Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś mi powie , co to znaczy że na wygrzanie wylewki potrzeba X kw/h. Budowlany kiedyś stwierdzil że wygrzanie wylewki pochłoneło bodajże 50% zapotrzebowania sezonu grzewczego. Ale czym sie to objawiło? co wyskoczyła kontrolka na sterowniku , wylewka wygrzana :) ? Nagle kocioł mniej zaczął brać. ?

Moje OZC z 4500 Kw/h na sezon za CO się rooooozjeżdza. Takie coś to ja w 2 miesiące wykręce. Spadnie to do k.....y nędzy po wygrzaniu wylewki ?

Praktycy! Wypowiedzcie się jak to było u Was.

 

Napisz coś wiecej o swoim domu, może wszystko jest w porządku tylko ozc jest nierzetelnie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a kiedy chałupę budowałeś...?

duża, mała , z izolacją, wentylacją, oknami...

rzuć jakieś dane do stopki to łatwiej będzie ...

Kiedyś (stopka) zrobię. W ogóle "kiedyś" to moje ulubione słowo ostatnio.

Pietrowy bez użytkowego poddasza. 2 stropy terriva , WM 500, 20 cm styro 0.031 , odizolowany garaz od domu, okna wysunięte żdziebko w warstwę ocieplenia , montaz warstwowy we własnym zakresie (po swojemu, po taniości ale sami wiecie , ma być paroszczelnie od wewnątrz to co tu kombinować z full wypas tasmami jak inne robią to samo), fundamenty zasypane na 1 m i do ław proszkiem Pigeona, pod chudziakiem łacznie 70 cm proszku Pigeona. Sciany silka .Powierzchnia grzana 170 mkw. grzane kotłem el 12kw.Podlogówka po całości. Fundamenty (cokoły) ocieplone styro fundamentowym (15 cm)(jakimś) nie pamiętam. 26 kwietnia 2012 r wbita 1 łopata , nie pamiętam czy koparki czy kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (stopka) zrobię. W ogóle "kiedyś" to moje ulubione słowo ostatnio.

Pietrowy bez użytkowego poddasza. 2 stropy terriva , WM 500, 20 cm styro 0.031 , odizolowany garaz od domu, okna wysunięte żdziebko w warstwę ocieplenia , montaz warstwowy we własnym zakresie (po swojemu, po taniości ale sami wiecie , ma być paroszczelnie od wewnątrz to co tu kombinować z full wypas tasmami jak inne robią to samo), fundamenty zasypane na 1 m i do ław proszkiem Pigeona, pod chudziakiem łacznie 70 cm proszku Pigeona. Sciany silka .Powierzchnia grzana 170 mkw. grzane kotłem el 12kw.Podlogówka po całości. Fundamenty (cokoły) ocieplone styro fundamentowym (15 cm)(jakimś) nie pamiętam. 26 kwietnia 2012 r wbita 1 łopata , nie pamiętam czy koparki czy kogoś innego.

jakie masz teraz średnie dobowe zużycie ...

raczej OZC do doopy ...

obstawiam że blisko mojego wylądujesz ...( jakieś 8-9 tys kwh na sezon grzewczy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz teraz średnie dobowe zużycie ...

raczej OZC do doopy ...

obstawiam że blisko mojego wylądujesz ...( jakieś 8-9 tys kwh na sezon grzewczy...)

50-90 kw/h ,jeszcze nie mam podlicznika , bo myślalem że "zrobię " to ustawieniami w kotle. Ale przy nim to trzeba być czujniejszym niz ważka. Zrobię jakieś zwarcie , esy wyskocza i doopa z pomiarów , bo "licznik" kotla się zeruje. Muszę załozyć podlicznik.

 

Natomiast , programator pokojowy , zlicza ale czas pracy kotła (faktyczny) nie w jakich godzinach chodził :)

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noname2 - u mnie mam 150 m2 po podłodze, styro takie samo i też silka i w OZC wychodzi 5500 kWh/rok więc u ciebie wyszło coś bardzo optymistycznie, chyba że nie masz okien od północy a dużo od południa :)

 

co do wygrzewania to trzeba raz wygrzać wylewkę a dwa wygrzać mury... a silka ma dużżżą pojemność i pochłania dużo kWh - aż dojdą do temp zadanej

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym sie to objawiło? Nagle kocioł mniej zaczął brać. ?

dokładnie, jak ściany sufit i podłoga pod wylewką dobiją do +20 to nagle kocioł zacznie się rzadziej załączać

 

pamiętaj jak zaczynałeś grzać w domku to ściany sufity i podłoga miały +1 czyli lekko licząc

880/3600*19stopni*150Mg=700kWh tylko na wygrzanie przegród

 

4,4MWh na CO to dopiero za rok

przepraszam czy jest na sali sprzedawca Pci ?

od wtorku u nas wiosna, będzie temperatura zewnętrzna na plusie, czas najwyższy zacząć się rozglądać za PPCi tak jak wcześniej planowałeś

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie , co to znaczy że na wygrzanie wylewki potrzeba X kw/h. Budowlany kiedyś stwierdzil że wygrzanie wylewki pochłoneło bodajże 50% zapotrzebowania sezonu grzewczego. Ale czym sie to objawiło? co wyskoczyła kontrolka na sterowniku , wylewka wygrzana :) ?

 

 

Takie rzeczy sie czuje intuicyjnie. Budzisz sie i wiesz, ze to jest ten dzien, kiedy ogrzewanie wylewki sie zakonczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy sie czuje intuicyjnie. Budzisz sie i wiesz, ze to jest ten dzien, kiedy ogrzewanie wylewki sie zakonczylo.

 

Powiedz co jeszcze wyczuwasz intuicyjnie, czy może we śnie otrzymujesz jakieś inne informacje? (takie czysto techniczne oczywiscie)

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jako dylatacja a jako poślizg ;)

Forum prawdę powie :)

no właśnie.. czy jak będę miał płytę fundamentową a grzanie rurkami lub kablami w warstwie wylewki (jakiś 5cm miksokreta pewnie) to czy pomiędzy beton na płycie a wylewkę dawać folię? ze styropianem pod spodem ma to sens ale z płytą? i czy dla kabli grzewczych taka wylewka wystarczy? czy jakoś inaczej to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noname2 - u mnie mam 150 m2 po podłodze, styro takie samo i też silka i w OZC wychodzi 5500 kWh/rok więc u ciebie wyszło coś bardzo optymistycznie, chyba że nie masz okien od północy a dużo od południa :)

no , w zasadzie od północy 1 małe okno w "kotłowni"

marcinie vel mpoplaw. Człowieku - tabelka. Dzieki .Przynajmniej wiem z czym sie zmagam.

 

Pompa chyba jednak bedzie. Raz ze wszystko jest przygotowane pod chinola tak jak mowileś.

Dwa że teraz mnie olśniło , ze jest takie miejsce w domu ze bez duzej ingerencji mogłaby tam zaistnieć .Tylko czy to ma sens.

otóż w klatce schodowej (pełnej) bo nigdzie nie mam skosów można by się przebić przez strop (parę garów do wybicia) i tam pierdyknąc PCi -powietrze -powietrze. Znalazłem gdzies stronke z Pci poleasingowymi. Takie 3,5 -4,5 kw sa za 650 zl z roczną gwarancja (chyba że pomyliłem moce :) i ceny :) jak znajdę to wrzucę).

Czy lokalizacja Pci w takim miejscu miałaby sens ?

Niestety nie przewidziałem osobnych kanałów do rozprowadzenia. a to jest takie miejsce domu ze opękaloby i piętro i parter ...w jakims stopniu.

Kbab jest wielkim zwolennikiem wspomagania ogrzewania takim urządzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...