ustawic na 4 lub 5 jesli za szybko to 1 lub 2.

Nie kojarzę po ilu od włączenia pomiędzy 13 a 15 taktuje , ale robi to często. TZn na tyle często że zwrocilem na to uwagę.

Jak jest naprawdę.? Pewnie znów wyjdzie na Twoje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta sterownika. To nie jest tak że tylko czekam na odpowiedzi z Waszej strony

Oni doradzają ustawic jak najniższa histerezę. Bezwładność podłogówki itd jest taka że i tak za często nie będzie taktować. Natomiast

radzą zmniejszyć funkcje PIDna kotle .Jest to jakis regulator proporcjonalno - calkujący- jesli - bardzo długo dochodzi do temp to ustawic na 4 lub 5 jesli za szybko to 1 lub 2.

Nie kojarzę po ilu od włączenia pomiędzy 13 a 15 taktuje , ale robi to często. TZn na tyle często że zwrocilem na to uwagę.

Jak jest naprawdę.? Pewnie znów wyjdzie na Twoje....

jak masz wszędzie podłogowe to zrób po mojemu ...;)

przypominam układ akumulacyjny ma się ładować i rozładowywać a nie popierdywać ...

dochodzi jeszcze wykorzystanie tańszej taryfy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ustawiasz na sterowniku pokojowym, kotła na razie nie ograniczaj niech się buja ile mu pasuje ...

 

różnice temperatury w poszczególnych pomieszczeniach korygujesz na rotametrach ...

na szczęście tem w chalupie jest niesamowicie stabilna. Co ciekawe zwrociła na to (też ) uwage babcia ktora ma 90 lat.

Czy to dól czy piętro , ta sama temp. nigdzie nie "pizga"

Natomiast wilgoć na strychu nieużytkowym jest masakryczna. Na to zwrocił też uwage R&K u siebie.( tzn nie na wilgoć tylko na przenikanie ciepła) Mimo ze po stropie nad pietrem wydawało mi się ze jest docieplone w miare (30 cm styro + 10 cm proszku) , nieszczelność z powodu braku włazu strychowego ( na razie prowizoryczna klapa ocieplona wełna ) jest tam w tej chwili lód na membranie. Wczesśniej się z niej lało. Dzisiaj wjechalem tam z odkurzarzem piorącym do dywanów...ale było juz za póżno :) wszystko zamarzło. I teraz jak nastepuje konwekcja cieplego z dołu to kapie z całego dachu.

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chwała Mu za to. Jasiek jesteś WIELKI.

(...)

P.S Może fora są IM bardziej potrzebne niz ONI nam .... ale i tak dobrze że są tacy ludzie.

 

jakby zebrać te jaskowe i adamowe przemyslenia, to wydałby poradnik pt.: "Jak nie dać się ogolić przy budowie domu" :)

 

jasiu, moze to pomysł na zimowe wieczory, skoro automatyka robi to, co do niej należy?

 

wydalibyście takie dzieła zebrane :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby zebrać te jaskowe i adamowe przemyslenia, to wydałby poradnik pt.: "Jak nie dać się ogolić przy budowie domu" :)

 

jasiu, moze to pomysł na zimowe wieczory, skoro automatyka robi to, co do niej należy?

 

wydalibyście takie dzieła zebrane :p

 

przecież taki dom to w kilku zdaniach opiszesz...:p

a co potem ...???

 

Hipka - czym dlużej o tym wszystkim myśle/ analizuje dane - sporo też z jaskiem badamy/ sprawdzamy / obserwujemy / konsultujemy

 

to dochodze do wniosku ze ludzie w 99% nie są wstanie takiej wiedzy przelknąć , i nie jest to jakaś czarna magia tylko na chwilę obecną wiekszość produktów to bełkot marketingowy tamekna wiedza , lamdy, wspolczynniki, % , sprawności itp ... wszystko o kant d.... rozbić

 

wystarczy popatrzeć na wątek o wentylacji ile kontrowersji budzi układ WMG

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipka

 

to dochodze do wniosku ze ludzie w 99% nie są wstanie takiej wiedzy przelknąć ,...

nie dziw sie

 

mamy do wyboru - bełkot marketingowy , ktory wiadomo że cięzko sprawdzić , bo nie o to chodzi żeby zrozumieć tylko stac sie zakręconym

 

mamy do wyboru składy budowlane które na pytanie co sadzą o produkcie , mówia ' to się dobrze sprzedaje "

 

o budowlańcach nie wspomnę bo szkoda słów

 

mamy do wyboru forum gdzie na 10 odpowiedzi , 5 jest za a 5 przeciw

 

To szuka sie Prawdziwych Liderów Forum i ufa się IM lub nie, bezgranicznie bo inaczej to człowiek by fioła dostał.

 

Ale jak powiedział LEC - doświadczenie uczy że nie uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC byłoby dłuższe , a nie 24 m (choć temp podawane na jednostce Jan Gazu są ....dziwne , teraz przy tych mrozach pokazuje mi od 10 -12 * ,Nie wiem czy to prawda czy falsz. I czego to jest temp tak naprawde

wygląda jakby nie nadążał z podgrzewaniem powietrza czyli jest za krótki lub ma za małą powierzchnię wymiany, trzeba by obok przy jakiejś okazji dołożyć 2 kolejne rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
GWC byłoby dłuższe , a nie 24 m.

24m jest całkowicie wystarczające,żeby wymiennik w reku nie zamarzł,bo do tego tylko GWC służy,nie ma sensu robić dłuższego.

Ja mam 2x20mb ale z fi125 i od początku działania temp. na wyjściu z GWC nie spadła poniżej 6,2st.C przy ok.70m3/h

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24m jest całkowicie wystarczające,żeby wymiennik w reku nie zamarzł,bo do tego tylko GWC służy,nie ma sensu robić dłuższego.

Ja mam 2x20mb ale z fi125 i od początku działania temp. na wyjściu z GWC nie spadła poniżej 6,2st.C przy ok.70m3/h

 

to daj 350m3/h ...;)

ja mogę na okrągło ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to daj 350m3/h ...;)

ja mogę na okrągło ...:p

 

Dzisiaj mu walnę 300m3/h bo tylę mogę max. i zobaczymy co jutro będzie :)

Chociaż jak jestem na budowie i reku chodzi na maxa i nie zauważyłem różnicy w temp.na GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...