Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak będą na spodzie to trzeba kłaść na styropian srebrną folię odbijającą ciepło do góry (nie wiem jak się ona nazywa) A jak umieszczę ją w wylewce 10 cm mniej więcej tak pośrodku to wystarczy czarna folia izolująca ( też nie wiem jak się nazywa). Tak według mnie, może się mylę. Jak przeglądałem gazety typu murator to zawsze takie kable były mniej więcej pośrodku. Wydawało mi się, że ma to jakieś znaczenie.

 

a co ta folia tam odbija ...?

do tego trzeba pustej przestrzeni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak pewnie zauważyłeś jak zamontujesz za grzejnikiem to masz jeszcze przestrzeń powietrzną, te kilka cm, więc i będzie zachodzić odbicie promieniowania.

za to jeśli na folie dasz zaraz wylewkę to odbicia promieniowania za ch...ę nie będzie (no może w mikro skali, jak gdzieniegrze utworzą sie pęcherze powietrza między folią a wylewką) :) podobnie jest przy suficie podwieszanym - jak da się folie alu i na to płyta gk

 

a folie sie daje żeby zabezpieczyć styro przed ewentualną wodą z wylewki + daje poślizg posadzce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
po co poślizg posadzce? jako dylatacja?

Nie jako dylatacja a jako poślizg ;)

Forum prawdę powie :)

nareszcie ktos to powiedzial :) szacun za tepienie bzdur :)

No nie mów,że Ty od 2002r wierzyłeś w takie cuda i od tego czasu nie dopatrzyłeś się bajek w tym zakresie ?

To są bajki dla świeżaka a nie dla gościa,który buduje "kule" ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie , co to znaczy że na wygrzanie wylewki potrzeba X kw/h. Budowlany kiedyś stwierdzil że wygrzanie wylewki pochłoneło bodajże 50% zapotrzebowania sezonu grzewczego. Ale czym sie to objawiło? co wyskoczyła kontrolka na sterowniku , wylewka wygrzana :) ? Nagle kocioł mniej zaczął brać. ?

Moje OZC z 4500 Kw/h na sezon za CO się rooooozjeżdza. Takie coś to ja w 2 miesiące wykręce. Spadnie to do k.....y nędzy po wygrzaniu wylewki ?

Praktycy! Wypowiedzcie się jak to było u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie , co to znaczy że na wygrzanie wylewki potrzeba X kw/h. Budowlany kiedyś stwierdzil że wygrzanie wylewki pochłoneło bodajże 50% zapotrzebowania sezonu grzewczego. Ale czym sie to objawiło? co wyskoczyła kontrolka na sterowniku , wylewka wygrzana :) ? Nagle kocioł mniej zaczął brać. ?

Moje OZC z 4500 Kw/h na sezon za CO się rooooozjeżdza. Takie coś to ja w 2 miesiące wykręce. Spadnie to do k.....y nędzy po wygrzaniu wylewki ?

Praktycy! Wypowiedzcie się jak to było u Was.

a kiedy chałupę budowałeś...?

duża, mała , z izolacją, wentylacją, oknami...

rzuć jakieś dane do stopki to łatwiej będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...