Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w analogicznym okresie droga taryfa 253 kWh tj. 12,04 kWh doba, wspomniane 917 kWh na ogrzewanie i 199 kWh taniej na reszte (CWU, zmywarka, pranie i inne drobiazgi)..... w sumie 1369 kWh.

 

u mnie 1386kwh taniej i 377kwh drogiej...

łącznie 1763kwh...

 

za cały 2012r

10342kwh taniej i 2788kwh drogiej ...

łącznie 13131kwh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Postanowiłem napędzać moją podłogówkę prądem.

I teraz zasadnicze pytanie. Czy samym kotłem czy buforem ~ 1200 l z grzałkami. Dodam, że bufor zrobię we własnym zakresie.

Ma ktoś doświadczenie z podobnymi instalacjami?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Rafał

sama podłogówka jest buforem...;)

dokładając zbiornik praktycznie nic nie zyskasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem napędzać moją podłogówkę prądem.

I teraz zasadnicze pytanie. Czy samym kotłem czy buforem ~ 1200 l z grzałkami. Dodam, że bufor zrobię we własnym zakresie.

Ma ktoś doświadczenie z podobnymi instalacjami?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Rafał

 

Kazdy dom jest inny i nie ma co się sugerować podobnymi instalacjami, wielkość bufora powinna być dobrana na podstawie obliczeń ozc i rodzaju zastosowanej taryfy (G12, G12e, G12w itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama podłogówka jest buforem...;)

dokładając zbiornik praktycznie nic nie zyskasz ...

 

Zyska 100% wykorzystanie II taryfy i wiekszą stabilność temperaturową oraz brak konieczności dodatkowego zagęszczenia poszczególnych petli (zwiększony koszt inwestycyjny - materiał i robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyska 100% wykorzystanie II taryfy i wiekszą stabilność temperaturową oraz brak konieczności dodatkowego zagęszczenia poszczególnych petli (zwiększony koszt inwestycyjny - materiał i robocizna)

 

a różnica w kosztach inwestycji związanej z buforem zwróci się jak już dom będzie do rozbiórki...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dom jest inny i nie ma co się sugerować podobnymi instalacjami, wielkość bufora powinna być dobrana na podstawie obliczeń ozc i rodzaju zastosowanej taryfy (G12, G12e, G12w itp)

 

-----------

przyjmijmy,, że zapotrzeboeanie na poziomie 6000 /moim zdaniem to dużo/ grzane w większości w drugiej taryfie .

Edytowane przez Drogba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnica w kosztach inwestycji związanej z buforem zwróci się jak już dom będzie do rozbiórki...;)

 

Instalując bufor z grzałkami nie kupujemy niezbyt taniego kospela lub innego kotła, nie zagęszczamy petli nie zwiekszamy rozdzielaczy i nie płacimy więcej za robociznę i jest to nasza korzysc na start, dodatkowo mamy możliwość wykorzystania 100% II taryfy. To faktycznie tak mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już jeden masz (podłogówka ) to po co drugi chcesz doczepić ...?

to tak jak bym doczepił sobie jakiś akumulator do zasilania kabli w drogiej...

po co...?

skoro ładuje tyle ile trzeba w taniej ...

 

Skoro mam ?, ale dlaczego muszę miec przewymiarowany, nie mówimy o instalacji istniejącej tylko projektowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalując bufor z grzałkami nie kupujemy niezbyt taniego kospela lub innego kotła, nie zagęszczamy petli nie zwiekszamy rozdzielaczy i nie płacimy więcej za robociznę i jest to nasza korzysc na start, dodatkowo mamy możliwość wykorzystania 100% II taryfy. To faktycznie tak mało ?

noname2 grzeje się konspelem, ma wszędzie podłogówkę z rozstawem 25-30cm, rozdzielacz dobrany pod te rozstawy czyli raptem kilka obwodów w całym domku, i bez żadnego problemu korzysta wyłącznie z II taryfy

 

ergo, jak ktoś buduje domek pod grzanie prądem COP=1,0 to ten domek automatycznie staje się tak Energo-oszczędny że rozstaw 25-30 cm wyłącznie w II taryfie to i tak z zapasem mocy bo rozstaw co 30cm to bez problemu 95W/m2 czyli 45W/m2 tylko w taniej taryfie czyli załatwi nawet domek 7 litrowy

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor ma też inną zaletę (chyba piczman z tego korzysta), że można go zagrzać czymkolwiek innym raz a dobrze a nie jak jakiś mały kociołek kilkadziesiąt litrów.

my tutaj nie rozmawiamy o czymkolwiek typu deski, węgiel i inne stałe paliwa...;)

spytaj Piczmana czym grzałby chałupę jak by dzisiaj miał się budować ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...